bugün

bir sokak röportajında vatandaşlarımız tarafından sarf edilen sözler.

>geçinemiyorum,
>3 aydır işsizim,
>ekonomi hiç iyiye gitmiyor,
>faturaları ödeyemiyorum,
>hiçbir yardım alamadım, erzak falan gelmedi.

peki oyunuzu kime verrsiniz?
-akp'den iyisi yok, tabi ki ak parti...

buyrun;
https://streamable.com/eco3by

her gün bu şekilde bir video çıkıyor.
şaka gibi gerçekten...

gel de bunlara laf anlat, gel de bunların oyları ile bir şeyleri değiştirmek için çabala...

ah aysun kayacı, ahh...

benzer söylemler;
(bkz: çocuğuma bez alamıyorum ama oyum akp ye)
(bkz: iş yok geçinemiyoruz ama seçimde oyumuz akp ye)
(bkz: 17 tane icra dosyam var ama yine de bu hükümet iyi)
Haliç bok içindeyken kürtlere tatil beldelerini peşkeş çekmeleri gerekirdi. Şahsen bir partiye oy vermem için kürtçü olması 1. Şarttır.
Neyse yav haciz falan gelsin bir daha konuşalım.
başka parti başta olsa çok ferah bir hayatı olacağını sanan solcular tarafından dalga geçilen kişi beyanı.
akp içinde bildiğimiz anlamda siyasal parti - seçmen ilişkisi yok. şeyh - mankurtlaşmış mürid ilişkisi var.
chp ve seçmeni arasındaki aşırı demokratik, akılcı, eleştirel yapıyı düşündükçe bu seçmene anlam veremiyorum. halbuki girdiği her seçimi kaybetmesine ve terör sempatizanlarını partiye dolduran bir başkanı dahi eleştirel ve hiç mankurtlaşmamış beyinleri ile tekrar tekrar seçen chp seçmeni gibi olması gerekirdi.
geçinemiyorum demesi başarıdır.

memnun olmayanı fişliyorlar çünkü hemen.

inşallah 10 sene sonra geçinemiyorum, o yüzden oy vermeyeceğim diyebilecek onura kavuşur.
bir de aralarında "akpci değilim ama"cı postunda gezinip, konuyu ilgisiz bir şekilde koştura koştura "ama chp de böyle yea"ya bağlayan bir ekibi bulunur. bu ülkedeki tek muhalefet partisi chp değil, akp'yi beğenmeyen herkes chp'ye oy atmak mecburiyetinde de değil.
beter ol inş.
ülkeyi 18 yıldır akp hemde tek başına yönetiyor ama ahlaksız yeşil top çetesi, halen cehape, solcular diye anırıyor. ulan utanmanız da yok.

tanım: umarım işsiz kalmaya devam eder de, gerçeği gören gençler iş bulur dediğim, cahil ifadesi.
Ülkenin başına kim gelirse gelsin bu ve bu gibi problemlerin aralıksız devam edeceği gerçeğini hiçbir şey değiştiremez.
Ben de bunun için, daha beter olman için 2023 de AKP'ye oy atacağım denilen durum.

işin acı yönü de insanların böyle kişileri örnek gösterip aptalca AKP'yi eleştirmesi.
Evet, bu insanlar için akp eleştirisi yapmak, bu insanlara acımak, bu insanların insan gibi yaşam hakkı için akp eleştirisi yapmak aptallıktır.
Adam slogan gibi konustu: en guzel parti ak parti. Yok en guzel cay dogus cay amk.

Beyin bedava.
Sonra Bunlar intihar edince üzülüyor insanlar. Bırakın doğal seleksiyon işini yapsın.
mecliste aynı sözlerle muhalefet grup kürsüsüne çıkanların da avrupa tatilleri fotoğraflarını koysana bir de. tarafsızlığını demokratlığını görelim.
kendilerini eleştiren herkesi ak partili diye yaftalayıp sonra da "her eleştiriye fetöcü diyorlar ya ühühühüü" diyen malum parti seçmeni bulunduran başlık. eleştirmeyi ve eleştirilmeyi bilmeyen insanların var olması ayıp değil fakat bu insanlardan biri olup da dışarıya sürekli atar gider yapmak ayıptır.

ben ak partili falan değilim. okuma anlaması olan her insan bunu görebilir. ve evet bu başlık altında da chpye kayarım çünkü siz neyi eleştirmeniz gerektiğini dahi parti başkanından öğrenen bir güruh olarak insanları sürekli yeren, yobaz bir kesimsiniz. hadi ötede ağlayın şimdi.