1. 1.
    Biraz önce başıma gelen über hadise. Hadi 3 tl olsa tamam da bu dış mihraklar da çok abarttı. Kasada fiyatı duyunca güpgüzel kasiyerin karşısında etiketi görüp oha demekten alıkoyamadım kendimi.
    Küçükken anamla Pazara giderkene 30 kuruş filan ödüyorduk buna. Hatta 4 kilosu 1 lira diyorlardı. Eski Türkiye zamanları tabii.

Ulan tek yaşıyorum ve 5k’ya yakın maaşım var. Artık anca karnımı duyurabiliyorum. Asgari ücretli açlığa mahkum herhalde. Vay validesini be.
    5 ... que sera sera
  2. 2.
    (bkz: akp döneminde gerçekleşmiştir)
    2 ... diskapininmandali
  3. 3.
    manipülasyon demediniz mi lan?
    kendi kendine yeten 7 ülkeden .. pardon o yanlış yıldı
    (bkz: 2018 ekonomik krizi)
    ... bob lee swagger
  4. 4.
    5 yada 6 adet elmaya 5,25 tl verdim.
    1 ... qurmanji
  5. 5.
    ekonominin iyiliğine işaret eden durumdur. demek ki paramız çok deyerli. domatesi dolarla alıyorsunuz sanki namkörler. dış mihraklar toplaşıp gelseler bile 2 domatesi 4 lira yapamayacaklar. inadına reyiz inadına damat. başka slogan kaldı mı lan ? ak çocuklar yorulmasınlar kopyala yapıştır yapsınlar aradan.
    14 ... mel mel bakan gibson
  6. 6.
    Bugün ben de 5 tane domatese 5 lira verince taneyle satsalar diye düşündüm.

Bundan sonra 1 kilo değil de 5 tane diyeceğim. Bu ne ya?

Patates lobisi bitti, domates lobisi başladı. Bir de turşu zamanı, domates olmazsa olmazı diye iyice yükselttiler.

Allah bildiği gibi yapsın bunları ne diyeyim. Günah.
    2 -1 ... hamile taklidi yapan panda
  7. 7.
    ekonomi kötü diyenleri göt etmiştir.

domates 3 tane ama lira 4 tane, paramız domatesten çok az daha değersiz o kadar.

neredeyse domates kadar değerli paramız var yani, ekonomi büyüyor, insallah 2023 de lira hindistan cevizi kadar değerli olacak amin.
    1 ... gold tab gibson
  8. 8.
    Yiyemiyorsunuz. Canınız çok çekmediyse yemiş olmak için yiyemiyorsunuz. Ailemizdeki mutfak ekonomi paketine dün bu uyarıyı ekledik. Lüzumsuzsa söndür gibi. Yok öyle zeytinyağı tuz ekip yemek.
    2 ... ngark
  9. 9.
    Milli iradenin tecelli etmesidir. Halk 3adet domatese 4 lira vermek istiyor demek ki.
    ... kardabi
  10. 10.
    Hadi domatesin salça gibi bir alternatifi var. En uyuz olduğum suya para vermek. Ciddi bir meblağ tutmaya başladı gıda harcamalarında.
    ... rakamsal