1. 1.
  bireysel silahsızlanmaya karşı bunun önemi anlaşılsın diye dünyanın her yerinden kutlanan bir gün. ayrıca türkiye'de en önemli eylem taksim meydanında gerçekleştirilecek olan sessiz ayakkabılar protestosudur..
  1 ... eşşağan ala gazuğu
 2. 2.
  havaya silah sıkılarak kutlanmasından korkulan gündür.
  1 ... arabaciarabayatasget
 3. 3.
  erdal şafak ın yazısından alıntıdır;

  ====
  2004'te 2.1 milyon ruhsatlı silah vardı, 2005'te 2.3 milyona çıktı, 2006'da 2.4 milyona. Buna en az 7 milyon ruhsatsız silahı da ekleyin.
  2004'te her 10 kişiden biri silahlıydı, 2005'te 9'da bire sıçradı, 2006'da 8'de bire.
  2004'te günde ortalama 8 kişi silahlı saldırı ya da serseri kurşun kurbanıydı, 2005'te 9'a yükseldi, 2006'da 10'a.
  Bu gidişle çok yakında dünyanın en silahlı ilk 10 ülkesi arasına gireceğiz. (Şimdilik "Maalesef" 19'uncu sırada yer alıyoruz!)
  Bu "Gelişme"de Makina Kimya Endüstrisi Kurumu'nun (MKEK) çabalarını takdir etmemek haksızlık olur. Taksitle (10 aya kadar vade yapıyor) silah satışı kampanyası tam gaz devam ediyor. isteyene yerli (Kırıkkale, Cougar, Fatih, Atmaca), isteyene yabancı (Sig Sauer, Heckler-Koch, Browning, Zvi-Kevin). isteyene krom kaplama, isteyene gümüş, isteyene altın... MKEK sayesinde birkaç yıl sonra her eve silah girmiş olacak. Zaten kurumda örgütlü sendikanın başkanı "72 milyonun 72 milyonu da silahlanmalı. Herkesin bir düşmanı var" demiyor mu?
  ====

  rakamlar ürkütücü. bari bugün birisi kim vurduya gitmese...
  ... cernonil
 4. 4.
  dünya aids günü aids'i ne kadar ortadan kaldırabilir, dünya barış günü barışı ne kadar sağlayabilirse silahsızlanmayı o kadar sağlayabilecek gündür. 9 tane silahı olan bi çiftçi tanıdığım var. dünya bokunu çıkarma gününü kutlamak istiyor.
  ... thelastpatriot
 5. 5.
  ortalıkta çoğalarak dolanan polat alemdar kılıklı dallamalara karşın desteklediğim gündür. destekliyor ve tırnak makasımı bırakıyorum.
  ... sur duvari