1. 1.
  üstelik 100 e yaklaşan şehit sayısı kesin iken, 270 sayısına bir çok kesim şüpheyle bakmaktadır. türkiye yi yönetenlerin ve tsk nın büyük ayıbıdır.
  1 ... sessizdeydi duymamisim
 2. 2.
  elma ile armut kıyaslaması gibi olmuş yanlış bir karşılaştırmadır. Birebir karşılıklı çatışmada yaşanan kayıplar değildir bu. yine de bizim açımızdan olmaması gereken bir sayıdır 100 kişi. ancak son operasyonlarda 100 civarı terörist öldürülmüş buna karşı ciddi bir kayıp vermemişiz. yani biz ciddiye alırsak bu sayı bir'e 100-200 gibi olacaktır belki çok daha fazla. biryerler ihmaller var.
  1 ... tuckleberry
 3. 3.
  millet can veriyor birileri de derbi maçına çeviriyor olayı. peh amına koyayım.

  edit: hop beş sıfııır. nasıl eğlendiniz değil mi?
  1 -1 ... letis
 4. 4.
  ideolojinin amına koymak bu olsa gerek. yapacağınız siyaseti eşşekler kovalısın.
  1 -1 ... menntre
 5. 5.
  asimetrik savaşta, hiç kayıp vermeden mücadele etmek mümkün değildir. bugünkü açıklamadaki kayıp oranları, istatistiki değer olan 1'e 7 oranından daha uygundur. mevcut kayıp oranı 1'e 3'tür ve istatistiki orandan oldukça düşüktür. terör örgütünün kaybını telafi etmek için eleman toplaması, bunları eğitmesi, deneyim kazanmaları için gerekli efor ve süre ile ordunun mevcudu, hazır, eğitimli personel sayısı kıyaslandığında, örgüte ciddi darbe vurulduğu anlaşılır. kural olarak, 7 askere karşı 1 terörist az görünebilir, ama terör örgütünün kaybını telafi etmesi çok daha zordur. bu kayıpların süreklilik kazanması halinde, örgüt belini doğrultamaz. tamil kaplanları örneği meydandadır. ancak, terörle mücadelede başarı, sadece safdışı edilen terörist sayısına endekslenemez; sosyal, ekonomik, kültürel ve siyasi boyutun ihmal edilmemesi de gerekir.
  ... zarbut