bugün

Cumhurbaşkanı tarafından kabine toplantısı sonrası açıklanacaktır. Dua ediyorum halkın ne kadar bunaldığı gözetilir. Üniversiteler akademik takvime geri döndürülür. Cafeler açılır. Umarım kabus bi nebze de olsa azalır.
Her gün 1000 kişi koronalı çıkıyor. Ne normalleşmesi?
Durum normalleşmemiş olsa bile herkes hayatına aynı şekil devam ediyor, evde oturan enayiler biz.
Çıkarsa çıksın vaka ne yapıcaz eylüle kadar kim evde oturacak çok bile sabrettik.
Ben asıl yks ye girecek garibanlara açıyorum. Allah yardımcıları olsun kurs yok deneme yok aylardır kapalı kaldılar yazık çocuklara sınav tarihleri değişip duruyor.
Barlar kafeler açılıyor büyük ihtimalle. Artık saat sınırlamasıyla ve sosyal mesafe kuralları gözetilerek az da olsa gidip kafa dağıtıp nefes alabileceğiz.
istanbul, Ankara, izmir, Zonguldak hariç seyahat yasağının 3 hazirandan itibaren kalkacağını duyururlar.

20 yaş altı yasağı kaldırılır.

Bar, festival alanı, Club hariç restoran ve kafeler sosyal mesafe ile açılır.
bizim millet bu şekilde devam ederse ne normalleşme olur ne sokağa çıkabiliriz. cahil halk işte ne bekliyosun.
Asla Normalleşemeyeceğiz.
Biz ülke olarak herdaim anormaliz.
Kimseye kaptiŕmayız.
ufak ufak olması gerekendir. virüs tehlikeli evet. bizim millet tuhaf evet. ancak son 3-4 aydır yaşadıklarımız herkesin kafasında yer etti. hani ilk başlarda açıkçası "bizimkiler olayı idrak edemez virüsün merkez üssü biz oluruz" diyordum ama görülebildiği kadarı ile halkın yüzde 60-65 kadarı olayın ciddiyetini anladı. etrafıma bakıyorum yıllardır yan yana çalıştığım, yaşadığım ve ellerini bile yıkamayan adamlar şimdi günde 4-5 defa ellerini ovalaya ovalaya yıkar oldular. yıllardır bana "ulan hep masanda kolonya var neye yarıyor" diye soran adamların hepsi yanında dezenfektan veya kolonya taşıyorlar artık. hepsi maske takıyorlar. temastan kaçınıyorlar. yani halkın çoğunluğu olayın ciddiyetini kavramış.

sıkıntı o kalan yüzde 35-40 lık kesim. onlar zaten ne olursa olsun mevzuyu anlayamıyorlar. karantinadan kaçan danalar, düğünde halay çeken tipler, arabaya 5 kişi binip maskesiz gezen barzolar.. bunlar zaten şu anda da karantinayı falan pek s..lemiyorlar açıkçası. bunlara ne yaparsan yap dikiş tutmazlar. o yüzden ister karantina ister serbest fark etmeyecek zaten bunlar bildikleri gibi yaşıyorlar. bu riski alsak da almasak da durum bu. o yüzden artık yavaş yavaş normalleşmeye başlamamız lazım. çünkü süreç uzadıkça iş psikolojik boyuta geçecek ülkede milyonlarca hastalık hastası olacak.
Artık Plajların açılmasına yol açmasını beklediğim kararlar.
Aklı selim her insanı tedirgin etse de artık ufaktan ufaktan normalleşme sürecinin başlaması gereklidir.

Virüsün ne denli bulaşıcı ve ölüme kadar gidebilen bir potansiyeli olduğunu yuları sırtında eşeğin bile öğrenmiş olması gerekir.
Tedbirlere ve önlemlere harfiyen uyarak, kısıtlı da olsa yaşama dönmek zorundayız.
insanlar para kazanmak zorunda, eve ekmek götürmek zorunda, piyasa da para dönmek zorunda, bunun lamı cimi yok.
işin duygusal boyutu da gerekliliğin öteki yüzü.

Bu konuda bilinçli ve sorumluluğu hisseden her uygar insan, zaten bu kurallara uyacaktır lakin sağlık ve toplum bilinci gelişmemiş, terliksi hayvan familyası zaten ilk günden beridir ne kurallara uymaktadır ne de pandemiyi umursamaktadır..

Bırakalım bilinçli ve önlemlere titizlikle uyan, hijyenine, maskesine, sosyal mesafesine dikkat eden insanlar hayatta kalsın, umursamayan gitsin!
Evet artık böyle düşünüyorum!
Bugün corona, yarın başka bir sorun... Bu zerzevatlar her daim toplumun kamburu olmaya devam edeceklerse bırakın ölsünler!
maske ve sosyal mesafe kurallarına uyulması durumunda sıkıntı çıkmayacak süreçtir. el hijyeni çok önmeli.
Artık alınması gerekiyordu zaten. insanları sıcak havalarda ne kadar evde tutabilirler ki. Virüs kendiliğinden yok olmayacak ve belki senelerce sürecek gidiyor gibi olacak ama hop yine gelecek pek çok insan zaten yakalanacak nereye kadar kaçacağız? Hiçbir şey birden eskisi gibi olmayacak insanlar gergin mutsuz huzursuz olacak ama hayat akmaya devam edecek. Önlemler alarak bir şekilde dışarıya çıkacağız.
dün 1035 vaka çıktı.
nasıl bir normalleşme düşünülüyor?
Ölen ölsün, kalan sağlar bizimdir mantığı mı bu?
halk zaten normalleşti, fiili durum hukuki duruma uydurulmalı. umarım güzel kararlar çıkar. çok sıkıldık bu tantanadan yeter.

hiçbir şey eskisi gibi olmayacakmış he he, evet sizin için hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. aman virüs bulaşır korkusuyla bundan böyle götünüz ömür boyu rahat görmeyecek. ama bizim için her şey eskisi gibi olacak, buna alışın, içinize sindirin.
Normallesmeden ziyade gevsetme kararlarini erken baslattilar.

Ramazan bayrami sonuna kadar siki bir sekilde devam etseydi yasaklar, vaka sayilari cok daha az olurdu.

Bu hukumet bir seyi de tam ve kararli yapsa sasiririm gercekten.

Antalya'da bile ciddi vaka artislari var ama yansitilmiyor.
normalleşme gereklidir.
anormal halden yarar gorulmedigi zamanla ortaya cikacaktir.
Zira 2 veya 4 gun evde kalip sonra hurra alisverise cikmak basli basina zaten bir tehlike arz ettigi icin normalleşme otomatikman sarttir.
Starbucksların açılmasını beklediğim kararlardır. 3 aydır elimde starbucks bardağına 3'ü 1 arada doldurarak dolaşmak zorunda kalıyorum açık ve net.
Normale dönmesi gerekir.tatile gidemiyoruz normale dönelim artik.
kapalı alanlar açılmışken, açık havada yapılan olta balıkçılığı mesafelere uyarak açılsın.
herkes gibi bende kendi penceremden baktım.
bana göre kapalı alanlar hala riskli fakat bir yerden başlamak gerekir diye de düşünüyorum. bilemiyorum altan.
Yks den korkmuyorlarsa bizim stajdan da korkmasınlar akademik takvime dönülsün yeter artık iki ay daha böyle devam edersek dolar 8 olur.
Saat 19.00 da az sonra. Ama ben pek ümitli değilim.
Bence bu şekilde biraz daha devam.etmeli. ikinci bir dalga olması durumunda işler temelli boka sarar.
Bu kadar anormal varken, normalleşme kararları çıksa n'olur, çıkmasa n'olur?

Virüsün olduğuna inanmayan, sokağa çıkma yasağına uymayıp cadde sokak gezenlere ceza yazmayıp üstüne bir de bunlara maske dağıtırsan,

50 gündür evinde oturup, zorunluluktan dışarı çıkana da 3150 tl ceza yazarsan,

bu millet senin o normalleşme kararlarının içinden geçer, elaleme de rezil eder.

Ne kural çıkarmayı biliyoruz ne de çıkarabildiğimiz kurallara uymayı biliyoruz.