bugün

biliyorum bu başlığı benim açmam hepinizi şaşırtsa da, sevgili meslektaşım fatal kardeşimin yoğun ısrarı sonucu, sadece bu zirve için sözlüğe kısa süreli bir dönüş yapmış bulunmaktayım *. dediler zirvelerin tadı yok, fiyatlar astronomik, artık eskisi gibi masaya dansöz çıkmıyor vs vs. bende dedim bari bir el atalım *.

evet sevgili uuser kardeşlerim, onbir ayın sultanı, ayların en mübareği olan ramazanın içinde bulunmaktayız. ben ve sevgili organizatör kardeşim fatalla bugün beşiktaş sahilinde vermiş olduğumuz kararla 29 eylül 2007 tarihinde taksimde bir iftar zirvesi düzenleme kararı aldık.

bu mukaddes ayın huşusunu, mukaddesatını, ve maneviyatını hep beraber, aynı ortamda paylaşmaya sizleri davet etmekteyiz. geçen yılki iftar zirvemize gelenler iyi bilir, menü zengiliği ve atraksiyon konusundaki becerimizi *.

henüz kesinleşmiş bir mekan ve menü fiyatı yoktur, sadece bilginiz olsun diyerek açtık bu başlığı. gereken diplomatik temaslar bu haftaiçi yapılıp sonuçlanacak ve ortama aktarılacaktır.
katılmak ve bu güzel ortamı bizlerle paylaşmak isteyen tüm yazar kardeşlerimiz, * * fatal ve bana isimlerini yazdırabilirler.

bu güzel organizasyonda görüşmek dileğiyle sii yuuu.
daha sonrasın da yine taksim de(tophane de olabilir) nargile sefası yapılacak ve yemek yemenin verdiği rahatlıkla geyiğin dibine vurulacak zirvedir...

zirvebox da yerini almış zirvedir bir de...

edit: oruç tutmayanlarında katılmasında hiçbir mahsur olmayan zirvedir.. asıl amaç iftar yapmakla birlikte güzel vakit geçirmektir her kişi gelebilir arıza çıkarmasın bu mubarek ay da yeter...
oruc tutmayanlarin gelmesinde sakinca var midir diye bizi derin dusuncelere iten zirvedir.

edit: diyanet islerinin alo fetva hatti aranmis, oruc tutmayan yazarlarin katilmasinin dinen sakincasi bulunmadigi belirtilmistir. *

edit2: gothic evil varsa ben gitmiyorum zirvesidir. *
peki benim gelmemde bir sakınca var mı diye şahsımı derin düşüncelere iten zirvedir. bir edit daha istiyoruz.*

edit : kimin için geldiğimi çok mu belli ettim ya. *
oruç tutmayanlarda gideebilirrr mi? *
(bkz: ne olursan ol yine gel)
parası olmayan yazarlara yardım edileceek mii?
muhtemelen bir iftar cadirinda duzenlenecek zirvedir ama hangi belediyenin olsun ona karar verilmemistir. *
milli zirve idaresinin yeni çıkardığı zirve oyununun çekilişinden biridir. her ayın 9,19 ve 29 unda zirve düzenlenir gidilir. uygun olur ise teşrif edeceğim ilk zirve olacaktır.
zirve yerinin kapali zarf usulu ile belirlenecegi zirvedir.
cuma günü akşam, tüm ayrıntıları netleştirip ortama aktarılacak zirvedir.
bu sefer büyük ihtimalle benim için yalan olmayacak zirve. *yine de belli olmaz.
cedric kişisinin gelirse bile tek gelmemesi gereken zirve... *
yeni/eski, büyük/küçük, ünlü/ünsüz, tüm istanbullu yazarların katılıp kaynaşacağı zirve...

(bkz: açık zirve gizliye ne hacet) *
fatal beni istemediği için gelemeyeceğim zirve. yazık oldu. sözlüğe dün gelmiş bir 5. nesil yazar olarak herkesle tanışmayı çok isterdim. oof of...
karpuzkabugu ve fatal kardeşim böyle bir zirve düzenler de gidilmez mi? e kambersiz de düğün olmaz. o zaman 29 eylül de taksimdeyiz.
kendim; klavye delikanlısı olup, reelle yüzleşmekten çekinen biri olarak yine utanarak sıkılarak katılmak istediğim zirvedir lakin çekine çekine bende katılıyorum dicem.
beni de aranıza alın ya, bende nişantaşı çocuğuyum.
tarihi çok ters zirvesir çünkü yeni istanbul'a gelen bünyenin tam özgürlüğe kavuştuğu tarih olmasından dolayı otorite gölgesi böyle bir zirveye zaten önyargılarından gelen bir kinle bakmaktadır... fakat zirve açlığı çeken bu taa 2.nesil yazar gelebilmek için elinden geleni yapacaktır.
organizatörlerin hastalıktan evlerinde kıvranmaları sonuçu yer/mekan iki gün içinde oratama aktarılacak zirvedir...
organizatörlere bakarsak asma altında olması muhtemel zirvedir.
organizatörlerin cümle geçmişlerinin ruhuna fatihaların okunacağı zirve.
Organizasyon esnasında resimler sayesinde ölümsüzleştirilmesi gereken bir zirve.
gelmesem de güzel olacağı kesin zirvedir.
beyoğlu tünelde bulunan bir mekan bugün tarafımızca rezerve edilmiş, gerekli resmi yazışmalar yapılmış ve diplomatik temaslar tamamlanmıştır * *.

mekanın bilgileri adres tarifi ortama aktarılmıştır, zaten yer çok kolaydır bulamayan salaktır *.
menü şu şekilde olcaktır;
-çorba
-mekanda bulunan tüm kebap ve döner çeşitlerinden istediğiniz çeşit(karışıkta buna dahil)
-tüm tatlı çeşitlerinden istediğiniz seçim (kaymaklı künefe dahil)
-salatalar, ezmeler, içli köfteler, çay ve kahveler tamamen müesseseden ikram olacaktır.

mekanın üst katı katılım 20 kişiyi geçtiği takdirde tamamen bize kapatılacak ve rahat bir ortam oluşturulacaktır.

yukarda saydığımız menü, sıcak sohbetler, ve tüm yazar kaynaşmaları dahil menü fiyatı 25 ytl kellebaşıdır.
bilgilerinize arz ederiz.
(bkz: uludag sözlük kumanya dağıtıyor)

zaten tok olan bizler için anlamsız ama şu şekilde değerlendirilirse daha anlamlı olacak zirvedir.