bugün

(bkz: prag a gitmek isteyenler el kaldırsın)
bu defa daha organıze olacagımız zirvedir efendim kazasız belasız atlatacağız inşallah.
katılabileceğim zirve..
sözlüğümüzü vezir de rezil de edebilecek bir ortam o yüzden gidecekler dikkat etmeli.
ekşi sözlük hegamonyasını kırma ve pazar payımızı arttırma yolunda önemli bir adım daha..iyi değerlendirilmelidir bu fırsatlar, zira son çıktığımız makina programı bu anlamda çok faydalı olmuştur.

ayrıca o programda bir arkadaşımızın söylediği "biz devamlı yazar alıyoruz" cümleside gereğinden fazla abartılmış ve alay konusu haline getirilmiştir.

ekşi nin yazar sayısı 10500, bizim ise 4400 dür. dolayısıyla uludağ ın henüz çok genç bir sözlük olarak yazar alımına devam etmesi çok normaldir.

sözlüğümüz için hayırlı olmasını temenni ederim.
(bkz: 7 temmuz uludag sozluk makina ya gidiyoruz zirvesi)
devilscry biraderimizin katılmasını da ümit ettiğim zirvedir. buyursunlar efenim buyursunlar
lan daha yeni gitmediniz mi dedirten zirve. katılım şartları vs.leri görüp öyle katılmayı planlıyorum asıl. hani yine prag olayı varsa katılmam, barselonadan aşşağısı kesmez beni.
ayrıca ortamda gözükmeyen zirvedir. eğleniyo muyuz gençler?
Son makina zirvesi olacak.
"olacak olmayacak olacak olmaycak" gibi bir şey işte.

iyi olur final falan ya o bakımdan. ama ben bilmem bilen bilsin. evet.
son makina gecesine yapılacak son zirve.
olup olmayacağı garanti olmayan zirvedir. zira organızator kayıptır..
eğer organizatör kayıpsa, bir başka arkadaşımız arayıp müzakereleri sürdürebilir. benim haddime düşmez diye yeltenmiyorum. zaman epey daraldı acele çözüm gerek.
büyük ihtimalle yok böyle bir zirve. bu şahıs daha önce de böyle bir zirve ayağına milleti kafalamaya çalıştı. büyük ihtimalle bu adı geçen zirve de öyle.

(bkz: 21 temmuz 2007 makina zirvesi)
kimsenin konuk mu yoksa izleyici olarak mı gidileceğini açıklamadığı buluşma.*
o halde bir yetkili arkadaş açıklama yapsın lütfen, toplu bir hareket söz konusu değilse, ona göre bireysel olarak girmeyi denemek istiyorum içeri.
sözlükte organizasyon sorunu olduğu için yapılacağından şüphe duyduğum olay.
(bkz: 28 temmuz güzel ve dahi zirvesi) *
kaç kişinin katılacağını dahi bilinemeyen meçhul atraksiyon.
burdan yetkililere el sallıyorum, "n'aber hocu" diyorum.

hevesli insanların hayalleriyle oynuyorsun bak. yazık ama.
peki benim zararımı kim karşılayacak?
---yazar burada sorunlu, sorumlu bireye dönüşüyor. hadi lafı gelmişken bir de bkz vereyim;
(bkz: metamorphosis)--
yan yatmış çamura batmış zirveymiş efendim.
(bkz: ağlıyorum kahrımdan)

gerekli bkz.;
(bkz: yok artık)
yaa ne sandınız zirve organize etmeyi, öyle bok atmaya benzemiyor di mi hıyarlar...

günlerce kıcımızı yırttık biz olsun diye zirve ama ne oldu birkaç ite laf malzemesi...

şimdi siz yırtın kıçınızı zirve yapacağız diye...

hadi hayırlı traşlar...

öptüm...
arkadaşlar ben sözlükte yeni yazar olmuş hiç bir yetkisi bulunmayan biriyim, bugün kanal d yi aradım bir kaç telefon numarası değişikliği ve bir kaç aktarımdan sonra konuyla ilgili bir yetkili buldum ve sordum;

- uludağsözlük'ten makinaya toplu bir katılım olacağı şeklinde sözlükte açıklamalar var bu durum doğrumudur.

+ evet bir arkadaşınız benimle görüştü ama sonra geri dönen olmadı ve iptal edildi.

_ nasıl yaa, peki bir kaç arkadaş gelsek sözlükten.

+ malesef hiç yerimiz yok.

- peki iyi günler.

arkadaşlar durum bellidir. makina zirvesi falan yoktur. sözlük yönetiminin bu tür organizasyon işlerine el atması gerekmektedir. zira hayal kırıklığı kötü bir şeydir.
ya keşke gidebilseydik ne güzel olurdu zirvesi..
çok özendim yaa durumu..
bi de..
(bkz: içimizde patladı)
uludağ sözlük yazarlar kadar sevecen ve sadakatli seyircinin kıymetini bilmeyip programa almayıp gidilmeyecek olan zirvedir.