bugün

deplasmanda 1-0 kaybeden galatasaray'ın ali sami yen'deki rövanşında rakibi ile 1-1 berabere kalarak elendiği maçtır. *

hatırladığım kadarıyla tromso'nun golü ofsayttı ancak galatasaray tromso'yu 2 maçta da yenememenin üzüntüsü ve şaşkınlığı içinde bu golden şikayetçi olamamışlardır.

ayrıca galatasaray'ın oynadığı son uefa kupası maçıdır. *

edit: ayrıca bu maçtan önce tromso'ya elenirsek türkiye'yi terkederiz diyen galatasaraylı yöneticiler sözlerinde durmamışlardır.
türk futbol tarihinin utanç gecelerinden biri, başrollerde yine galatasaray !
çamura sinmiş maçtır, ama elenirsek türkiye'yi terkederiz diyen yüzsüzlerin yüzü hala hatırlardadır, silinmez..
ntv'den yayınlanan, rıdvan dilmen'in küfürlü konuşmalarına sahne olan maç. galatasaray'ın golü hakan şükür'den gelmiştir.

rıdvan dilmen'in sözleri için;

http://www.vtunnel.com/in...1d0b35e4442685b50b0b17952
başta pendik olmak üzere tarihlerinde pek çok rezalet olanların, galatasaraylılar tarafından yıllardır daşşak malzemesi olma durumlarına karşılık vermek için üzerine atladıkları maçtır. ancak şu var ki tromso'yu, roma bile zar zor yenebilmiştir ve fenerin elenip, rezil olup, fark yedikleri avrupa takımlarına nazaran çok daha güçlü sayılır. yerli versiyonları için (bkz: pendik faciası) (bkz: galatasaray 5 fenerbahçe 1) (bkz: ulubatlı souness) (bkz: 17 nisan 2005 fenerbahçe beşiktaş maçı) * *
bugün hatırladıkça yüzlere tebessüm yerleştiren maç, o zaman nasıl yerin dibine girdiysek şimdi de o kadar komik geliyor. maçı bıraktım ben, sırf rıdvan dilmen'in ümit kayıhan yorumu hatrına galatasaray tarihinin en renkli maçlarından biridir.
antu.com'da şimdi muhtemelen yine bu maçı yukarılara taşımıştır fenerbahçe taraftarı.

galatasaray'ın her zaferinde, fenerbahçe'nin her mağlubiyetinde fenerbahçeliler bu başlıkta gülüp eğlenir, kendi rezilliklerini kepazeliklerini unuturlar, unutmaya çalışırlar, acıyan bir taraflarını uyuştururlar.

peki neden bu maç ile eğlenir durur fenerbahçe taraftarı... neden!

fenerbahçe tarihi rezilliğine bugün bir yenisini daha ekledi, bankasya 2. ligi takımlarından yeni malatyaspor'a 2-1 yenildi ve şuan türkiye kupasında sıfır puanla devam ediyor. ve ülkenin şampiyonluk kupasından sonraki en büyük kupasını almayalı 29 yıl oldu...

peki fenerbahçe'nin bu kaçıncı rezilliği oldu bir düşünün bakalım... her yıl en az bir tane rezillik yaşayan fenerbahçe taraftarına bu maçın sızısını unutması için başlığı bir galatasaray'lı olarak ben canlandırıyorum.

eziledurun!
troll'lerce gündeme getirilen üzerinden 5 sene geçmiş karşılaşma. hayır illa diyorlar ki "abi mtk maçını yaz, pendik maçını yaz". allahını seven iki dakika insan olsun şurada.

edit: troll'de trollmüş haa lafı yiyince entryi silip tekrar yazmış. insan olun dedikçe hala hayvanlık yapıyorsunuz aq.
eski ali samiyende izlediğim ilk ve tek maçtır. facia da bende ordaydım. üzüldük tabi ama ilk maçım olması sebebiyle özel ve zevkliydi.
hakemin kötü yönettiği maçtır.
havanın soğuk olması nedeniyle yenildiğimiz maçtır, yoksa yenilmezdik.
tromso nun sahası çimden değilde bataklıktandı o dönemde top sekmiyordu.
galatasaraylıların unuttuğu maç.
troll cinconların saha kötüydü hakem taraflıydı gibi bahanelerle unutmaya çalıştığı maçtır.bir yerlerden tanıdık geliyor bu bahaneler değil mi? (bkz: cfr cluj maçı)
maçtan önce gsli bir yöneticinin bu takıma elenirsek ülkeyi terk ederiz demişliği vardır. işin kötü yanı ülkeyi terk etmemişlerdir adam dediğin sözünde durur. kendini avrupa fatihi sanan menemen renkli takımın taşşak konusu olduğu eşleşmedir. avrupa fatihi ne lan 10 senede 2 defa avrupaya gideceksin birinde rezil olacaksın diğerinde şl tarihin en kolay grubunda 1 puanı götünü yırtarak zor alacaksın. tromsö koyar affetmez.
o zamanlar 10 yaşında ve ilkokul 5. sınıf öğrencisiydim. maçın oynandığı akşam aşırı bir şekilde ateşim çıkmış ve okula gitmeme rağmen tamamını bitiremeden yarı günde dönmüştüm. bu yüzden akşam bu maçın olduğunu da unutmuştum haliyle. sabah kalktığımda aklıma geldi ve babama sordum maç ne oldu diye, babam 1-1 bitti elendik dedi. şoke olmuştum bunu duyar duymaz. bu maçta galatasaray 75 dakika tek kale oynamasına rağmen trömsö kontra ataktan ilk devre bir gol bulmuş ve galatasaray ise golü 78. dakikada bulabilmişti. bu takımda yıllar geçse de sert savunma futbolu var sanki hatırlıyorum da 2012 yada 2013 yılında beşiktaş ile eşleşmişlerdi ve 2 maçta da yine sert savunma yaparak oynamışlardı. bu maçın ilki ise bildiğin tarlada oynanmıştı. bu maçla birlikte uefa'dan elenen galatasaray lige asılmış ve sezonu şampiyon olarak noktalamıştı.
Bizi, Avrupa'da düşüşe geçirten maçtı.
bunun deplasmanında oynanan zemine sıçmassınız bile. merak eden açıp bakabilir.
Dandik Tromsö , Beşiktaş'ı da yenmiştir. Bela bir takım valla.
(bkz: tarihte bugün)

1999-2004 arasında topladığı puanlarla avrupa kulüpler sıralamasında o yaz 16.olan bir takımdı galatasaray.

Ligdeki 1 senelik düşüşü 1 seneliğine avrupa'ya veda anlamına gelse de galatasaray'ın kaldığı yerden devam edeceği düşüncesini yayıyordu.

Aek,Porto, Nürnberg, Dortmund ile yapılan hazırlık maçları da bu konuda bizi ümitlendiriyordu.

Kadro vasattı falan ama uefa'da son 16'ya kalmak için yeterliydi.

Uefa gruplarına 1.torbadan girecek takım her türlü avrupa'da şubat'ı, mart'ı görürdü.

Orada kazanılacak tecrübe ile seneye şampiyonlar ligi'nde son 16 neden olmasındı.

Bu yolda ilk rakip tromsö idi. Ilk maç bol ofansif kadro ile çıktık ve rezil bir çimle karşılaştık.
Bu da 1-0'lık yenilgiyi getirdi.

Olsun burada hesabı keserdik.

O da olmadı.

Maçın başında Tromsö golü buldu.

Biz de saldırdıkça saldırdık.

Tromsö ise 11 kişi kapanmıştı.

Atamamıştık.

Son anlarda teselli golü atmıştık.

Maçın duraklama anında bari galibiyetle veda edelim diye bastırdık.

O da olmadı.

Tromsö turladı ve Galatasaray hezimete uğradı.

Uefa bunu manşete taşıdı.

Nasıl taşımasın ki ?

Bugün S.Donestk'in D.Minsk'e elenmesi neyse o da oydu.

2 sene üst üste şampiyon olan kadrosunu zafer, can arat ve appiah ile takviye eden ve devler ligi'ne çok iyi başlayan fener vardı.

Kleberson, youla, ailton gibi flaş transferlerinin meyvesini 4-1'lik malmö zaferi ile alan bjk vardı.

Bu daha çok sinir bozmuştu.

Canaydın, ergun gürsoy, bülent tulun, gerets ve fatih gökşen istifaya davet edilmişti.

Fetocu sırık yuhalanmıştı.

Tabii daha sonra 4-1'lik Ts zaferi ile hayat bulmuştuk 4 gün sonra.
Hey gidi günler hey ertesi gün okuldan kaçıp kahveye batak atmaya gitmiştim.
güncel Önemli Başlıklar