1. ?.
  tam anlamıyla rezalettir. sözcü gazetesinin okuyucularını aptal yerine koymasından başka bir şey değildir. haberde kılıçdaroğlu'nun gezmekten yırtılan ayakkabılarından bahsedilmiş, önce normal fotoğrafa ardından büyütülen ayakkabılara bakın ne demek istediğimi anlayacaksınız.

  olur da farkedemezseniz; öncelikle 2 fotoğraftaki zemin tamamen farklı, gerçek fotoğrafta kılıçdaroğlu'nun sol ayağı önde sağ ayağı arkada ancak büyütülen fotoğrafta neredeyse aynı hizada.

  http://gazete.netgazete.c...ShowPaper.aspx?news=sozcu
  -2 ... tu kaka bana
 2. ?.
  iki farklı fotoğraf içeren manşet.

  ikinci fotoğrafın bilgisayar vasıtasıyla büyütülmesindense zoom yaparak farklı bir açıdan çekildiği ayan beyan ortadadır. burada verilen bilgi tamamen doğrudur. ancak asıl irdelenmesi gereken popülist yaklaşımdır.

  kardeşim, millet benim. benim de ayakkabılarım yırtık. ama vekilim olan adamın ayakkabılarının yırtık oluşu dikkat çekiyor da, benim ne cebim ne de ayakkabılarım kimsenin içini sızlatmıyor. bir benzeri hrant dink'in cesedi üzerinde yapılmıştı bu popülist yaklaşımın.

  bir taraf "ah canım kemal'im, ne kadar da iyi niyetli. gel verecem sana." tribine girerken, bir taraf da "yırtık mırtık değil. montaj bu montaj. asıl benim dengir'imin memed'imin ayakkabıları yırtık" tribine girmekte.

  sormak isterim nacizane;

  kendi kıçınızdaki don bile yırtıkken bunun kavgasını nasıl yapabiliyorsunuz? kafanız mı güzel, yoksa bir şey mi kullanıyorsunuz? hayatı toz pembe gösterebilecek her şeyi kullanırım abi. sırrınızı açık edin hele. allah'ın manyakları.
  1 ... cemsbg
 3. 1.
  anam babam.. biri halkla gezdiği görüntülerden diğeri katıldığı cenazede ayakkabılarının yırtık olduğunu belgeleyen görüntülerden capslenmiş. ha evet sanki aynı göüntüymüşgibi saçma bi anlam çıkıyo manşetten ama, yırtık olan ayakkabı da kılıçdaroğlu'nun ayakkabısı yani..

  http://tinyurl.com/b3jcpu
  ... rcyavmhkkfsgss
 4. 2.
  sözcü gazetesini okumam etmem, ama okuyucusunu bu manşette aptal yerine koymamış, tam aksine iki resmin farklı açılar olduğunu farkedecek kadar akıllı olacaklarını düşünmüştür. ama tahmin edemediği şey; bu manşeti "hehe aptallara bak, bu iki resim farklı bir kere, sen kimi kandırıyosun" diye sağda solda anlatacak olan kişilerdir.

  bunlar medyanın desteklediği kişiler için uyguladığı halkla ilişkiler çalışmalarının parçalarıdır. ben prim vermem böyle şeylere. ama "bak işte yakaladım seni sözcü gazetesi" gibi yaklaşımlar oldukça komik.
  ... yalnis
 5. 3.
  öncelikle belirtmek isterim ki sözcü gazetesi okumuyorum.

  madem sözlük yazarları ve okurları aydınlatılmaya çalışılmış ben de gördüğümü söyliyim haber doğru olduğu için kimsenin salak yerine koyulduğu yoktur. ana haber bültenleri bu görüntüyü defalarca verdi, yırtık ayakkabı da haliyle çok dikkat çekmişti onu da epey gösterdiler. aslında yırtık değil ufak çaplı bir çatlak vardı. sadece resimlere bakarak gazete okuma yaşını çoktan geçtiğimizi düşünüyorum resim önemli ama daha da mühimi haber içerikleridir.

  krizden bahseden manşettir. tabi sürmanşeti kastediyorum. hani şu teğet geçen varya işte o!
  2 -1 ... trink
 6. 4.
  yandaş medya haberi.

  medya baronu aydın doğan demek ki o kadar büyük sözler almış ki bunlardan, tüm güçlerine seferberlik ilan etmiş. ana haber bültenlerinde bile birinci çoğul şahıs olarak konuşan spikerleri gördükten sonra bu kenar kıraathane gazetelerinin yazdıkları o kadar da şaşırtmıyor aslında.

  o değil de amma koymuş bu hilton arazisi doğan'a! istanbullu aç gözünü aç! yırtık ayakkabılıyı destekleyenlerin istanbul'dan ne çıkarları var, sen de gör.

  not: hatırlarsanız geçmmişte karamehmet'in tüm mal varlığına el konmuştu, uzan takımıyla beraber. yapılan anlaşmalardan sonra medyadaki gücün bir bölümü doğan'a devredilmek kaydı ile karamehmet'e malları ve hakları iade edilmişti. sözün özü karamehmet doğan'ın kontrolünde hareket etmektedir. karamehmet'in sahip olduğu medya aslında doğan grubunun güdümündedir.
  1 -1 ... happylover
 7. 5.
  kılıçdaroğlu nun seçim stratejisinin sözcü gazetesine yansıması.
  biz de yedik .mınakoyim delik ayakkabıyı.
  -1 ... goruntuvarsesyok
 8. 6.
  buram buram ajitasyon kokan manşet.
  -1 ... imper
 9. 7.
  (bkz: genç akp liler rahatsız)
  ... sen bana bu diyemezsin