bugün

an itibarı ile gerçekleşiyor. (hem de aralık değil kasım ayında.)

konuşma öncesi açıklamalar doğtultusunda, teorik olarak ya reis-cumhur'Un ya da ana muhalefet partisi başkanının bu konuşmanın ardından görevi bırakması gerekiyor.

neler açıklanacak göreceği. pratik olarak iki alternatif de olmayacak.

ama iki alternatifin ikisi de birden aynı anda olsa idi dadından yenmezdi.

ntv halen canlı veriyor.

http://live.ntvradyo.com.tr/

aniden kesilirse yola burdan devam edilebilir.

http://tele1.com.tr/canli-yayin/
an itibarı ile kılıçdaroğlu, reis-cumhur mutlaka dinliyordur, yanına bir doktor alsın diyor.

kapağı açtı. man adası'nda (okunuşu bu şekilde) kurulan şirketinden bahsediyor.

devam ediyor....
1 sterlinlik bir şirkete kardeş mustafa erdoğan 2.5 milyon dolar para göndermiş. sonra 1 milyon daha.

sonra dünür, 1 milyon daha.

devam ediyor....

ahmet burak erdoğan, 1 milyon 450 bin dolar....

devam ediyor....
Vur daha ölmedi.
nereden geliyor bu milyonlar siyin cimhirbişkinim? diyerekten sorulası açıklamalardır.

bunlara karşılık neler söyleneceğini tahmin bile ediyorum, şöyle diyecek; "yalan! yalan söylüyorlar... o paraları bizim adımızı fetö terör örgütü mensupları gönderdi bizim adımızı kullanarak, gerekirse o paralara da el koyacağız"

kesin böyle diyecek.
Off off off. Vergi cenneti adalara giden evrakları gösterdi teker teker. Çocuk, dünür, enişte neler neler var. Gösterdiklerinin de banka dekontları Ve swift mesajları olduğunu söylüyor.

Hadi bakalım kim istifa edecek?
anamı rte nin altında yakalasam anamı suçlarım diyen kütle (ki hiç de az değiller)

fetonun kumpası falan diyecektir, gerisi için zaten şaşırtıcı değil.

şu suriyelilere sözümoma harcanan 35 milyar doları merak ediyoruz.
Yine topu fetö ye atacaklar. Artık sonsuza kadar bu iş böyle gidecek.
bu olaylar büyür gider suriyeliler ilgili 30 milyar dolar muhabbeti yaptı bence onlarla alakalı belgelerde var.

ayriyeten belgeleri kimden aldığının her hangi bir önemi yok burada vergi kaçırma olayı var.

vergi kaçırmak vatana ihanettir reis öyle diyordu.
daha 2 seçim bile kazanamamış yıllardır attığı iftiralar belgelenmiş sayısız tazminat davası kaybetmiş rezil rüsva olmuş kılıçdaroğlu gibi bir şahsın meclis konuşmasını savunanları gördükçe şükrediyorum. inşallah daha çok chpnin başında kalır. Biz de daha çok seçim kazanırız
ilk önce bu belgeleri benim açıklamama gerek yok dese de elinde belgelerle gelmiş. Şimdi ilk önce gerek yok diyorsun sonra getirip açıklamakta tuhaf olsa da RTE'nin ''tek varlığım şu yüzüktür'' dediği günleri akla getirmiştir.
Kilicdaroglunin aciklamalarindan hic birsey cikmaz diyerek gulup gecenler Rockynin yerinde olsalar Apollo`nun mac teklifini nasil olsa yenilirim diye kabul etmezlerdi herhalde.
kılıçdaroğlu dediğini yaptı. belgeleri açıkladı.

ama hiç kimse istifa etmeyecek.

kılıçdaroğlu, senin veya yakınlarının yurt dışına para aktardığını açıklayacağım demişti.
tırsak ve yancı medya bu haberi görmedi.

ancak cumhurbaşkanı akp genel başkanı, bu haber yalandır benim böyle bir hesabım para işiöm yoktur deyince
bunu ispatlarsa istifa ederim, kılıçdaroğlu yalancıdır iftiracıdır dediğinde haber yaptılar.

iyi de burda yanındakiler, yakınları ifadesi uçmuştu. kimse bunu sorgulamaya cesaret edemediler.
akşamları prime time'larda milleti salak yerine koyarak işin bu boyu es geçilerek saatlerce yorumla yapıldı.

bu da böyle geldi geçti.

şimdi günden nedir?

rezza ordamısın?
vergi cennetlerine doğru, havada uçusan swift mesajlarina banka dekontlarindan
sonra eşşeğin kulağına karpuz suyu kaçıran bir öneri atılabilir üç vakte kadar.

ilk ohal kararnamesinde bitcoin resmi para birimi olur.
misler gibi, vergi cennetlerine eşşek cennetlerine hiç bir para mara transferi iz miz bırakmaz.

kemal'e de malzeme çıkmaz.
a haber'in "hesap iddiası asılsız çıktı" olarak sunmuş olduğu konuşmadır.

yazık gerçekten. bu adaletsizlik sizi er yada geç kendi bacağınızdan astıracak.
Yancı birazdan savunmaya geçer.
Kemal kılıçdaroğlu bu belgeleri açıklayarak ne yapmak nereye varmak istemektedir. Diye.
Ahaha chp liler pkk yı dhkpc yi fetö yü kurtarmak için çabalıyor ölümüne. La hani 60 milyar dolar 100 milyar dolar isviçre bankaları? Şimdide çakma belge üretiyo lan belgelerin gerçekse varsa kanıtın basvur mahkemeye . Benim elimde de belge var kılıçdaroglunun oğlu üzerinden çin deki bankalara para kaçiriyo. Torunu üzerine rezidans yapan ermeni haini seni.
Fedöcüler yine iş başında.

Ey gılışdar istifa etmelisin.
inanmamaya niyet edenlere hitabetmeyen konuşmadır. çünkü bazı kafalar başkasının emriyle düşünür.
Sen bu 10 milyar milyon dolar ne yaptın. Kılıçdar yine kendi kafasına ateş ediyor. Bu adam chp nin içindeki en büyük truva atı.
adam bütün belgeleri açıkladı.

gıılışlllarrr gılışşşllar diyen ak kafalar... göt kılı olmaya devam edin.
ortalık erdoğan'ın dün ak dediğine bugün kara dediği videolarla dolu. erdoğan, "avrupa'da param olduğunu ispatlarsanız istifa ederim" dedikten beş dakika sonra "benim almanya'da param var, bu da belgesi" dese yine alkışlarlar, yine alkışlar...

Allah bizlere sabır ve zafer versin. inşallah geçecek bu akıl tutulması...
aktrollere bu hafta mesai var.
canli olarak dinleyemedigim ama özetini okudugum konusmada en cok dikkat cekenler sunlarin oldugunu kesfettim.

ABD´de tutuklu olan Reza Sarraf´in dosyasinda adi gecen sahis Sıdkı Ayan.
(bkz: Man adası)
(bkz: swift) = Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication
(bkz: Paradise Papers)

asagida da konusmasindan bir spoiler.

--spoiler--

Şimdi geliyoruz kutuyu açmaya. Çorum'da 17 Kasım 2017'de bir konuşma yaptım. 21 Kasım 2017'de yine sorular sordum. "Çocuklarının, dünürünün, eniştenin, kardeşinin, eski özel kalem müdürünün bir vergi cennetlerinde bir şirkete milyonlarca dolar gönderdiklerini biliyor musun? Yerli ve milliysen cevabını vereceksin" dedim. 1.5 milyon lira dava açtılar. Açsan ne olur, açmasan ne olur? Sen soruma adam gidi cevap ver. Beni dinliyordur, yanına bir doktor al yanında olsun.

Gözlerinden öperek tekrar sorayım sayın Erdoğan. 30 milyar doları ne zaman nerede, kimin için harcadın?

ispat edelim. 1 Ağustos 2011 Man Adası Devleti'nde bir şirket kurulur. Küçücük bir ada. Burada bir şirket kurulur. O şirketin kuruluş belgesi bizde. Bu şirket 2 Ağustos itibarıyla birer yönetim kurulu toplantısı yapar. Sıdkı Ayan'dan oluşur. 1 sterlinlik bir şirket. 15 Kasım 2011'de bu şirketi Kasım Öztaş'a devreder. Sıdkı Ayan kimdir tanıyor musun? Kasım Öztaş'ı tanıyor musun? Bu şirketin bütün kayıtları bizim elimizde. Bu şirkete para gitti. 15-12-2012 tarihinde Ziya ilgen, enişte 2.5 milyon dolar şirkete para gönderiyor. 15-12-2011 tarihinde Mustafa Erdoğan, 2.5 milyon dolar para gönderiyor. 26-12-2011 Ziya ilgen 1.250 bin dolar. Mustafa Erdoğan, 1.250 bin dolar para gönderiyor. 27-12-2011 Osman Ketenci, dünür, 1.250 bin dolar gönderiyor. Mustafa Gündoğan 1.250 bin. Eski Özel kalem müdürü bu. Ahmet Burak Erdoğan, 1.450 bin dolar. Ahmet Burak Erdoğan, 2.300 bin dolar. Diyecekler ki bunların belgesi var mı? Bütün bu paraların swift mesajları elimizde. Bu swift mesajı ne demek? Yurt dışına dolar gönderirken bu mesajla gönderiyorsunuz. Hepsi swift mesajları elimizde.

Bankaların dekontu lazım dedin? Parayı gönderdiğin dekontlar. Diyecekler ki bu belgeler sahtedir. Bunların tamamı bankaların resmi kayıtlarıdır. Yurt dışına göndermişler o şirketlerin de kayıtlarında var. Haysiyetli bir adamsan gereğini yapacaksın.
--spoiler--

konusmanin tamamini izlemek icin: https://www.pscp.tv/w/1kvJpkqdnqXGE
belgelerin resmi belgeler olduğu kaynaklanmasına rağmen hala saman kafalı chp'lilerin her zaman yaptıkları gibi kendini haklı çıkarma çabalarını izlemek zevk verici.