1. 1.
  Tam emin olamadım ama sanırsam böyle bir tasarıyı yasalaştırmaya çalışıyorlar. 29 yaşından sonra primler sayılmaya başlayacak ki emeklilik geç yaşa tamamen sarksın. Ben de 29 yaşımı doldurdum ve öncesinde 4A/4B sigorta olarak şu anda 1700 günden fazlası var. Silinirse kahrolurum. Ki sanırsam öncesini etkilemeyecek, yeni sigorta yaptıracaklar için geçerli olacak bu yasa.
  3 -12 ... ulukayra
 2. 2.
  Zaten 60 65 yaş arası emekli olunabiliyorken böyle bir şeyin tasarı kısmına bile gelmiş olma ihtimali yok. Emeklilik diye bir şey olmasın komple kaldırsınlar o zaman.
  3 ... arrivederci fiero
 3. 3.
  Eh o zaman bir zahmet 29 yaş altı çalışanlar için sgk prim paralarını kesmesinler. Yer mi. Yemez.
  6 ... abaninaltindakisopa
 4. 4.
  yok daha neler, herkesin sigorta primi düzgün bir şekilde ödenecek ama emeklilik aylığı bağlanmayacak şeklinde not düşelim. emeklilik yaşını dolduranlar sabun yapılarak tekrar hizmete kazandırılacak, aynı ev içerisinde 2 veya daha fazla kişi var ise tek emekli maaşı bağlanacak bunlar ayrı evlerde yaşıyorsa nedeni tespit edilip aynı evde yaşamaya ikna edilecek.
  ... eyfel kulesi
 5. 5.
  Kaynak yok, başlıkta format yok, Tanım yok.

  Bunlardan her şey beklenir gerçi ama.
  5 ... serdarsl06
 6. 6.
  Yavaş aq. O zaman ayarını yapsınlar da çocuklar da direk 15 yasında doğsun, masraftan kısarız.
  2 ... oberst
 7. 7.
  insanlar artık emekli olmayı düşünmemeli bence yani düşünün de 65 yaşına kadar bile yaşar mıyım belli değil lol. babam 44 yaşında mı ne emekli olmuştu benim yanılmıyorsam *
  4 ... ne alakasi var oglum
 8. 8.
  Bırak emekli olmayı prim günü dolmadan ölür çok kişi. Oldu olacak sigorta başlangıç yaşını 55 yapsınlar, emeklilik yaşını da 85'e çeksinler huzur içinde ölelim.
  ... ahmet beyin ceketi
 9. 9.
  ulan emekli olsan ne olacak? bugün 1200 lira emekli maaşı alan var, o parayı alsan ne almasan ne, yıllarca çalış, sonra emekli ol, 1200 lira al. saçmalık. şu sigorta emeklilik olaylarını falan çok abartıyosunuz.
  1 -1 ... bir gun mutlaka
 10. 10.
  Yandaşlara para Euro ve dolar üzerinden,halka gelince en kapitalist uygulamalar .
  -1 ... alexdeberk