bugün

ayıp etmişler. sonuçta izinli bir etkinlik, en başta marşı açmaları bile hata. saygı duymaları gerekirdi. işte bunlar yüzünden halkın devrimcilere olan bakışı değişiyor. salt saldırı amaçlı yapılmış, çok belli.
pkk piçlerinden kalır yanı olmayanların hain saldırısıdır.

birde insanlıktan hatta insanlık anıtından bahsederler.
gül dağıtan insanlar genelde cemaatin elemanları oluyor, önce bu yanlışı düzeltelim. ha ama sırf gül dağıttıkları için saldırıldıysa yanlış bir harekettir elbette.
tkp li teröristlerin saldırısı. tek dertleri ortalığı karışırmak..
saygısızlıktan başka birşey değildir bu adamlar neyin temsilcisi olursa olsun hangi cemaate mensup olurlarsa olsun orda bulunmalarının tek sebebi hz.muhammed(sav) adına birşeyler yapmaktır. peki bu pek demokrat pek modern insanlar napıyor geliyor standı yıkıyor ordaki insanları darp ediyor. bu mu lan demokratlık hani herkesin fikri kendineydi? o kampüsün önünde incilde dağıttılar ama kimse saldırmadı.
zorbalığın dik alasıdır. 1 mayıs'la da alakaları yoktur böyle şerefsizlerin. 1 mayıs işçinin bayramıdır, zorbaların değil.
hoşgörü masallarının sonunu hazırlaması bakımından iyi olmuştur. umarım yaygınlaşarak devam eder...
müslüman öğrenciler nasıl bi tabir? saldırıya maruz kalanlar müslümanda saldıran kitle hristiyan veya musevi mi? öncelikle başlık yanlış.

ikinci olarak tkp ve öğrenci kollektifleri nin böyle bir saldırıyı gerçekleştirmesi yanlış. agd lilerin görüşlerine ben de katılmam. ama sırf bu yüzden böyle bir saldırıyı da haklı bulmam açıkçası. ancak bundan önce agd lilerin iü de tkp tkp lilere yönelik yapmış oldukları saldırıları da bilmeyen varsa hatırlatmak isterim. şu an bunu kınayan yazarların o saldırıları da kınamalarını beklerdim. ama ne yazık ki böyle bir tepki göremedik kendilerinden.
müslümanlara yapılan saldırı(ymış).
"gül dağıtan insanlar genelde cemaatin elemanları oluyor, önce bu yanlışı düzeltelim." denildiği için saldırının uygun bulunduğu düşünülmüş bazıları tarafından. halbuki devamında "sırf gül dağıttıkları için saldırıldıysa yanlış bir harekettir elbette." kısmını okumaz bu kişiler. işlerine gelmez çünkü.
ben sadece başlıktaki yanlış anlamayı düzeltmeye çalıştım. aç adam gibi "28 nisan 2011 cemaat öğrencilerine saldırı" diye. neden gizliyorsun ki? cemaat dediğin müslümanları temsil eden bir kitle mi? onlar müslüman ben değil o zaman? bana üniversitede filan saldıran olmadı hiç mesela. ama senin anlatımına göre bazı insanlara sırf müslüman olduğu için saldırılıyor. geçin bu hikayeleri dostum. ben bu ülkede müslüman olmadıkları için saldırılan gördüm ama müslüman oldukları için saldırılan görmedim açıkçası.
önce adam gibi okumayı öğrenin sonra eleştirin. sanki adamlara saldırmayı onaylamışım. ne mal adamlar var ya.
bu tiplerde pkk piçleri gibi gebertilmesi gerek.

ülkenin en büyük sorunu bu yaratıklardır.
sırf müslüman olduğu için diyerek provakasyonun kralının yapıldığı olaydır.

sırf müslüman olduğu için ne demek lan?

saldıranların dinini nereden biliyorsunuz da böyle bir etiketleme yapıyorsunuz?

müslümanlık ne zamandan beri belirli bir kesime girdi de bizim haberimiz yok?

yarın bir gün benim kardeşime saldırsalar * onu da müslüman öğrenciye saldırdılar diye mi haber yapacaklar? ya da bana saldırılsa müslüman adam saldırıya uğradı mı diyecekler? bu nasıl bir müslümanlığı sahiplenmedir?

saldıranlar ne demiş? gericiler, yobazlar, imamın uşakları... müslümanlar mı denmiş? yooo.

o zaman polisler de gün aşırı müslüman öğrenci sopalıyor, müslüman vatandaşlar öldürülüyor, soyuluyor, bin bir türlü kötü olay geliyor başlarına.

bu ülkede kendine müslüman diyen en az 50 milyon insan var. ülkenin nüfusunun yarısından fazlası...

müslüman öğrenciymiş, peh... tamam müslümandır ama tek o gül dağıtanlar müslüman sanki amk. biz putperestiz değil mi? sizin ötekileştirmenizi sikeyim.

not: bu saldırıyı yapanlar aşağılık, mal ötesi insanlardır. saldırıyı normalleştirdiğim falan yok.
boşaltım cihazlığı ve türk düşmanlığı dışında herhangi bir vasfı olmayan komünist hanım kızlarımız da olayın olduğu sıralarda -yaşasın 1 mayıs- sloganları atıyor. ne alakaysa artık.
yobazlarla komünistler birbirine girmiştir. hayırlısı olsundur.
lem hangi manyak grup eline gül alıp dağıtır diye sorduran başlıktır.
bu arkadaşlara sorulacak tek soru;

siz sağda solda bildiri dagıtırken bu insanlar size bir şey diyor mu?

ondan sonra orantısız güç diye tırı vırı yaparlar.
müslüman olduğu için gül dağıtmamıştır öğrenciler belli bir partinin piyonu görevini üstlenmişlerdir.
birisi islamı siyasallaştırmış diğeri olmayan komunizmin peşinde koşar.

(bkz: al birini vur ötekine)
kim yobazdır diye düşündürdü bana... noldu insanlara hoşgörüye?
TKP'ye neden suç atıldığını anlamadığım eylem.
Tartışma çıktı ya, hemen TKP...
kötü bir olaydır. ancak şöyle bir durum vardır ki, eğer noelde hristiyan öğrenciler haç ya da yahudilerin özel bir gününde musevi öğrenciler o günün önemini belirten bir şey dağıtsaydı bu öğrenciler de bugün saldırıya uğrayan o öğrenciler tarafından saldırıya uğrardı büyük ihtimal.
sözde sosyalist olacak bu öğrenciler. kofti sosyalist mi demeli yoksa ? evet kofti sosyalist ! ya hu bu insanların gül dağıtmaya ya da herhangi bir şey dağıtmaya hakkı yok mu ? nerede özgürlük ? nerede eşitlik ? nerede 1 mayıs ? kişilerin ortak bir dünya görüşüne sahip olması beklenemez. o insanlar seni sevmeyebilir, seni inançsız hatta anarşist olarak görebilir. sende onları sevmezsin, pis yobaz dersin vs vs. lakin saygı göstermek zorundasın. düşüncelerini zorla empoze ettirmeye çalışmak acizliktir.
ne yazıkki %99u müslüman! bir ülkede yaşanmıştır,laikliğin gereğidir.
benim gözümde; pkk neyse tkp ve kolektifler odur.en büyük ortak özellikleri msülümanlığa olan karşıtlıklarıdır.