bugün

heyt be ne de güzeldir benim ülkem, özgürlük! demokrasi! yeşşesın turkai holleey !?
dedirten hadisedir. helal olsun diyoruz.
iç yağlarının erimesine neden olan olay.

yer misin tüyü bitmemiş çaylağın hakkını!

edit hun: şöyle ki; (bkz: eksi sozluk/#4005013)
(bkz: sebeb)
kimseyi şaşırtmayan olay.

önce tv kanallarında, sigara ve içki şişeleri ( daha da dikkat çekercesine ) bugulandırıldı, sonra, sokaklara içki konvoyları salıverildi, benzer bir yıgın hadise daha... ve şimdi de ekşi nin üstü çizildi, sırada leman mı var, hani şu yarım kalan iş?

ayrıca bir ekleme: ekşi bazı şeyleri çoktan hak etmişti, ama bu kadarı fazla sanırım.
sebebinin birkaç hafta önce zaman gazetesinde yayınlanan peygamberimizle dalga geçiyorlar saçmalaması olduğunu düşündüğüm engellemedir.
(bkz: devletin milletini kucuk dusurmesi yasaktir)

eksi sozluk dedi bunu, turk telekom da: ha oyle mi al bakam o zaman demis olabilir.

(bkz: cevab veremedi)
(bkz: eksi sözlük ve ergenekon bağlantısı)
uludağ bünyesinde ticarete yatkın ve pragmatist zatları bize keşfettiren olay.
her kötülüğün içinde bir iyilik varmış meğersem.
aziz nesin'in alacakaranlık'ını bir kez daha hatırlatan olay.
(bkz: demokrasi demokrasisimsi)
ekşiden atılmış birçok yazarı mutlu etmiş engellemedir nedense.halbuki ;
(bkz: bugun ona yarin sana)
hazır düşmüşken bir tekme de biz atıp sözlüklerin efendisi olmalıyız dediğim durumdur. bak bunun itüsözlük'ü var daha, lanet olsun beni dinleyin siz itü'lüleri tanımıyorsununz dostum, onlar sinsidir güvenin bana.
(bkz: gaza gelmek)
her daim iktidara gönderme yapılsa da iktidarla sınırlı olmayan, hukuk sisteminde çeşmelerin başını tutmuş arkadaşların demokrasi anlayışındaki abukluktan kaynaklanan hâdisedir.

internet üzerinde moderasyona tabi bir sitede yazılanları bahane ederek, moderatörlere ulaşma yolu bu kadar açıkken alınan bir engelleme kararıdır.

bu ülkenin kurulması ile özgürleşmeyen bir topluma şu çağda hâlâ ket vurma çabasıdır. ama yetmez efendim, interneti tümden kaldırmadıkça bu çaba anlamsız, ancak tepede dikilenlerin sefilliği günbegün daha da ortaya saçılıyor, yani yasakladıkça daha görünür oluyorsunuz.
rezaletin daniskasıdır.
nasıl olduğunu anlayamadığım olay. telekom sadece bana mı kıyak geçiyor anlamıyorum ama erişebiliyorum kendisine. hem de dns ayarlarını falan değiştirmeden. anlayan varsa bi' zahmet açıklasın bana lütfen.
(bkz: bir gece ansizin eksi uludag itu)
ayıptır.
Dns ayarlarını değiştirip sözlüğe giriş yapabilen yazarlar haklı tepkilerini göstermektedirler.

Sonuna kadar destek veriyoruz.
Bu arada bir tanesi
--spoiler--
'telekomun yeni theme çalışması ama beğenmedim yazılanlar okunmuyor'
--spoiler--

tarzında bir entry girmiştir ki kopartmıştır resmen.
hak ve özgürlükler, demokrasi diye bağıranların maskelerinin arkasındaki gerçek yüzlerinin ortaya çıkartan 32646780432 olaydan biridir.

hala bu zihniyeti savunan bazı yılmaz uludag sozluk silahşörleri de zamanı gelecek; ellerinden klavyeleri alınınca, kızlarının okuma özgürlükleri engellenince "biz ne yapık ak" diyecekler ama ne yazık ki insan kötülüğün ne olduğunu kötülük başına gelmeden anlamıyor.
çok fazla etkili olmayan engelleme. çoğu ekşi yazarı şu an entry girip engeleme ile alay etmektedirler. ayrıca benim için geçerli olmayan engelleme. ulaşılabiliyor efendim.
her yerde ağızlarımıza kilit vurmayı amaç edinmiş bir zihniyetin ürünüdür. artık yaptıkları eylemler iyice bel altı olmuştur.

gençleri korumak adına kişiyi mimlemek ve özgürce davranmasını engellemek üzere yasa tasarısı sunan zihniyetin kankardeşidir.

evrim teorisini abuk zübük tez(imsi)lerle çürütmeye çalışan ve bunu yaparken, öne sürdüğü hayvanın götündeki olta kancasını (böyle bir hayvan yok, sadece olta yemi) fotoğrafını oltadan fotoşopla bile almayı beceremeyen adnanların düştüğü aptallıkları yayınlayan bir siteye erişimi engelleyenlerin dinkardeşidir.

edit: nesne eksikliği düzeltilmiştir.
her ne kadar etik olmasada telekomun yaptıgı sonuç itibarı ile kalkan bir göt indirilmiştir efendi olmaya sımarmaya sevk ederse bu karar ne ala.
bi dünya siteden giriş yapılabildigini bilenlerin pek de iplemedigi olay.

http://www.ktunnel.com
öncelikle; (bkz: eksi sozluk/#4005083)

kapatıldığı için bir çok sevinen aymazı ortaya çıkarmı$ olu$umdur. bu 'türk telekom cezalarını verdi, götleri kalkmı$tı' diyen hıyarlara diyecek bir $ey bulamıyorum maalesef. ek$i sözlük'un kapatılması tüm sözlükleri ilgilendiren bir rezalettir.

eğer ki ne $ekilde bir protesto, yürüyü$ yapılırsa gözüm kapalı katılacağımdır.
sözümona ekşi sözlük'e ulaşabilen bilimum ekşi, ulu, itü ve benzeri sözlük yazarları. evet sözlüğe şu an ulaşabiliyorsunuz. ne güzel, siz bir azınlıksınız ve şu an sözlüğe girebiliyorsunuz; fakat efendim düşünmediniz mi bu sözlüğün değirmenine gelen suyun önüne şu an ne kadar engel kondu? basit bir kombinasyon vardır. siz siteye girebilen azınlıktansınızdır; lakin site engelli durumdadır. bu da demektir ki reklam gelirleri gerileyecektir. günler öncesinden alınan reklamlar iptal edilecektir. zira siteye giriş yoktur.

siteye girme sebepleriniz de şunlardır:
- engel yeni, birkaç güne siz de giremezsiniz.
- modeminizin reset tuşu var ya, ona basmadınız henüz.
- evvelden başka sitelere girmek için dns gibi ayarlarla oynadınız, engel size uğramıyor.

fakat unutmamak gerekir ki bu gibi dns ayarlarını bilmeyen ve siteye girip bir şeyler araştılaran binlerce * insan var. bu engel zaten reklam gelirlerine pandik atmaya yeter.

bunları yazdım, zira ekşi sözlük'te dahi "a a ben nasıl giriyorum ya ohehe bende bişi yok ki" durumlarına uğramış ve bunu sevinçle sözlüğe yazmış ekşi sözlük yazarları var. aman dikkat, siz zeki ekşi sözlük insanlarısınız, silin o yorumları.

bir diğer konu da engellenme sebebi. sansüre ben de karşıyım. zira, bazen ekşi sözlük yazarları hatta buna uludağ sözlük yazarları da dahil, eleştirinin ne olduğunu bilmeden eleştiri yapıyorlar. yüz yüze arkadaşlarınızla konuşurken herhangi biri için saygın/kutsal/özel/vs sayılan birini istediğiniz gibi öve/sövebilirsiniz; lakin internet günümüzde gazete gibidir. tıpkı, gazetede köşe yazarlığı yapmaya benzer. fikirlerin kelimelerle yayıldığınız hepimiz biliriz. bu konuda da ekşi sözlük hiç hassas değil ve her türlü eleştiri serbesiyetisi * var. hele ki sen, ekşi sözlük'sün. internette devir açmışsın, ingilizce olsan uluslararası olursun. senin daha dikkatli olman lazım. biliriz ki youtube'a konan atatürk'e hakaret vidyosu yüzünden biz youtube'a giremedik. işte bu zihniyette senin daha uyanık olman lazım. elbette engellenmesi hoş değil; lakin bazen ekşi sözlük'ün "haddini aşan yazarlara -yeterli- uyarı yapmadığı için" engellenmesini istemiyor değilim.

üzüldüm, dilerim tez zamanda engel kaldırılır.
anayasa 2. maddede bashi geçen demokratik hukuk devleti'nin, ne kadar demokratik ne kadar hukuk devleti olduğunu bize göstermektedir.

helal olsun yani. ayıp.
aklı başında her insanın protesto etmesi gereken "yasaktır", "kültür erozyonu" geçirerek "şeker bayramı" diye isimlendirdiğimiz "ramazan bayramı"'na denk gelmesi düşündürücüdür.
güncel Önemli Başlıklar