bugün

RTE ile Dersimli arasındaki ikinci raunddur.
Herkes Erdoğan favori olarak görüyor ama dersimlinin şansı daha yüksek bence.

hüda-par olmasa ilk turdan kazanırdı RTE .
Sinan Ogan aday olmasa yine kazanırdı ilk turda .

Dersimli kemal , ince, Ogan ve Özdağ'a bakanlık vererek ikinci turu farkla alır diye düşünüyorum.
sinan oğan hangi tarafa destek verirse o tarafın kazanacağı seçimdir. bakalım kılıçdar bunu da sabote edecek mi yoksa akıllı bir hamle yapıp sinan oğandan gelecek muhtemel yüzde 3-4 lük oyu alabilecek mi.

bu 15 gün içerisinde 2 milyon suriyeliye daha vatandaşlık verilirse kimse şaşırmasın. her seçmen listesine 3 er 4 er pay etmişlerdi dün. 2.turda o sayı 5-6 lara çıkabilir sandık başı.
MEL MEL BAKMAYA DEVAM ETSiN BiRiLERi.
Erdoğa'nın millet ittifakını sandığa daha fazla fark atarak gömeceği seçim olacaktır,daha şimdiden kazanan erdoğandır, geçmiş olsun Kemal dedenize.
kimmiş yalancı sahtekar akşam alenen belli oldu, fetbaz ordusu aa yalan söylüyor kk önde diye bağırınıp durdular gece aa nın verdiği neticelerle kuyruklarını kısıp gittiler sahtekarlar.
14 mayısta kk’ya vermiştim.

Bu sefer oyum reise. Mecliste de çoğunluğu aldı hiç oy bölmeye gerek yok. istikrar sürsün türkiyem büyüsün.
--spoiler--
dersimli kemal , ince, ogan ve özdağ'a bakanlık vererek ikinci turu farkla alır diye düşünüyorum.
--spoiler--

tabi canım bakanlığı bir tek dersimli kemal verebiliyor. erdoğan boş boş bakıyor.

--spoiler--
sinan oğan hangi tarafa destek verirse o tarafın kazanacağı seçimdir. bakalım kılıçdar bunu da sabote edecek mi yoksa akıllı bir hamle yapıp sinan oğandan gelecek muhtemel yüzde 3-4 lük oyu alabilecek mi.
--spoiler--

seçim gecesi tv izlemedin sanırım. oğan'ın açıklamalarından haberin yok. hala oğan'ın kk'ya destek verebileceğini düşünebildiğinize göre. beyler kendinize gelin, gerçeklerle yüzleşin. hdp'nin kk desteği apaçık ortada dururken, kk'nın hdp ile arasına mesafe koymasını isteyen oğan nasıl destekleyecek kk'yı.
görsel
ilk turdaki vahimi görünce umuda ankete gerek yokmuş.
Yüzde 30 bile görmemesi gerekirdi ama böyle olduktan sonra şaşırmıyorum genele.
Erdoğanın rahatlıkla kazanacağı karşılaşma olacaktır, daha şimdiden kılıçdaroğlu ve tayfasına buradan geçmiş olsun diyorum, pkk ile işbirliği içerisinde hiç bulunmayacaktınız, yoksa bu halk bedelini size sandıkta tekrar ödetir.
hiç şüphesiz kaybeden pkk ve tasmasının ipini tutanlar olacaktır.
asla katılmayı düşünmediğim seçimdir. akp kazanırsa kazansın. belki akp'lilerden de katılan olmaz. kim hak ediyorsa o kazansın. akp de rahmetli anamın tuttuğu partiydi. madem ki akp'nin chp'liler oy vermezse kazanacağını düşünüyorsunuz, siz gidin o zaman oy kullanmaya. nasrettin hoca ne demiş "parayı veren düdüğü çalar".
görsel
%50 oy şartı aranmayacakmış. kim yüksek olursa o kazanacakmış.
aykolik zaten mantıken illa biri %50yi bulucak.
Erdoğanın büyük bir farkla kazanacağını düşünüyorum, çünkü oğanın kitlesi Türkçü ve milliyetçi kesinlikle bu oylar Erdoğana gider ve %54 gibi oranla seçimin galibi olacak gibi durmaktadır zaten kazansında bu ülkeye yaptığı hizmetlerin hakkı ödenmez, umarım seçimlerin galibi yeniden Erdoğan olur.
atacağımız veya atmayacağımız oylarla tayyip erdoğan'ın kazanmasını mı yoksa kazanamamasını mı istiyoruz, belli edeceğimiz seçimdir.
ben gitsem mi gitmesem mi kararsız kaldım açıkçası. bu ekonomiye rağmen akp daha yüksek oy alıyorsa demek ki birileri algı yapıyor. demek ki ekonomiyi herkes kötü görmüyor. chp seçmeni akp seçmenine ve akp seçmeni de cchp seçmenine saygısızlık etmemeyi öğrenmeli. bunu chp'ye oy vermiş biri olarak söylüyorum.
edit: bir şans daha vererek zaten çok uzun süren bir şey olmadığı için ve aktivite olsun diye kemal amcama oy vermeyi düşünüyorum ama duygularımızı sömürmeyin! umutlarımızla oynamayın! yine kılıçdaroğlu'na oy veririm ama heyecanlanmaya, duygu sömürmeye, insanların umutlarıyla oynamaya hiç gerek yok! kim kazanırsa kazanır zaten.
Gerçekten şuna çok gülüyorum ya. Erdoğan HÜDA-PAR olmasaymis falan . Yav ikinci turda ogan nasıl hangi yüzle HDP nin adayına oy verecek? HDP yüzde 10 çekse yine kazanamaz. Siz gerçekten iyi misiniz? HÜDA-PAR ogg miss ysp HDP temiz mi? Deli misiniz arkadaşlar siz?
görsel

Swh...
Bahis oranları şöyledir:
Cumhur ittifakı: 1.02
Millet ittifakı: 20.00

1.10 orandan handikap 1 oynanır.
Boşuna masraf ve zaman kaybı.
Kılıçdaroğlu nün daha öncekiler gibi deplasmanda gireceği seçimdir. Ev sahibi stat
ve seyirci avantajını kullanıyor.
rte zayıf rakibine acımaz gol yağdırır.
Chp 'lilerin çoğu bu ikinci tur seçimlerine katılmayacaklar bile, zaten şuan mecliste milletvekili sayısını yine yeniden akp' ye kaptırdılar, onun için kılıçdaroğlu şimdiden yenildi bile, çoğunluğun akp milletvekili olan bir mecliste zaten kazansa bile hiçbir tasarıyı geçiremiyecektir, bu seçimin kazananı daha şimdiden Erdoğan olmuştur.