bugün

Sağlık bakanının açıkladığı gerçek rakamlardır. Durumun ne kadar vahim olduğunun göstergesidir.
yüzde yüz yanlış.

tamam, ne zaman doğru söylediler ki, diyeceksiniz, biliyorum.
her şehir için ortalama 300 pozitif vaka..

yersen.
Doğru rakamlar bunlar galiba.
Onceden sadece hastaneye basvuran bulgu gösteren kisileri baz alırken su an doğru olan yani pozitif çıkan herkesi açıklamaya karar verdikleri icin çıkan vaka sayısıdır. Yine de vefat sayıları dogru gelmedi. Sadece istanbulda 168 kisi ölmüştür.
Böyle adam ederler koca milletle aylarca alay ederseniz.
istifayı veya görevden affı istemeyi göze almış anlaşılan.
Küsüratlı da olsa bu sefer sayı doğru galiba. Son bir kaç aydır poZitif vaka sayısının 20 bin üzeri olduğunu tahmin ediyorum. Şöyle herkes gerçekle yüzleşsin almak istiyorsa tedbirini ona göre alsın.
(bkz: fahrettin sabiti)

(bkz: imamoğlu genleştirme katsayısı)
kısıtlamalardan daha çok kısıtlayıcı açıklama. bu sefer inanıyor muyuz?
28binden 6bini sempton gösteriyormuş. bunların 2-3bini burun akıntısı şeklinde geçiriyor. kalanlarda da öksürük ve diğer belirtiler oluyormuş. hastanelik olanlar en fazla 50-100 kişi falan... Covid tiyatrosu bitmiştir, öldürücü olmadığı coronalı çıkan her 5 kişiden 4ü güle oynaya hastalığı geçiriyormuş. Bu komedi için boşuna evde hapis kaldınız, sokağa çıkamadınız.
acı gerçekler. aylardır halka yalan söylemekten bu koca denilen bakan istifa etmeli ve yargılanmalı.
sn imamoğlunun en doğru işlerinden biridir

bu hinoğlu hin akabe,

gene ne biçim bir hinlik peşindeyse

bir türlü doğru veri açıklamıyor

hep ipe un seriyor

hep bir mazeret çıkarıyor

o da yetmiyor

akgötverenleri sahaya sürüp

efenim çoh abartılıyor çoohhh

işi yapıyordu

doğal olarak da millet bunu umursamıyordu

lan geçen gün sokağa çıktım

neredeyse katil olacaktım

çoluk çocuk çıkmış rahaaat rahaaat geziyorlar

o da yetmiyor bebeklisi bile sokakta

niye ?

çünkü umursamıyorlardı

biz gidersek camiler kapanır

namaz kılamazsınız deyip

ne kadar sikkinsonik şey varsa

sıralayıp milleti korkutmaya çalışan

akabe

bu konuda

dünya götüme pır pır teyyare kafasındaydı

gerçekler açıklansın da

millet iş ciddi midir ? nedir ?

artık biraz kafayı çalıştırsın.
Belediye başkanları gerçek rakamları söylediler, sonuç bu, yatacak yeriniz yok
kendi suçlarını itiraf etmeleridir.
sakladınız elinize ne geçti?
net söylüyorum, yanağı yedik.
Hicbir sekilde dogruyu ve gercegi yansitmayan rakamlar butunu. Zira aylardir kelime oyunlariyla, gercek verileri saklayarak bu toplumu gerizekali yerine koydular. Isterlerse 5.000.000 vaka sayisi yazsinlar gunluk, yine yok hukmundedir sahsim icin. Bosverin, bosu bosuna takip etmeyin.
Vaka sayısinda Dünya üçünçüsü olmuşuz.
Bunu bizden neden saklıyorsunuz sayin bakan.mütevaziliğin bu kadarınada çüş denir.
Şimdiye kadar 10 milyona yakın insan hastalanmış olması gerekiyor. Ölüm oranı %1 in çok altındayken ölümcül bir salgından nasıl söz edebiliriz?
Yunan asıllı türk şarkıcı Tahos Yamuktavadakidis'in şarkısı çıktıktan sonra bakanın "açıklasam arada kaynar heralde" diye düşünüp açıkladığı vaka sayısıdır.

Vahimdir. Şarkıdan daha vahimdir.
Salak salak konuşmayın amk gripten bu zamana kadar kaç akrabanız hastaneye yattı kaç akrabanız tanıdığınız öldü.

Grip gibi yav diyenleri eşşek sudan gelinceye kadar dövmek gerekiyor.
görsel
Telafuzu bile korkunç olan vaka sayısıdır, hele bunu dörtle, beşle çarpacak olursak huni takmaya bile nedendir.

Artık burnumuzun ucunda... covidli olmayan tanıdığım nerdeyse iki elin parmağı kadar.
Entübe hasta tanıdıklarım da var, vefat eden de.
Bulaşıcılığı arşa çıkmıştir, tir tir titretmektedir.
Zorunlu hallerde dışarıya çıktığımda artık bir değil iki maske takıyorum ve korkuyorum!
normaldir. restorantlara insan almayınca düzeleceğini zannettiler. halbuki restorantta en kötü ihtimalle ateş ölçülüyordu. tabi insanlar maske çıkarıyordu doğal olarak açık alanda. ama al götür uygulamaları daha kötü oldu çünkü bu sefer insanlar kontrolsüzce yemeğini alıp dağıldı. nerede, nasıl bir mesafede oturuyor gözlemlenemedi. ateş ölçümü yok. bunun yerine polisle beraber zabıtaları görevlendireceklerdi ya da bekçileri de ekleyip, her mahalleye en az 5 personel hangi kurumdan seçilirse, tek tek restorantlara ve mahalli cafelere denetim yapacaklardı. bizim millete 2 gram baskı yapmaya gelmiyor ama ters tepiyor. evet hükümetin kabahati var ama halkın daha çok kabahati var. ben tek başıma araba sürerken bile takıyorum. insanlara bakıyorum hala daha komplo teorileri üretiyor bana bir şey olmaz, öyle bir virüs yok diye. bu kadar da paranoyak olmamak lazım. cahillik başka paranoyak olmak başka bir şey. bu tabloya göre 1-2 güne kalmaz tekrar evlere hapsolacaksınız. benim için problem yok zaten zamanımın büyük çoğunluğu evde geçiyor evdeyim zaten.
sancılı günler yakındır.