bugün

haftalardır sert futboldan şikayet eden fenerbahçe bu taktikle hakemi de ikili mücadelelerde fenerbahçe lehine karar vermeye yöneltmiş ve böylece bursasporu daha az agresif oynamak zorunda bırakmıştır. ama tam tersi şekilde fenerbahçenin defansı(özellikle bilica) başta olmak üzere alex'e kadar herkesin sert oynadığı mücadele. iki takım da çok istekliydi ve br bursasporlu olarak diyebilirim ki maçın hakkı buydu.
bursaspor'un fenerbahçe'nin elinden zor kurtulduğu maçtır. istanbul'da geçen seneki 3-0 kupa maçı gibi bir sikertme kaçınılmazdır.
maçı özetleyen sözü aykut kocaman söylemiştir: "rus ruleti gibiydi." iki takım da güzel ama aslında doğru olmayan bir futbol oynadı, iki takım da açık verdi ancak kazanan seyir zevki oldu diyebiliriz. hani 2 takımın da kazanması sürpriz olmaz derler ya, aynen öyle bir maçtı.
fenerbahçenin durumunu özetleyen maçtır. aykut kocaman takımı gol attığında bırak sevinmeyi tebessüm etmedi lan.
şimdi biri çıkar oradan der ki adamın tarzı bu. yemezler...
içeride ne gerginlikler yaşanıyor merak etmemek mümkün mü?
mümkün ulan.
merak etmiyorum beter olun.
(bkz: zavallı fener beter ol beter)
yine bir bilica vakıasinin oldugu bir macdır. bu macda onun kadar caresiz vede korkak birinin Fb de oynayabilmesine akıl sır erdiremedim arkadas.!
go home! diyorum.
başkada birşey demiyorum.
maçin hakki sonucda görünen bir maç olmustur..
kafa kafaya giden maçtır. bir fenerbahçeli olarak oyundan memnun kaldığımı ve bursaspor'u da güzel oyun için tebrik ettiğimi söyleyebilirim.
bir fenerbahçeli olarak hep böyle oynasak da hep puan kaybetsek dedirten maçtır. oğlum alex'in faul yaptığını, top çaldığını gördüm lan, 50 metre depar attığını gördüm. daha ne olsun. şu maçta oynanan futbolu geçen sene daumla alınan 1-0 lık sıkıcı galibiyetlere tercih ederim şahsen. eminim çoğu fenerbahçeli de benim gibi düşünüyordur.
zaman: 29.10.2010 bursa fener maçı. yer: ülkemin ücra köşesindeki herhangi bir kahvehane
maç boyunca sercan kaleci volkanla 3 kez baş başa kalmış 3'ünde de saç baş yoldurmuş; 3. pozisyonunda fenerli bir taraftar bombayı patlatmıştır
spiker; sercan sercan sercannnnnnn ve yine volkanın kucağına
fenerli; cenabı allah böyle pozisyonlar vermiyor ki bize şunların amına çakalım...
(bu ne la duayla küfürü harmanlamak!)
keyifli bir mücadele olmuştur, en azından tribünde izlerken büyük heyecan yaşadım. volkan şen biraz daha sorumluluk alıp kanatlardan daha çok bindirebilse, sercan bulduğu net pozisyonlardan birini gole çevirebilse galibiyet kaçınılmazdı, ama olmadı, sağlık olsun. fenerbahçe yi de beğendim, özellikle emre yi, futbolu düşününce döktürüyor adam. beraberlik her iki takımında işine yaramadı ama bu sonuç bursaspor un daha çok işine gelmiştir, en azından şampiyonluk yolundaki en ciddi rakibine kaybetmemiştir ve namağlup ünvanını sürdürmeye devam etmektedir.
görsel
bu her şeyi açıklıyor.
sercan'ın beceriksizliği yüzünden bursasporun farklı kazanabileceği maçı berabere tamamladığı maç.
bitişi ile birlikte sercan yıldırım'ın kaçırdığı net fırsatlarla hatırlanan maç.

yazık fenerbahçeliler de yok alex koştu, emre uçtu, aykut şunu yaptı diyor hala. yahu bırakın bunları. bir maç yapıyorsunuz ve tek konuşulan rakip takımın inanılmaz gol pozisyonlarını tepen forveti. yatıp kalkıp sercan'a dua edin.
bursasporlu sercan ın kaleci ile teke tekte gol kaçırma rekoru kırdığı karşılaşma.
gerçi kafa kırık ve mor göz ile oynadı çocuk.
volkan şen hiç oralı bile değildi. bu maçta hiç sevmedim bu çocuğu.
bursaspor un en büyük problemi takım oyunu oynamıyorlar. futbolcuların hırsı ve kişel yetenekleri ile top oynamaya çalışıyorlar. takım hüvviyeti kazandıklarında bu takım cidden iyi işler çıkarabilir.
fenere gelirsek basın cidden fenerili futbolcuları gaza getirmeyi başarmış. alex bile agresifti, düşünün. emre gayet iyiydi. çok hırslıydı maç boyunca hocaları dahil herkese bağırıp çağırdı. ki ben hiç tasvip etmedim bu davranışını. artistmisin olm sen. stoch aynı bizim sabri. deli danalar gibi koşuyor ama sonuç sıfır. kesin sabri ile tokalaşmış bir yerde. sabri yi seviyorum stoch u da sevdim. olsun en azından bir şeyler yapmaya çabalıyor. blica ya bu fener nasıl katlanıyor anlamış değilim. bu adam bırakın feneri süper lige layık değil. günümüz futbolunda dan dun futbol mu kaldı. güldürüyor efenim.
fener savunması çok ciddi açıklar verdi ama bursasporlu oyuncular faydalanamadı. ikinci yarı bursa farka bile gidebilirdi. fener ikidir zıplıyor hayırlısı bakalım. fenerin de maç boyu yapıp yapabileceğide anca bu kadardı. sağlam bir defans karşısında sahaya sürdüğü kadrosundan kimse harikalar beklemesin.