1. 1.
  Günümüzde teknoloji ve dünya akla zarar bir hızda değişirken, yılın 3 ayında okulların tatil olması mantıksızdır. Siz tatil yapar, lahanayı büyütürken, dünya 4 nala koşup gidiyor. Türkiye'nin mevcut büyüme hızıyla Almanya'yı yakalaması için en az 100 seneye ihtiyaç varken, okulların 3 ay yaz tatili yapması büyük bir dezavantaj yaratmaktadır. 1 ay gayet yeterlidir.

  Yaz tatili eskiden çocuklar tarlada aileye yardım etsin diye 3 ay düşünülmüş. Günümüzde patates bile savaş bölgesinden geliyorsa tarlada çocuk çalışmıyor demektir.
  6 -7 ... jim peterik
 2. 2.
  aynen hormonlu tavuklar gibi hemen büyüsün çocuklar. kırbacı elinde hayata köle lazım.
  4 -2 ... ne fark eder ki
 3. 3.
  çocuklara, gençlere biraz soluklanma fırsatı vermeyi çok görmemenin gereğini hatırlatan, aşırıya kaçmış eleştiri.
  3 ... usualsuspects
 4. 4.
  ilkokulda dersler yanılmıyorsam kırk dakika sürüyor, liselerde seksen dakikalık blok dersler yapılıyor, üniversitelerde hocasına göre ders saati değişiyor...

  şimdi kapasite açısından düşündüğümüz zaman beyin kırk dakika tek bir şeye odaklanınca o kırk dakikadan sonra dağılır. ruhen de daralır ve dikkatini verememeye başlar. en basitinden bir işle uzun süre uğraşınca sıkılıp sinirleniyoruz...

  vücudun her gün aynı saatler içerisinde uyanıp uyuması da ruhen pek sağlıklı bir durum değildir.

  insanların okul dışında bir hayatları olmayacak mı? insanların tek derdi okula gidip ders dinlemek/anlatmak mı? hadi biz çalışıyoruz öğrencilik bitti sistemin kölesiyiz artık bırakın onlar da köle olmadan öğrencilik hayatlarını yaşasınlar.

  öğretmenlere gelince, madem yatıp para kazanıyorlar, öğretmen olsaydın da sen de yatarak para kazansaydın kardeşim derler adama.
  6 -3 ... aferinspritee
 5. 5.
  Japonya'da yaz tatilinin okullar için 5 hafta olduğunu düşünürsek 13-14 haftalık tatilin çok fazla olduğu görülecektir. Japonya mı bize yetişiyor, biz mi Japonya'ya yetişiyoruz?
  1 -1 ... jim peterik
 6. 6.
  Ben 1 yıl tatil yaptığım için beni ilgilendirmeyendir.
  ... theshowmustgoon
 7. 7.
  Yetmezmiş gibi 15 gün de kışın tatil yapıyorlar. Bu süratle biz Kongo'yu yakalarız anca.
  1 ... jim peterik
 8. 8.
  Finlandiya ve norvec okullari kapatip yetenek egitimine yoneliyor. Bizimkiler cocuk yapmakta king ama bakmakta slave modunda oldugu icin cocuk 7/24 okulda olsun istiyor. Okul en fazla hafta da 4 gun ve 4 saat olmali. Bu cocugu 5 gun 8-9 saat okula kitledigin biz 4 nala bir yere kosamiyoruz. Cocugun matematik dehasi olacagi varsa dahi daha kucuklukten beziyor.
  1 ... ruut altmis alti
 9. 9.
  Türkiye gibi toplum yapısı ve aile düzeninde entelektüel birikimin yerlerde olduğu bir ülkede lise düzeyinde öğrencilere temel görgü becerisi vermenin dahi beyhude bir uğraş olduğu bir toplumda gereksiz zihinlere dert olmuş durum.
  -1 ... golgesizlerden biri
 10. 10.
  kesinlikle, öğretmenler neden yatıyor mesela 2, 2.5 ay.
  1 -1 ... penald