1. 1.
  olacaktır. kürem dedi, şeklinde algılanmmalıdır. o tarihte tutulma meydana gelecek ve en iyi yurdumdan izlenebilecektir. amerikanın bunu saat farkı ile kaçırmasına rağmen nasa türkiyede (side antalya) bunu dev ekranda halkına izletecekir. (bkz: allahin sevgili kulu olmak)
  3 ... liberty
 2. 2.
  ikinci bir yanı ise az once aklıma gelmiştir. en son türkiyeden izlenen güneş tutulmasının depremlere neden oldugu şeklinde rivayetler de vardır ki allah korusundur. amin.
  1 ... liberty
 3. 3.
  izleyemecegim guzide tutulmadir. gunes de her zaman tutulmuyo ki, tuh napcam simdi ben, diye kara kara dusuncelere dalmama sebebiyet vermistir durumun vehameti.
  1 ... child
 4. 4.
  (bkz: 29 mart 2006 opeth konseri)
  1 ... tequila cup
 5. 5.
  birçok insanın belki hayatında bir defa görebileceği muhteşem bir doğa olayıdır. Ülkemizde 11 Ağustos 1999 tarihinde meydana gelen Tam Güneş Tutulması'nı yerli ve yabancı yüzbinlerce kişi izlemişti. Bu sefer yurdumuz 29 Mart 2006 tarihinde yaklaşık 4 dakikalık bir Tam Güneş Tutulması na şahit olacaktır
  ... worldlike
 6. 6.
  27-30 mart arası bu doğa olayının en iyi gözlemlenebileceği yerlerden biri olan Manavgat beldesi civarında bir party organize ediliyor.girişin 140 ytl civarında olacağı ve 3 gün 3 gece sürecek olan bu party israilli bir organizasyon şirketi tarafından düzenleniyormuş.gelişmeler şimdilik bu kadar.söz tekrar merkez stüdyoda.defne..??
  1 ... mountain dew
 7. 7.
  29 Mart 2006da gerçekleşecek olan da bu yüzyılın ülkemizden gözlenen ilk tam tutulması olacak. Genişliği yaklaşık 190 kmye ulaşacak olan tam tutulma hattı Dünya üzerinde kalabalık yerleşim bölgelerini kat edeceğinden milyonlarca kişi tutulmayı izleyecek. Tam tutulma süresi yer yer 4 dakikaya kadar çıkacağından izlenmesi ilginç bir tutulma olacak.

  Tam tutulma 13:54ten itibaren Türkiye den izlenmeye başlanacak. Ülkemizde tam tutulma hattının dışında kalan yerlerde tutulma parçalı olarak izlenecektir. Tam tutulma önce hattın üstünde yer alan Akdeniz kıyısındaki Kaş, Antalya ve çevresinde görülecek. Ardından sırasıyla Karaman, Konya, Aksaray, Nevşehir, Kırşehir, Yozgat, Sivas, Tokat ve Amasyayla çevrelerinden izlendikten sonra son olarak Ordu ve Giresunda görülecek. Ay ın gölgesi 14:10 da Karadeniz e düşecek, gölge yolculuğunu Gürcistan, Rusya ve Kazakistan üstünde sürdürdükten sonra gölgenin Dünya üstündeki yolculuğu 14:46da bitecek
  ... meleklerde aglar
 8. 8.
  (bkz: güneş tutulması deprem ilişkisi)
  ... indoor rain
 9. 9.
  kimin tutacagı merak edilen önemli bir olaydır.
  ... martyns
 10. 10.
  en iyi libya'dan ( hat boyunca ortalama 99.9887 % tutulma), en tercih edilen yer olarak ise Türkiye'den ( hat boyunca ortalama 99.0832 % tutulma) izlenecek tutulma.
  kaynak: odtü fizik bölümü
  ... indoor rain