1. 1.
  öncelikle tüik tarafından hesaplanan endekstir. varın güvenilirliğini siz değerlendirin.
  daha önemlisi ekonomik güven endeksi 200 üzerinden hesaplanır nedense bundan bahsetmiyor tweet.

  --spoiler--
  endeks 0 ile 200 aralığında değer alır. endeksin 100’den büyük olması tüketici güveninde iyimser durum, 100’den küçük olması tüketici güveninde kötümser durum olduğunu gösterir.
  --spoiler--

  (bkz: berat harikalar diyarında)
  12 ... murthy
 2. 2.
  --spoiler--
  “ farklı siyasi saiklerle bir olup battık, bittik yaygarasıyla algı oluşturmaya çalışanlara inat, ekonomimize güven artıyor!
  --spoiler--
  Bize henüz öyle bir bilgi gelmedi dediğim tweettir. Harbiden milletle iyi dalga geçiyor bunlar. Kayınpederi çay için der, bu da ekonomimize güven artıyor der.
  Tanrım sabır ver!
  6 ... the rise of darkness
 3. 3.
  Bize doviz kaynaklı fiyat artışlarindan dolayi ekmek su elektrik dogalgaz ulaşim kurugida sebze meyve yag seker un fiyatlarinin artmayacaği garantisi versin bizde eyvallah diyelim.
  Tok tok konusuyor amk.
  3 ... atlant isten gelenadam
 4. 4.
  ağam benimle eylenir.
  4 ... true
 5. 5.
  1984.
  5 ... karanfilidirmit
 6. 6.
  şaka gibi bakan...

  not: neden tebessüm edemiyoruz acaba...
  2 ... eratosthenes
 7. 7.
  okuyunca bi keyiflendim bak şimdi.

  var mı çay isteyen, doldurayım mı?
  4 ... masklavi
 8. 8.
  Bu berat türkiye'nin başkenti ankara'dır dese ona bile inanmam amk. Yalan bunların içine sinmiş.

  Kaynağa da ayrı bir güm gümledim.
  3 ... empiree
 9. 9.
  uzun zamandır hiç bir şey yazmıyordum. ama artık hırpalana hırpalana kaybettiğim bir şeyleri değiştirmeye olan inancımı geri kazanmak zorunda kaldım. ayrı başlık olabilecek bir konu ama okunacak yerlere yazmak istiyorum.

  şu anda yaşadığımız durum artık bizi uçurumun kenarına getirdi desek yeridir. ekonomik sıkıntılar, toplumsal sıkıntılar ve aynı zamanda dünyadaki de sıkıntılar gerilimi çok yükseltti. halk olarak insiyatif almalıyız. kenara çektiğimiz bir taş ile de olsa başlayacağız birbirimize destek olacağız büyüyeceğiz, başka yolu yok.

  kavgaya gürültüye battık günlük hayatta mutlu değiliz. herkes birbirine sallama derdinde diğerinden farkı yok. lütfen kibar ve eğitimli; üreten, doğru yatırım yapan bir halk olalım. imkanınız olduğunca büyük şeyler deneyin, çünkü böyle olmuyor. yurt dışında da zeki davranmalıyız, yabancı diller kullanmalı kendimizi doğru anlatmalıyız her yerde. az da olsa yapın, değişim böyle gelecek. büyük değişimler toplu hareketle başlayacak. bir kahraman beklemeyin.
  1 ... gomlek5lira
 10. 10.
  katılıyorum.
  ... seref zazaoglu ve sikender beg