bugün

yeni transferi stock gayet iyi bir maç çıkarmıştır temsilcimizi canı gönülden kutlarım umarım turu atlar ve ülke puanımız yükselir.
şampiyonlar ligine gidecek olan takıma bakın. ilk yarı 2 atak 2 gol ikince yarı 1 şut bile çekemiyor. 2-2 bittiğine ben bile sevindim yani fenerbahçeli olmadığım halde. tamam arkadaş eksiksin, 10 kişi de kaldın ama biraz mücadele eder insan. düşünün maçın en iyisi bilica ve volkan. kesinlikle hazır değil takım. hem kafa hem fiziksel olarak. volkan sakatlandı. stoch aynı. 2. maçı izleyip görmek gerek eksizsiz olarak.
bir üst turu garantilediğimiz maç.
fenerbahçe'nin yine her zaman ki gibi, volkan demirel ile götü kurtardığı karşılaşma olmuştur.
(bkz: #8761180)

young boys'ta harbiden "young boys" yani. takımın yaş ortalaması 19-20 filan herhalde. *
görüldü ki aykut hoca'nın bu takıma kattığı henüz hiçbir şey yok. hatta götürdüğü var. defans rezalet. sürünüyor resmen. bekir ve önder, birileri şunlara defans oyuncularının havadan gelen toplara zıplamaları gerektiğini söylesin bir zahmet.fenerbahçe aşırı derece şanslıydı bu maç. cidden bir hezimetten kurtuldu.

aykut hoca "barcelona gibi olacağız" falan diyordu. valla ben barcelona'nın bu kadar kötü olduğunu görmedim şimdiye kadar.

beraberliğin sorumlusu olarak hakemi görmüyorum. penaltı yanlış karardı, evet. ama saha içindeki fenerli futbolculara karşı hareket ve tavırlarını görüyorum da, özellikle mi böyle orospu çocuklarını bizim maçlara veriyorlar diye düşünmüyor da değilim.
young boys'un fenerbahçe karşısına 11 tane serdar özkan ile çıktığı maç. bu kadar çok pozisyona girilip ancak bu kadar çok kaçırılabilir. yeni bir sigma olomouc faciasının eşiğinden dönüldü.
(bkz: fener 2-2yi sever)
fenerbahçe nin böyle oynamaya devam etmesi halinde bir tezek olamayacağını göstermiş maçtır.
Ucuz atlattılar valla... kaç top direkte patladı sayamadım olsun gene de skor fena değil...
young boys 2-2 young girls
stoch'un türkiye standartlarının çok çok üstünde olduğunu yine gösterdiği maç.
ayrıca fenerbahçe'nin sol kanadının ciddi alarmlar verdiği maçtır.
sutter ( sarı kafalı oyuncu 7 numara ) ve 21 numaralı Degen fenerbahçe'nin sol kanadını perişan etmişlerdir.
ne young boyslular ne de fenerbahçelilerin inanabildiği bir skorla biten maç. normal şartlarda fenerbahçe yenilmeyi geçtim en az 3 fark yemesi lazımdı. ünlü bir filozofun dediği gibi futbol çok enteresan bir oyun...
fenerbahcenin macin 2. yarisinin 2. yarisini kendi yari sahasinin 2. yarisinda oynadigi karsilasma.
fenerbahçe'nin orta sahayı birkaç kez geçebildiği maç. 2 tanesi de gol oldu lan.

şimdi iyi gün fenerbahçelisi ve seviye yoksunu lefter bartu de souza efendinin o güzel yazılarını beklemekteyiz. öyle her başlıkta (beşiktaş başlığında bile) galatasaray'a, arda'ya, haldun üstünel'e sallarsan allah adamı böyle yapar işte. isviçre'den gol haberi var yiğenim.

(bkz: 2-2 mi)
Andre Santos kilo almaktan başka anlaşılan hiçbir şey yapmamış tatilde.
fenerbahçemiz'in yine 10 kişi ile birilerini çıldırttığı maçtır. lugano'nun, gökhan'ın, dia'nın ve müstakbel forvetimizin olmadığı ve takımımızın alışık olmadığı suni çimlerde oynanan maçta rakip her ne kadar adı sanı duyulmamış olsa da, isviçre'de 11 şampiyonluk yaşamış ve bu yıl da şampiyonluğu kıl payı kaçırmış, bu maçtan önce de 2 resmi maç oynamış olan bu pek te çerez sayılmayacak takıma karşı henüz hazırlık döneminde bulunan fenerbahçemiz, kadıköy için oldukça avantajlı bir skor elde etmiştir.

fener bu şekilde oynarsa şöyle olur, böyle olur diyerek avantajlı bir skorla dönmemize kahrolanları görmek ise işin en zevkli yanı. köln maçı sonrasında bile fenerbahçe'ye kefen biçenleri bir hafta sonra 10 kişi ile susturmak kadar zevkli.
young boys müthiş oynadı cidden fener yerine başka bir türk takımıyla oynasa hezimete uğratabilirdi o takımı. fener defansı iyi yaparsa alan savunmasını demiyorum bakın takım savunmasını iyi yaparsa bu sene iş yapar. tabi çok eksiği var fenerin. volkan ve stoch çok iyiydi. stoch müthiş transfer gerçekten umarım bozulmaz. kazım gerizekalısı yaptı yine yapacağını bi daha oynatmayın la bu salağı. dia yı boşuna mı aldınız. young boysda suttel diye bi sarı kafa var sağ kanatta herif nefis lan. o bizde kazım onlarda olsa fark atardık. yine iyi bir skorla döndük dediğim gibi young boys müthiş oynadı. başka bir türk takımıyla eşleşseler rezil ederlerdi o takımı. fenere sağlam bir forvev ve defans lazım sakatlar da iyileşince bu kadro iş yapar.
2-2 bitmiş diyorlar, bence hemen inanmayalım.kontrol etmekte fayda var.

edit: hakketen 2-2 bitmiş.
yanılmıyorsa young boys 3 sene önce bir kupa maçında gs yi yenmişti. oradan hatırlıyorum bu takımı ama hiç maçını izlemedim. gerçekten iyi oynadılar bu maçta.
lugano ve gökhan gönül ün defansı toparlamasıyla, mehmet topuz ve özer in takıma dönmesiyle ve yıpratıcı bir forvet takviyesiyle fenerbahçe nin çok daha pozitif futbol oynayacağı kanısındayım. bugün fb gerçekten şansının yardımıyla isviçre deplasmanından avantajlı bir skorla dönmüştür, ancak kötü oynarken bile avantajlı skor alabilmek ancak büyük takımların yapabileceği işlerdir. göğsünde ayyıldız ı taşıyan her türk takımını desteklediğimiz gibi fenerbahçe ye de başarılar diler, önümüzdeki sezon şampiyonlar ligi nde bursaspor a eşlik etmesini dilerim.
karşılıklı pozisyonlarla geçen bir maç oldu. fenerbahçe'nin eksiklerine rağmen iyi oynadığı söylenebilir ama rakibe çok pozisyon verdiklerini de eklemek lazım. bu takımı kadıköy'de rahatça eleyip turu geçerler.

şunu da eklemek lazım ki, bilica fenerbahçe'ye yakışmıyor. bir galatasaraylı olarak ben bile söylüyorsam bunu, durup bir düşünmek lazım. hatta bilica futbola yakışmıyor. maç izlerken sahada gördüğüm kara bir leke bu adam.
rıdvan dilmen maç esnasında fenerin 6-7 eksiği var dedi 3 isim saydı özer lugano gokhan gönül ee baska kim var ilk 11 oynayan m.topuz diyorsanız özer i silersiniz. bu young boys takımı bizim ligde rahat ilk 5 e oynar adamlar deli gibi pas yapıyolar presler yerinde süper zenci bir forvetleri var sağ kanadını durduracak bir sol kanata sahip takım yok bizim ligimizde. Bizim takıma * Sutter ve Degen paket halinde alınmalıdır. adamlar ercan tanerin deyimiyle isviçre saati gibiler.ayrıca

(bkz: 3 direk 1 penaltı)
stoch keşke young boys da olsaydı dediğim maçtır. fenerbahçe'ye bir kaç gömlek büyük geldi lan şaka bir yana. beşiktaşlı olarak galatasarayı dahi yenen fenerbahçe'yi böyle görmek beni sevindirdi. tabi avrupa'dan ziyade bu oyununu ligde görmek isterim.
fenerbahçe'nin acilen sakat futbolcılarına kavuşmasını dilediğimiz maç. maçta ilk göze batan rakip takımın hafife alınmasıdır. gerek spor yazarları gerek oyuncular young boys'tan böyle bir hücum futbolu beklemedikleri aşikar.

volkan demirel bldiğimiz, hirsli çalışkan ama her an hata yapabilme olasılığı yüksek. bugün 2-2 lik skor da payı young boys forvetleri kadar büyük.

önder turacı ilk yarı felaketti. attığı isabetsiz paslar, kaçırdığı adamlarla dikkat çekti. lakin ikinci yarı kaleye giden şutu kafayla çıkarması beğenildi.

bekir irtegün ilk yarı yaptığı hatalar hazırlık maçında bile yapılmayacak türdendi. ikinci yarı toparlamaya çalışsa da geçen seneki hırsı ve perfonmasını mumla aratacak gibi görünüyor.

fabio alves da silva bilica defansın şefi lugano olmadıkça bu adam kademe alırken basarken ısrarla hata yapmakta. ve bu geldiği günden beri aynı vaziyette. ikinci yarı aykut hocadan aldıkları ayarla kendini toplamaya çalışan defans oyuncusu.

andre dos santos stoch'la iyi işler yapacağa benziyor. bir de hücuma çıktıktan sonra geri dönebilse fenerbahçe en azından sol kanadını güvence altına alır.

miroslav stoch şüphesiz fenerbahçe'nin en iyi transferi. bugünkü maçta onun olmadığını düşünmek bir kabus. zeki ve seri olması göz dolduruyor. iki golde de payı vardı, ilk goldeki çapraz koşusuyla emre'ye boş alan açması ve ikinci goldeki becerisi ayakta alkışlattı kendini. kısaca maçın en iyisi idi.

emre belezoğlu ilk geldiğinde taraftarlarca memnuniyetsizce karşılanan emre'de şu an takımda olduğu için şükrettiriyor allah'a. stoch kadar olmasa da maçta hırsı ve çalışkanlığı ile gösterdi kendini. cristian'ın eksiklerini kapatması da cabasıydı. ayrıca takımın ilk golünü attı.

cristian oliviera baroni sahada hacimce yer kaplaması dışında hiç bir faydası olmadı. defansla hücum oyuncuları arasında bağlantı kuramadı. kısaca özetlemek gerekirse felaketti.

colin kazım maçın başında stoch ve emre'den sonra sahadaki nadir neferlerinden biriydi fenerbahçenin. kendini affettirmek istediği, fenerbahçe de kalmak istediği aşikar. fakat hala çocuk. gördüğü ikinci sarı kart çok amatörce idi.

alex de souza kral artık avrupa futbolunun çok gerisinde. becerisi ve oyun zekası üst düzey olsa da fiziki eksiklik gün be gün daha da açığa vuruyor kendini. fenerbahçe'nin oyun şablonundaki devrim kral'ın emekli edilmesinden geçiyor. geriden top alamayınca saha içinde gözükmez oldu, lakin savunma da takımı için çaba gösterdi.

gökhan ünal klasik fenerbahçe forvet oyuncusu dramı. yalnızlık allah'a mahsus o da farkında. o yüzden geri dönerek geriden top almaya çalışarak faydalı olmaya çalıştı.

selçuk şahin gökhan ünal'ın yerine oyuna girdi. takım savunmasına katkıda bulundu. zaman zaman saçmalasa da iyi ki var.

semih şentürk milli yedek 80. dakika da alex'in yerine oyuna dahil oldu. ileri de baskı yapmaya çalıştı.

devid de souza 2008 avrupa şampiyonlar liginden sonra kendi kafasında futbol hayatına son verdi. şimdi yattığı yerden parasını alıyor, eğleniyor. takımda neden bulunuyor anlam veremiyorum. cristian'ın yerine girip 5-10 dakka koştu.

aykut kocaman elindeki en iyi kadroyu çıkardı belki ama maçın ciddiyetini oyunculara hissettiremediği açıktı. yaptığı değişikler mantıklı idi. belki de elinde gelen buydu bu akşamlık. şunu unutmamakta fayda var bugün young boys köln gibi beş gol de atabilirdi. eğer ev sahibi takım biraz şanslı olsaydı aykut hoca'nın ipi darağcına çekilebilirdi.

velasıl kelam sevgili okurlar, fenerbahçe ye acil bir forvet şart. bu sistem artık miyadını doldurdu, yeni oyun yüzüyle fenerbahçemizi görmek dileğiyle.
fenerbahçelilerin bu sefer de sonucu 2-1 zannetikleri maç. *

görsel