bugün

22. lgbti onur haftasında, LGBTi Onur Yürüyüşü, saat 17:00'de Beyoğlu istiklal Caddesi'nde...
ne kadar neoliberal özgürlükçü varsa doluşacak olan yürüyüş.

onurlu liboşluk.
allahin bi an evvel islah etmesini olmuyorlarsa uzerlerine felaket indirmesini diledigim hede.
bu sene olan 22. onursal lgbt yuruyusu!

yasasin gokkusagi devrimi!

her zaman varolacaklar!

(bkz: nerdesin aşkım)
homofobik arkadaşlar hemen yığılsın buraya. Gereksiz muhabbetlere girsin. Hakaret edip kendilerini belli etsinler. Bizde geri kafalı kişileri görelim. Siz anlamazsınız.

Yaşasın Gökkuşağı.
gidilesidir. gidecekler mesaj kutumu yeşillendirsindir efendim.
Yaşasın LBGT!

kare kafalar anlamasa da bu insanlar var sex için değil sadece duyguları da böyle bunu hissediyorlar böyle seviyorlar. Hasta değiller Böyle mutlular.

Saygı duyun.
toplumda yer bulamayanların çığlığı denilebilir. daha önce ki yıllarda da buna benzer yürüyüşler yapılmıştır.
Saygı duyulması gereken önemli yürüyüştür.

Ak partiden muzdarip olduklarını düşünmek mantıksız.
Onur ile uzaktan yakından alakası olan yürüyüştür. insanlar düşünebilen varlıklardır. Cinsel tercihlerini kullanma hakları onları onursuz yapmıyor. Kimsenin götüne sayaç takıp ne yediğine bakma memuru değilsin sen kendi götünü kollayacaksın.

insanları oldukları şekilde kabul edeceksin. Özgürlüğü her açıdan kısıtlayan akp'ye kesinlikle oy vermesinler, onlarda bizim vatandaşlarımız. Kendine aykırı gelen her ölçütün ölümüne karşısında olan gerizekalı bir kitle ile mücadele ediyorlar..

sanane embesil ? Seni bu insanlarda rahatsız eden şeyi değiştirebilmek için onlar mutsuz mu olsun. Onun duyguları onu nasıl mutlu edecekse öyle olsun.. Senin ederin nedir ki milleti beğenmiyorsun.. Eline tespih versem erkek diye yutturacağım kezbanlar söz sahibi olmuşlar. Eli ayağı düzgün toplum için bende seni istemezdim ama yaşıyorsun işte.

onur insanın dürüst ve topluma karşı suç teşkil etmeden yaşamasıdır. Bunun dışında özel hayatına müdahale ederek onu kalıba sokmaya çalışmak kimsenin haddine değildir.
destek amaçlı katılınması gereken yürüyüştür.

türban denen bez parçasına, domalıp kalkmaya özgürlük diyenler başkalarının özgürlüklerine 3 maymunu oynuyorlar nedense..
herkezin sadece kendi götünü kollamasının yeteceğini anlatan yürüyüş.
geçmişten bugüne büyük bir ivme yakalayan hareket, eski sol zihniyet artık lgbt hareketlerinin ne kadar önemli olduğu anladı ve kendi tüzüklerine maddeler halinde işledi, halen bu insanlara öcü gözüyle bakan, ama sex işçilerini görünce çükü kalkan herifler var.

nerdesin aşkım,burdayım aşkım.
katılıp destek vermek için illa ki eşcinsel olmanın gerekmediği, benim gibi belki de binlerce heteronun da bulunacağı yürüyüş.

türkiye sınırları içiresindeki en renkli aktivitelerden biri gerçekleşecek; rio karnavalı geçişleri, mardi gras neyse bu yürüyüş de onların türkiye'deki hali olacak. kimliklerini böylesine sahiplenen ve kendilerinin toplumun bizler gibi bireyi oldukları davalarını bu denli savunmaları zaten başlı başlı onurlu bir harekettir. her yıl daha da kalabalıklaşıyor.

- onur yürüyüşü yılda 1 kez haziran ayının sonunda yapılır.
- geçmişi 1969!daki baskı, şiddet ve ayrımcılağa karşı isyana dayanır.
- türkiye'de ilk girişim 1993'te yapılmıştır.
- ilk onur yürüyüşü 2003'te yapılmıştır.
- istanbul onur yürüyüşü'nün bu yıl 12.'si düzenlenecektir.
- kuzey kıbrıs'ta 17 mayıs 2014'te ilk kez düzenlenmiştir. zira kuzey kıbrıs'ta eşcinsellik yasaktı.

onur yürüyüşü adı nereden geliyor diyenlere; "1969 yılında stonewall ınn adlı barda baskı, şiddet ve ayrımcılığa dayanamayan eşcinseller ayaklanmış, kendileri üzerinde baskı kuran polisi bara hapsetmiş ve 4 gün boyunca sokaklarda çatışılmış, eylemler yapılmıştır. lgbt mücadelenin dönüm noktalarından biri olan gün dünyanın her yerinde onur haftası, gey onur, lgbt onur ve onur yürüyüşü gibi adlarla kutlanır. burada kastedilen onur, kişinin kendi oluşunun onurudur, kendi varoluşundan utanmayışının yansımasıdır."
ilginç görüntülere sahne olacaktır.
(bkz: biber gazı ayol)
(bkz: ay hoşt ulan amına kodumunun)
katılımcıların hepsinin lgtbi bireyler olmayacağı yürüyüştür.
katılmakla heteroseksüelliğiniz zedelenmez, buyurun gelin.
#yürüayol
Bu sene 22.si düzenlenen gökkuşağı rengindeki onur yürüyüşü.
nerdesin aşkım
burdayım aşkım
aşk örgütlenmektir
velev ki ibneyiz
direnayol
vb. Sloganları vardır.
geçtiğimiz hafta pazar günü düzenlenebilme durumu varken bilinçli olarak 29 haziran gününe bırakılmış mübarek ramazan ayında manevi duygularla oynamak için yapılan yürüyüş. evet her yıl yapılıyor ancak karşıdaki grup iyi niyetli olsaydı bir önceki pazar günü yapabilirdi bu yürüyüşü.

Birkaç sapkının sokakta götünü yırtacağı yürüyüş.
ibnelerin ''göt veriyorsak şerefimizle, onurumuzla veriyoruz'' sloganıyla desteklediği yürüyüş. diğer pankartlar da şu şekilde;

''sik benim kestiririm, göt benim sikletirim''
''dünya kadar malın olacağına karpuz kadar götün olsun''
''göt vermek söz vermeye benzemez''
''bağırsağımı siktiriyorsam bundan sana ne?''
''domates kabuğu önyargısını yıkmak için yürüyoruz''
lütfen biri bana açıklasın;
ben ya cahilim, ya gerizekalıyım ya da cidden sıyrık derecede mantıklı düşünüyorum. (artık sen hangisini tercih edersen)
evet, cümle tercihle başladı. cinsel hayat tercihlere dayalıdır, sonuna kadar saygı duyuyorum.
bir trans, gey veya lezbiyen sonuna kadar hür yaşamalıdır.
sokakta onlara "tü kaka" denmemeli, yadırganmamalıdırlar.
fakat gelelim, yürüyüş meselesine.
tamam anladık zor durumdasınız, tamam hür değilsiniz, tamam devlet dairelerinde çalışamıyorsunuz;
e kardeşim herşeyin bir bedeli var di mi?
bunca insan acaba engelliler için bir araya geldi mi? hem de 12 kez.
ya da sokak çocukları , sokak insanları için? hayır.
evet, renkli ve sempatik karakterler; gökkuşağı falan.
ama arkadaş işiniz mi yok, binlerce kişi göt sikmek/siktirmek üzerine kurulu bir dünya için hurraaa sokaklara dökülüyorsunuz?
lan bu adamlar öyle veya böyle ehli keyf adamlar. dediğimiz gibi, herşeyin bir bedeli var.
uyuşturucu kullanmak gibi, sigara içmek gibi, ne bileyim ekstrem sporlarla uğraşmak gibi eşcinsellerin de göze aldıkları tehlikeler var,
gerçekler diyorum. gerçekler.
sırf marjinal, sırf liberal olmak için hatta sırf aktivite olsun diye sokak çocuklarını / sokak insanlarını / aile derdindeki işçileri görmezden gelip (görüyomuş gibi yapmak değil mesele) bu insanlar için çığlık çığlığa sokağa dökülüyorsanız siktirin gibin beyninizle ilgili ciddi tedavilere başvurun.

haa "yok arkadaş ben sırf eğlencesine gittim, renkli falan güzel oluyo" diyorsanız amenna.
ama bu konu ciddi anlamda 12 kez düzenlenecek bir yürüyüş konusu değil.

şimdi içinizden atlayanlar olacak; "haksa herkese hak"
okey babam, herkese hak..

etrafımda ne kadar gey arkadaşım varsa, hepsi bi baltaya sap olmaktan kendini geri çeken, ev hanımlığını kendine meslek edinmiş tipler. ya çalışmazlar, ya az çalışır "ayyy bana iş yok, geyim diye iş vermiyolar" diye ağlarlar.
kapa o zaman gey kimliğini, hayatta kalmak istiyorsan zorluklarla mücadele et.
herkes senin gey olduğunu bilmek zorunda mı?

mesela ben; kadınlarla yatarım diye geziyor muyum orta yerde. ne bileyim, kadınlarla yattığımı belli eder yürüyüşüm var mı?
sen de göt siktirdiğini belli etme. (ki cidden etmeyen, 10 numara insanlar var.)
çalış amına koyim, travesti olup parayla etini satmak değil sadece çalışmak..
korkma! okumadıysan götüne ingiliz anahtarını sokmazlar tamircide çalıştığında..

bir de şu çamur var; "geylerden rahatsız olan gizli geydir" he amına koyim.
bi siz rahat, bi siz açık sözlüsünüz. bi sizin kafanız çalışıyo. biz malız, biz öküzüz.

son olarak1; yürüyüşe destek veren heteroseksüel tanıdıklarım, sırf çıkıntılık için ordalardı.
son olarak2; eşcinsel insanlarla zorumuz yok, sıkıntı onlara gaz veren goygoycularla...
son olarak3; kalbini kırdığım eşcinseller varsa, aflarına sığınırım; umarım ne demek istediğimi anlamışlardır.
son olarak4; dünyaya aidsi belasını sardınız, özür dileyecek yerde çıkıp "eziliyoruz" diyorsunuz ya, üzülüyorum.
instagramdan anladığıma göre tüm ünlüler orada imiş. hepsinin profilinde yürüyüşte çekilmiş fotoğraflar falan.
mustafa kemal' in askerleriyiz diye bağırmasalar bari.
tamamen popülizm etkisidir.
nerdesin aşkımm
burdayım aşkımm
çok tatlı bunlar ya.
güncel Önemli Başlıklar