1. 1.
  yağmurun heyecan kattığı sıralama turları sonucunda mercedes ilk çizgiyi elde etmiştir. ferrari'nin favori gösterildiği yarışta mercedes ve hamilton için önemli bir fırsat oluşturdu bu durum.
  1 ... simdi evet simdiyse hayir
 2. 2.
  haftasonu daha hızlı görünen ferrari'nin, doğrusu vettel'in, pist üstünde olmasa bile pit stratejisiyle yarışı kazanması beklenirken mercedes ve hamilton buna fırsat vermedi. Hamilton, yarışı başladığı gibi birinci sırada bitirdi.
  1 -1 ... simdi evet simdiyse hayir
 3. 3.
  Tam bir yarış daha boşa gitti derken son 5 turunda yaşanan aksiyon ile haftasonunu kurtarmıştır. Yancı bottas’ın Tüm provokatörlüğüne rağmen vettel’in cesur atağı ile başlayan aksiyon bottas’ın vettel’e çarpması sonucu kendisinin zararlı çıktığı viraj ve ardından raikkonen’e de geçilmiş olması yarışın en keyifli bölümüydü. Hadi bu kısmı anlarım kırmızılara geçit vermek istemedi. Ama son bölümde ricciardo gibi ofansif atakların bilinen ismine karşı dayanamayacağı aşikarken virajda kırmayıp ricciardo’ya çarpması ise tam bir adilikti. Daha sonra Mercedes takım telsiz konuşmasında kendisine, ricciardo’ya yerini vermesini söyledi zaten. Macaristan’ın kazananı hamilton oldu kaybedeni ise valteri Bottas. Tifosi!
  https://youtu.be/SesmGLiTjVE
  1 -1 ... bolivya devlet radyosu