1. 1.
  kaçırmak demeyelim de yerleşememek. istanbulda mimar sinan haricinde başka üniversitede sosyoloji okuyan herkesin bahanesi bu 3-5 puan ile mimar sinan sosyolojiyi kaçırmış olmak. ulan eziksin gerizekalısın, başarısızsın, göt zoruyla gidip mimar sinan'ın yarısı kadar puan olan istanbuldaki bir diğer devlet üniversitesine yerleşiyorsun bir de 3-5 puan diyorsun. mezun olunca ne olacağını sanıyorsun ? ben söyleyeyim hiçbir bok. al otur şimdi sosyolojik araştırmanı bunun üzerine yap.
  4 -5 ... nick burkhardt
 2. 2.
  puanınız yoksa üzülmeyin arkadaşlar. yatay geçiş falan da hikaye. en iyisi 4 seneyi kazandığınız okulda iyi bir ortalama ile bitirin. zor olacak ama yapabilirsiniz. yüksek lisansınızı istediğiniz üniversitenin uygun bölümünde yapın. lisans bölümü seçerken yüksek lisans olanaklarını da bir kaç üniversiteden karşılaştırarak göz önünde bulundurmanız faydanıza.
  1 ... atabaka
 3. 3.
  insani uzebilen durumdur.. ancak dunyanin sonu degildir. kaliteli sosyoloji egitimi veren pek cok universite varken kafayi duvarlara vurmaya gerek yoktur.. ayrica akademik basari kisinin kendisiyle de alakali bi durumdur. yine ayrica mimar sinan sosyolojiyi tutturup, orayi kazanamayan insanlari asagilamak kadar kotu bi durum da degildir bence..
  6 ... famborella