bugün

acı gerçektir. asosyal bir hayat yaşandığı takdirde ev geçindirilir belki ama sıfırdan ev kurmak ve düğün yapmak o parayla imkansız. düğün yapmamak ve evin eşyalarını seçerken müstakbel eşin canavar akrabalarını dinlemeyip mütevazi davranmak en iyi seçenek.
Büyük şehirde imkansıza yakın. Taşrada olabilir kiran düşükse mesela.
evlenilir diyen kadın yazarları dm kutuma bekliyorum. maaşım 3950 * .
Covid dönemi düğün de yokken evlenilmesi gerekir, güzel fırsat.

Geçinmek isteyen de bir şekilde geçinir.

Ama herkese göre değil. Bu şartlara uyum sağlamalı her iki taraf.
evlenilir neden evlenilmesin. şöyle ki; kira yoksa, ev kendininse, yaşadığın yer maksimum 15-20 bin nüfuslu bir yerse bal gibi de evlenilir.
Mal mısınız aq 2825 lirayla geçinen 1 ton insan var.
Evlenmede niyeti olmayanın mayışta gözü olmazmış.

Sen 10 bin de kazansan kalkmayınca sıkıntı.
Evlenilmez. O para kendine yetmez.
20 bin tl maaşla bile evlenilmez yurdum kezosu ganırtır bir düğün masrafı saplar. zaten esnaf hükümet habire geçiriyor.
sonra evlendin karın boşanacam dedi hepten ayvayı yedin borçlar sana girdi.

altın takılar hediye diye aldı üstüne nafaka eline koluna sağlık. ha evin kiraysa devlet işide değilse işsiz kaldın iş buldum diye borcun uçar. baban sponsor değilse zaten hepten girdi eşinde anlayışsızsa çomolokko.

bu devrin kızları zaten evcilik oynama peşinde bir yerinden şırınga ile kan alır.

özeti para ikinci planda geçim edecek kız yok denecek kadar az eser miktarda evlenilmez.
Doğacak çocuk için "devletin karşılamadığı", ama çocuğunuza yaptırmanız gereken aşı fiyatlarını bir araştırın, sonra gelin burada evlenilir ya da evlenilmez diye fikir beyan edin.
doğru. aksini dusunen agir fakirdir. ask meşk bir yere kadar.
(bkz: Para bahane kaçak et şahane)