1. 1.
    Lion Air'e ait JT610 sefer sayılı Jakarta- Sumatra seferini yapan yeni nesil Boeing 737 Max8 serisi uçağın düşmesi sonucu 178 yetişkin, 1 Çocuk, 2 bebek yolcu ve 2 pilot ile 5 kabin görevlisinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan uçak kazası. 3. havalimanının açılışını yaptığımız bu günde gerçekleşmesi acı bir tesadüf.

Edit: Haberin linki: http://www.airporthaber.c...3-dakika-sonra-dustu.html
    1 ... humussuztoprak
  2. 2.
    allah rahmet eylesin kazası.
    ... kazangap
  3. 3.
    Geçen sene aynı havayolu şirketiyle aynı hatta yolculuk yapmıştım, gerçi bu uçak sumatra'nın neresine gidiyordu bilmiyorum, ülke büyüklüğünde ada orası. araştırdığımda lion air'in bi ara dünyanın en güvensiz 4. havayolu şirketi seçildiğini görmüştüm, ama ucuzdu. uçak gerçekten bakımsız görünüyordu, içi hiç de temiz değildi ve arızalı koltuklar filan vardı hep.

Ama şöyle enteresan bir durum var; kaza yapan uçağın modeli olan Boeing 737 max serisi geçen sene seri üretime geçti ve düşen uçak da daha 3 aylık. Kazanın sebebini çok merak ediyorum. Pitot tüplerinden kaynaklanan bir problem olması muhtemel, çok tipik bir durum. Ölenlere allah rahmet eylesin.
    8 ... utraya mokri
  4. 4.
    uçak bir önceki uçuşunda da teknik arıza yaşamış. ama düzelttik demişler. otomobil mi bu da teknik arızayı düzelttik diye güvenirsiniz uçağınıza?
    1 -1 ... daikokuten
  5. 5.
    sabah gördüğüm haber.
    ayrıca uçak düşerken yolcunun biri video çekip tweetterda yayınlamış allah oradaki korkuyu düşmanımın başına vermesin.
    1 ... kafam bir milyon
  6. 6.
    enkazdan 6 kişinin cesedi çıkarılmış deniyor.
    1 ... true
  7. 7.
    üzücü bir kazadır. her geçen gün daha güvenli hale gelen hava yolu taşımacılığında böyle talihsiz kazalar olması ürkütücü aynı zamanda.
    ... petrauskas
  8. 8.
    Gecmisler olsun.
    2 -1 ... katmir
  9. 9.
    Hala aklım basmaz tonlarca agirlikta ucak nasil ucar. Hayatimda binmedim büyük konușmayim ama binmem de herhalde. Hayatını kaybedenlere baș sagligi diliyorum.
    3 ... alexdeberk
  10. 10.
    Allah ölenlerin yakınlarına sabır versin. Son on yıl içerisinde Endonezya-Malezya havayolu kazaları dikkat çekiyor, havayolu şirketi suçu boing'e atıyor. Bu kazada üretim hatası varsa dahi ortada ki sorun bitmiyor.

Kabin görevlileri stajyermiş, aynı havayolu 2013'de benzer bir vaka yaşamış ölen olmamış Allah'tan.
    3 ... littlepea