bugün

harika üstü poğaçadır. malzemelerin oranından dolayı 3 2 1 denilmiş.

şöyle bir huyum var, nereye bir davete gitsem beğendiğim pastanın-böreğin mutlaka tarifini alırım. bu da çok hoşuma gitti. bugün ilk defa deneyeceğim. bakalım nasıl olacak. tarif şöyle:

3 paket kabartma tozu
2 su bardağı yoğurt
1 su bardağı sıvı yağ
tuz

bu malzemeleri karıştırıp yavaş yavaş un ekliyoruz ve hemen hemen ele yapışacak derecede bir hamur elde ediyoruz. hamuru yuvarlak açıp peynirli (siz istediğinizi ekleyebilirsiniz) karışımı koyup yukarda birleştirip, bastırıyoruz, galeta ununa batırıp tepsiye diziyoruz. çok lezzetli oluyor. afiyet olsun. *
ben bunu sanırım 5 veya 6 kez yapmışımdır. sasece 1 tanesi kötü oldu. diğerleri harikaydı.

püf noktaları

1. yuvarlarken elini yağla.

2. ölçülere uy.

3. besmele çek.

afiyet bal şeker olsun.
ne etti ? 6 poğaça tarifi.
Hamura su koyarken soğuk su koyun hatta buzlu olsun kabarma tozu kullanmaktan çekinmeyin birde sade yapmayın peynirli,haşhaşlı favorimdir.
okullarla beraber öğrenci evimize bekleyeceğim poğaçalardır.
yollayın, yiyelim.
açız.
Her şeye baslik acmada son nokta. Ulan bende bu tarifi yaklasik 6 aydir biliyorum ama gelip de basligini acmiyorum.
görsel

üzeri galeta unu, susam ve benim yaptığım gibi çörekotu susam karışımı ile de kaplanabilir.
çabuk, zahmetsiz bir tarif.
sulandırdığım pekmeze batırıp sonra çörek otuna daldırdım. üzeri çıtır oluyor böylece..
not: bılodi sen de yap bunu da, çocuğun kursağından değişik bi şey geçsin.