bugün

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli "Gelin üniversite sınavlarını kaldıralım. Artık üniversite sınavlarına neşter vurmanın zamanı gelmiştir." dedi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.“ÜNiVERSiTE SINAVLARI TAMAMEN KALDIRILMALIDIR”

Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:

* Evlatlarımızın hayatını 2 günlük bir sınava mahkum etmenin adil ve hakkaniyetli bir yanı bize göre yoktur. Yürürlükteki sınav sistemi yeni baştan ele alınmalı, okul öncesi sürecini de hesaba katan modelle her evladımızın ilgi alanına uygun eğitim alanının temini sağlanmalıdır.

* Üniversite sınavı tamamen kaldırılmalıdır. Toplam üniversitelerin kontenjan sayısı 1 milyonu aşmaktadır. Türkiye, sınavsız üniversiteye geçişi başarabilecek kapasiteye sahiptir. Gençlerimizi yarış atı gibi göremeyiz.

* ilköğretim ve orta öğretimde uygulanacak müfredat ile ortaöğretim başarısını ve olgunlaşma sınavını esas alan üniversiteye geçiş sistemi uygulanmalıdır.“NEŞTER VURMANIN ZAMANI GELMiŞTiR”

* Artık üniversite sınavlarına neşter vurmanın zamanı gelmiştir. Buna karşılık MHP dert etmiş, Türk gençliğinin sınav maratonlarında eriyip gitmesinde gönlü ve vicdanı razı olmamıştır. Bu düşüncemiz yeni değildir, dönüp bizlere düşen sorumluluğun farkına varalım

* Siyasi muhataplarımıza çağrımdır, gelin bu üniversite sınavlarını kaldıralım. Gençlerimizi bunaltmayalım. Gençlerimiz eğitim, sağlık, istihdam ve serbest zamanlarının değerlendirilmesiyle ilgili sorunlarının çözüme kavuşturulmasını istiyoruz.(sözcü).
hayret. uzun yıllardır ilk kez mantıklı bir seyler söylemiş.
Sinavlari kaldiralim da universiteye gidecek olanlara akp genclik kollari ile ulku ocaklari karar versin.
Ulan harbiden tum universitelere bunlar gitseler, 20 sene sonra ulkede doktor, muhendis falan kalmaz.
Yüksek puanlı kaliteli okullara girmeye zekaları yetmiyor yavru kurtların.
Taşrada ve metropolde toplamda 9 senem üniversitede geçti. Kafası çalışan 3-5 tane ülkücü tanıdım onlardan biri ile de 15 senedir çok samimi arkadaşız. Bazen şaşırıyorum bu kafayla nasıl ülkücü oldu bu herif diye.
yaw zaten bizim diplomaların dışarı da pek 1 geçerliliği yok

e kaldırın tabi sınavı mınavı

mülakat yapılsın

gelene reyize ve bahçeliye bağlılık yemini ettirilip

içeri alınsın

ha çıkışta da ağlamak yok

efenim iş bulamadımı da yoh bilmem ney olduyu da ?

iş bulmak istiyorsan imam veya polis

diploma almak istiyorsan üni.

ama çıkışta ağlamak yok

çok çok

6 ay yedek subay yapar güzel mayış alırsın

10 dan sonra ?

11.

aman bekamız elden gitmeden.
önceden söyleyelim de millet yanlış anlamasın.
bu açıklama tamamen yaşlılığın vermiş olduğu etki diyelim geçelim.
yaş kemalini bulmuş tabi, bu tür söylemler normal karşılanmalı.

aslına bakarsanız iyi bir şey demiş.
böylelikle sınavda soru çalınma ve tarikat cemaat siyaset erkanı kendi yandaşlarını okullara koyma, orayı bilim yuvası değil de militan, rant, oy deposu, para ticaret yuvası haline getirme eylemlerinde bu kadar yorulmaz.

bir adım sonrası ise seçime de gerek yok.
nasıl olsa ben en büyük türk milliyetçisi, ortak da en çok din inancı olan; ikimiz de biz istemediğimiz zamana kadar iktidar olalım.
yalnız şöyle de bir şey var, bahçeli'nin bugüne kadar söylediği ve gerçekleşmeyen hiçbir şey olmadı. ne zaman ne dese oluyor.
Boğaziçi ve türevi üniversitelere tam sızamadık oraları tam ele geçiremedik tam içine edemedik o yüzden kaldıralım demek istemiş.
Bu adamın akla gelebilecek hemen her kurumu kaldırma arzusunu anlayabilmiş değilim. Yav amk, Neden?
Tek katıldığım nokta üniversite sınavı saçmalığının kaldırılması gerektiğidir
Gerçi sınavların hepsinin kaldırılması gerek ama neyse.
muhtemelen bunu iktidar söyletti. yakınlarda böyle bir olayın gerçekleşmesi ihtimali var.
Beyler manyak misiniz bu adamlar sınavları kaldırımlarda yerine daha kötüsünü getilirler.
Universite sinavinin nesi sacma lan. Bugun zonguldaktaki bir adam bogazicini kazaniyorsa bu sinavlar sayesinde. Turkiye gibi bi ulkede devlet bahcelinin onerdigi seyin sorunsuz calisacagini nasil dusunursunuz, once devlet bahceli deler amk. Sinavda hak yenmiyor mu, elbette yeniyor. Ama su an en az hak yenecek yontem bu.
Torpilin önüne geçilmez.su an bile akademik kadrolarda liyakat yok.sinavda kaldırıldı mı hapı yutariz.