bugün

müzesine sadece 1 kupa daha koyan fenerbahçe'dir.
keşke 2 yıl daha bekleyip 31. sene de alsaydık birilerinin suratına cum shot yapardık!
ama bu suratsızlar yine de konuşurlar ya da bu kupa artık bir dahaki seneden itibaren en itibarsız teneke parçası olur.
zerre önemi yoktur, 50 yıl daha almasaydı ne olurdu? kocaman bir hiç!
hayırlı uğurlu olsun.
yaran zaytung haberlerine konu olacaktır.

29 yıl sonra kupayı alan fenerbahçe için diğer 29 yıllık süreç dün gece itibari ile yeniden başladı.*
twitterda ilginç geyiklere sebep olmuştur.

29 yıl sonra ilk defa kupa hakkı kazanan fenerbahçe, kupanın nasıl bir şey olduğunu hatırlayamadığı için yarım saat stadda kupa aradı. * *

edit: ne kadar çok fenerli varmış. habire eksi geliyor.
yine bukalemunların toplanıp fenerbahçe yi izleyip, fenerbahçe yi konuşmalarını sağlamış ve kazanmamız sonucunda bukalemunları büyük üzüntü içine sokan kupadır, bizim için ise müzemize eklenen bir kupa daha diyebiliriz, ötesi yok.

editt:bazı bukalemunsporlu iğnelerin zoruna gitmiş.
türkiye kupası maçları yeni başlamışken bir arkadaşa bu sene kupayı sürpriz bir takımın alacağını söylemiştim. arkadaş gs'li olduğu için kendilerini favori görüyordu. güzel bir şeydi aslında, zira ben beşiktaş'ın bolu'ya eleneceğini bile tahmin etmiştim. yani zerre umudum yoktu beşiktaş'ın kupayı alacağına.

neyse kupa finalinin 3-0 biteceğini iddia ettim. hangi takımın yeneceği önemli değildi. en son tahminim tutmadı yani. ama üzgün değilim zira en büyük iddiam tuttu;

kupayı fenerbahçe aldı. *
29 yıllık özlem sonrası ziraat türkiye kupasını alan fenerbahçedir. tebrikler fenerbahçe, tebrikler fenerbahçeliler.
fenerin bu hızla gideceğini düşünürsek yani türkiye kupasını bir 29 yıl sonra alırsa şayet maçın marstan naklen yayın yapacağını sanıyorum. taraftarda alienlar olur artık. düşünsenize en soon kupa aldığında televizyonlar siyah beyaz ve tüplüydü. kupayı da 3d gördünüler ya ölselerde gam yemezler.
*
tebrik edilmesi gereken fenerbahçedir. tebrikler lan nihayet. * *

edit: tebriğim insan olana. yok biz yine tek başımızayız, yok bukalemunlar, yok bilmem ne bilmem ne diye boş konuşana değil.
edütt: (#15510327) bundan bahsetmiştim işte. ne yazık.
Her şeye rağmen dimdik ayakta kalıp yiğitçe mücadele eden, kupayı beraberlikle değil 4 gol atarak alan Fenerbahçedir.
yıllarca türkiye kupası için gazoz kupası diyerek zaten önemli değil demelerine rağmen o gazoz kupasını alınca sokaklara dökülecek kadar sevinmeleri manidardır.
eğlencelidir. onlar buna çılgınlar gibi konvoylar yapıp sevinince bende izlerken çok eğlendim.
(bkz: mayalar ın 2012 konusunda haklı olma ihtimali)
ya kupayı sittir edin de şu fenerbahçe'nin oynadığı muhteşem futbola bakın!
şampiyonlar ligi'nde yolun açık olsun fener'im!

http://www.youtube.com/watch?v=51Xwq4fRaic
güzel futbolu ile hak ederek aldığı kupadır.
--spoiler--
1983 yılı haziran ayında fenerbahçe mersin ile kupa finali oynar.

2-0 kazanır ve türkiye kupası şampiyonu olur.

bu kupa fenerbahçe' nin aldığı son kupadır.

daha sonra 7 kez final oynar ve kaybeder.

o yıl ligden düşen mersin, kupa finali kaybetmekle ligde kalma umudunu da yitirmiştir.

neden mi?

bir yıl önce kupa şampiyonu olan ankaragücü, kenan evren tarafından birinci lige çıkartılmıştır.

mersin kupa finalini kaybedince ligde kalma ümitleri de bitmiştir…

o sene lig şampiyonu da olan fenerbahçe' ye kırgındır.

o nu ilahlara havale etmiştir...

ta ki 29 yıl sonra mersin birinci lige dönene kadar...

*

tam 29 yıl sonra;

mersin, birinci lige döner.

türkiye kupasını kazandığı için süper lige çıkartılan ankaragücü 29 yıl sonra küme düşer...

kanunu çıkartan kenan evren ilk kez mahkeme karşısına çıkar...

fenerbahçe nihayet türkiye kupasını 29 yıl sonra kazanır...
--spoiler--

çok ilginç lan.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/20570919.asp
taamüller gereği (bkz: hicri takvim)e göre hep aynı hicri aya denk gelebilitesi yüksek olan vukuattır.
ileride dede olacak fenerlilerin torunlarına anlatacağı anılar arasında yerini almıştır.

yıl 2041...
- dede fenerin kupasını anlatsana nasıl bi duyguydu?
* berkecan yavrum ahh... o zamanlar daha ninenle yeni çıkmaya başlamıştık, yıl 2012 idi başkan içerideydi. kupayı alacağımızı hiç ihtimal vermediğimden o akşam ninenle buluşmuştum...
bunun şerefine kupa, 29 kişiye sokulmalıdır.
ne mutlu fenerbahçeliyim diyene.
Son 29 senedir ''teneke lan o'' ''türkiye kupası da kupa mı'' diye hor görüp bu sene alınca yollara dökülen fenerlileri görmemizi sağlayan takımdır. Ya arkadaş vallahi dön dön başınız dönmedi ama biz sizi izlerken başımız dönüyor. Beşiktaş alırken o kadar laf edip şimdi ''müzemize bir kupa daha koyduk onurluyuz cart curt'' diyebilme yüzünü gösteriyor insanlar, çok acayip geliyor. Bu arada 5. Türkiye kupanızı alarak 6 kere alan Hakan Şükür'e yaklaşmışsınız. Neyse ki adam futbolu bıraktı zamanınız bol yani *
güzel futbol oynamak için biraz geç kalmış olsada bu seneyi türkiye kupasıyla kapatması fenerbahçe camiası için pozitif etki yapmıştır.
güzel bir oyunla kupayı almış fenerbahçedir.alex'in katkısı yadsınamazdır,sonuna kadar haketmiştir,keşke taraftarı da takımın güzel oyununa ayak uydurabiliseydi.

not:galatasaray'lıyım.
bu da mı şike bu da mıııı şeklinde haykırılası bir şampiyonluğu kazanan fenerbahçe'nin bu şampiyonluğu en son 29 yıl önce kazanmasına atıfta bulunarak rahatlayan zihniyetlerin tasviri...
görsel
yakışıklıdır.
bir de şöyle bir şey demişiz bundan tam 51 hafta evvel, evet enteresan tabi.*
(#11848039)