1. 1.
    Evet arkadaşlar devletimizin enflasyonla mücadele kapsamında
    %18den %1e düşürdüğü vergi indirimi açık ve net şekilde araç işletenlere ve 2.el araç alıp satanları zarar ettiyor bunu şöyle örneklendiriyim ekim ayında ticari bir araç alan galerici aracı alırken %1 fatura ile alıyor bu aracı ocak ayında satarsa bu esnaf satış faturasını %18 ile kesiyor yani %17 galerici esnafa giriyor aynı şekildede benim gibi kamyon tır işleten nakliyeci esnafı bu şekilde araç alırsa satarken %17 zarar ediyor bu yasayı çıkarırken bu hiçmi düşünülmedi.
    ... trucker
  2. 2.
    (bkz: kazandıklarına sayarsın)
    2 ... cilveli ahmet hoca
  3. 3.
    Seçim yatırımı. Seçimden sonra artar ötv.
    ... gazeloglu
  4. 4.
    bu durum sadece fabrika çıkış fiyatını etkiler.

sen şirketin aracını satarken zaten %1 kdv ödüyordun, yine %1 ödeyeceksin. onunla alakalı bir düzenleme yok.

bu kdv o kdv değil yani, ötv üzerine eklenen kdv.
    ... kinamiyo takao
  5. 5.
    Enflasyon zammını düşürmek için binlerce insan binlerce lira kaybediyor bunu söylemek aptallıksa evet aptalım ne iş yaparsın bilmem ama ben o parayı kazanmak için gece gündüz direksiyon başındayım evimden ocağımdan ayrı yukarda 3-5 tane adamın yaptığı hata benim onca emeğimi onca paramı ziyan ediyo sayın üstün zekalı arkadaşım.
    ... trucker
  6. 6.
    Yılbaşına kadar her boka indirim yapalk enfasyonu %10’a indirek asgari ücrete memura %10 zam yapak.
    Yılbaşından sonrasını siktir et bi dahaki kasımda yine indirim yapıp düşük gösteririz zaten politikası.
    Oley
    1 ... hakan yavas