bugün

Son 2 yılda 4 tane paket açıkladı sanıyorum.

(bkz: berat albayrak boş konuşuyor)
Altın biraz düştü ya rahat edemez şimdi saçmalayıp yükseltmesi lazım.
ben olsam bugün 'kurun artması bizi daha da rekabetçi hale getirdi, ihracatımız son bilmem kaç yılın artı yönde pik noktasına geldi. bakın burası çok önemli pik noktası. yerli ve milli ürünlerimizle her geçen gün büyüyoruz. önümüz çok açık allah'ın izniyle, güçlü türkiye'yi istemeyen, kıskanan mihrakların oyununu, tek millet tek devlet olarak yerle bir edeceğiz.' derdim.

dinleyenler ne kadarını tutturduğumu söylerse sevinirim.
Muhtemelen dış güçleri suçlayacağı, hiçbir derde derman olmayacak söylemlerle dolu olacak açıklama.
görsel
7.85 dolar
9.17 euro olmuş sanki bu açıklamadan sonra sert bir düşüş yaşayacak.
konuş damat konuş

sen konuştukça dolar coşuyor işşalaa

bu gün 8 i de devirecek

hamdolsun

100 dolar almıştım

o biçim kardayım

konuş damat konuş.

ossmanlı geliyeaaa.
Dolar ve Euro üzerindeki etkimizle başta Almanya olmak üzere birçok ülkedeki milyonlarca vatandaşımızı mutlu ettik. Hala bizi karalamaya çalışanlar var ama durmak yok, yola devam.
Çok iyi gidiyoruz.

O kadar iyi gidiyoruz ki bildiğiniz gibi değil.

Allah Allah yani...

Ben de şaşkınım.

Nasıl bu kadar iyiyiz akıl işi değil yani...

Bence bu kadar iyi olmak da fazla...

Ayaklarımız yere basmalı...
(bkz: gül gül öldük)
önceki konuşmalarına güncelleme gelmesi gerekiyordu. bekliyoruz..

"kimileri 5 den 6 dan döviz alıp köşeye çekip bekleyecekmiş. euro doguz olacakmış.. yok 10 olacakmış çok beklersiniz..."
Yıl sonu enflasyonuna yüzde 10.5 olacak dedi ya la. Cebindeki 50 lira 20 lira ayarına düşen ama hep 50 liralık alanlar alkışlıyor nasılsa her söyleneni.
umarım demir yumruğuyla doları yine 5 tl’ye indirir. dkdjf
dındırrı dındırıllı rıllırıynın dındırındın lıylım dırılılıylım dırırım şeklinde yapılmış açıklamalardır.
evi satıp dolar aldım.

skerler..

bu herif ne zaman konuşsa dolar 20 kuruş geri çekilip 1 lira yukarı çıkıyor.
doları sevindirir.
Piyasaların tınlamadığı açıklamalar. Sermaye sahipleri mal değil.
#SeninleyizAlbayrak bunun altında açıklananlara karşı önerme getirenlere ağız dolusu hakaret eden tiplere yapılan açıklamalardır.
aslında içeriği üç aylık ekonomik plan olan, normalde kanunen ayın başında yapılması gereken ama nasıl bir keyfilikse ay sonunda yapılan.. en ilginci 2023 e hedef koyan.

ya ülkede makul mantıklı çıkarım, fikir yürütmek bile kötüleniyor ya. 2023 hedefleri ile bugünkü açıklamaları yan yana koyalım. hadi. neden yok? neden mesela o hedeflerin neresinde kalındığına ilişkin hiçbirşey izleyemeyeceğiz biz, duymayacağız?

yazmıyorum lan yazmıyorum. buna bile değmezsiniz.
Enteresan günlerin habercisi açıklamalar.
2020 için büyüme tahmini olan %5'i , %0.3'e indirmiştir. bakanım bence önüne eksi almalıydık.

düşmedeki asıl sebebin pandemi olduğunu söylemiştir.
pandemi sadece süreci hızlandırdı bakanım.*

kaynak
alternatif kaynak
Sadece konuşuyor,icraat yok.kac tane paket acikladin sonuç ne ben sonuca bakarım.
oy verenlerin yine utanmayacağı konuşmadır.

utanma hissine sahip değiller çünkü.
ihracat odaklı büyüyecekmişiz, pozisyon alın sağlam s2cekler.