bugün

28.08.2017 tarihin de Bilecik Otogar - istanbul Otogar 18.10 seferine bilet bakıyorum internetten. Fakat karşıma çıkan beni bayağı bir hayal kırıklığına uğrattı. Gerçi hangi hükümetin devrin de yaşandığına bakınca normalleştiriyorum böyle şeyleri. Sefer de 3 adet boş yer var. 28,37,36. Biz de 3 kişiyiz. 36,37 yi seçtik, 28 seçilmiyor! sadece bayan yanına bayan oturabilir diye bir yazı belirdi ekran da. Ananı avradını diyerek müşteri hizmetlerini aradım. Arkadaşım biz 3 kişiyiz, otobüste 3 kişilik yer var fakat bayan yanına koltuk vermiyorsunuz. Bunun nedenini öğrenebilir miyim? dediğim de;
- çünkü beyfendi bayanlar yanlarına erkek oturmasından pek hoşnut değil. rahatsız olmamaları için erkekler ve bayanlar yalnız oturuyor. Siz başka sefer den bilet alın isterseniz.

5 saniyelik bir sessizlikten sonra, ' sapık mıyız biz arkadaşım bu ne saçma zihniyet? Doğru, insanın fikri neyse zikri odur. ' dedim.
Bunun üzerine;
- Beyfendi siz önce almış olsaydınız, yine sizin yanınıza bayan oturamayacaktı. Önce siz alsaydınız da, siz otursaydınız. dedi.

Bu uygulama bütün otobüs firmaların da var. Hepiniz aynı bokun lacivertisiniz. Acaba başka bir hükümet devrin de olsaydık, bu sistem nasıl olurdu? Eğer iler de hükümet değişirse, bu sisteme bağyanların tepkisi, yorumu nasıl olurdu?
sırf hükümeti karalayacağım diye de saçmalamaya gerek yok, zira bende ak partiden haz etmem, lakin öyle bir şey yazmışsın ki ne alaka ?

bu hep böyle idi.

bu arada bende eşimin, sevgilimin, kız kardeşimin yanına 12 saatlik bir yolculukta erkek oturmasını istemem, ne olur ne olmaz.

bu farklı bir şey... dolmuş değil ki, millet uyuyacak ışıklar kapanacak filan filan.

hele ki son dönemde otobüs firmaların sapkınlıklarını görünce gayet normal bir uygulama. abartma yani.

rezaleti sen çıkarmışsın kardeş.
rezalet filan değildir, bu uygulama uzun süredir var ve olması da gerekli bir uygulama. hele uzun yolcukluklar da gerekli olduğunu da daha fazla anlıyorsunuz. Sadece bir firmada da durum böyle değildir ayrıca.

rezalet puanım 0/10
sen kardeşinin yanına 15 saat boyunca bir adamın oturmasını ister misin ? ben istemem. rezalet falan değildir. rezaleti önlemek için bir tedbirdir sadece. ayrıca bunun hükümetle ne alakası var, hükümeti eleştireceğim derken saçmalamıyorsunuz haberiniz yok.
Sadece işini yapmak için ortalıkta dolanan muavinden bile rahatsızlık duyan insanlar var ülke bu hale geldiğine göre yanında karşı cinsten birinin oturmasını istememek gayet doğaldır.
Kamil koç ile benim de maziden gelen sıkıntılarım var ve başlığı görünce sevinerek rezalet puanlamaya geldim ama "bu Ne Amk?".Arkadaşım Avrupa'da bile durum aynı şekilde işler kadınlara sorulur yanınızda erkek oturmasına müsade ediyor musunuz diye.Genellikle kadınlar da kadınlar ile yolculuk yapar orada da çünkü biz erkeklerin fıtratını bilirler.%90 oranında güzel kız görünce götünüz başınız ayrı oynar,bana gelip burada isviçre vatandaşı gibi konuşmayın.Bu hükümette kadınlar ile erkeklerin aynı otobüste seyahat etmesine şaşırman gerekirken "benim arkadaşımı kadının yanına oturtmadılar" şeklinde ağlaman baya ironik.Hikaye olmamış,fakir mağduriyeti sıfırın altında,rezillik;açılan başlık,söylenen sözler içerikten daha rezil,durduk yere hükümete giydirme çabası ve muhalefet olayım fikri işlememiş..Dolayısı ile rezillik diyerek geldiğim bu başlık için:

Rezalet puanım:0/10

Yazarın rezalet olma puanı:2.000.000/10
açıp baktım neymiş rezalet diye. asıl yazarın ülkesindeki otobüs firmalarından haberdar olmaması rezalet. ulan 70 yaşındaki kadın bile yanına erkek istemiyor sen neyin rezaletinden bahsediyorsun.
türkiye öyle...yapcak bişey yok. sapık çok olduğundan herkes herkesi sapık olarak betimliyor. başka ülkede gülünç bi durum. ama türkiye de gülünç bi durum diil.

geri ülkeler öyledir.
#37617355 mantıklı konuşan insana rastlamak ne güzel. Geri bir ülke olduğumuzu kabullenenleri görememek kötü fakat.
Hadi bayan Yanina aliyoruz evet ama yan koltuklar erkek olabiliyor ondan bile rahatsiz oluyoruz niye mi? Cunku adam resmen koridora dogru oturup okuz gibi bakiyor. Resmen daha 2 gun once yasadim. Uyuyorum kafam koridora donuk aptal aptal bakiyor suratima sanki bakilcak bi sey var. evet sen belki kotu niyetli olmayabilirsin ama 100 kisiden 1 isin.
rezalet falan değil maalesef yurdum abazan kadını üst düzey bir erkek gördüğü zaman rahat bırakmıyor. Hiç bir şey yapmasa ikide bir bakıyor. Sevgilimiz mi var hiç düşünmüyor. Özellikle deniz şortu giyip otobüse bindiğimde yarak frikiğimi görmek için çok uğraşanlar olmuştu. Bu böyle maalesef türkiyedeki aç kadınlar doymadan da bu uygulama kalkmamalı.
rezalet yaratıcam diye küçük düşmek.
bu uygulama akp den önce de vardı. o yüzden çok da kasma.
Rezalet değil, olması gereken olmuş. Çağdaş olmak farklı birşey, ülke gelenek göreneklerine saygı göstermek farklı birşey. Çağdaş insan kendi doğrularının peşine düştüğü gibi, başkalarının doğrularına da saygı göstermeyi bilmeli..
ibibik ibibik.bende duyar kastım benide artı oylayın.
şaka şaka.
(bkz: ironi)
bu uygulamada rezalet olan nedir? ayrıca on adımda karşılaşılabilecek; yolda yürürken bile gördüğü her kıza salyalarını akıta akıta laf atan rezillerin olduğu bir düzende aksinin doğurabileceği sonuçları kimse telafi edemez.
Bu hükümet yüzünden kadınlar tuvaletine sıçamıyom diye ağlasan daha farklı olabilirdi. Sonuçta bu da bi rezalet aslında o gözle bakılırsa.
Sırf yan veya çaprazındaki koltukta oturan kadına hava yapacağım, onu etkileyeceğim diye sade nescafe içen ve topkeki reddeden insanlar var lan bu ülkede.

Olmayan rezalettir.
imla hatalarından gözlerim kanadı bunu belirterek başlamak istiyorum.

Ve, Ortada rezalet şeklinde nitelendirilebilecek bir şey yok böyle körü körüne bir zihniyeti, kişiyi, kurumu, kuruluşu yermekten veya yüceltmekten bir vazgeçin inanılmaz komik duruyor.
Kadınlar hamamına almadılar diye de çok yakında başlığını bekliyorum hükümet napsın sana huzursuzsun amk dedirten başlıktIR.
Düşünmüş düşünmüş, Ulan şu rezalet başlıklarından keşke bende açsam ne kadar olay olur heee demiş sonra da başlık sıçmış, girdiği entryle de tüy dikmiş.
Ben hala o "5 saniyelik sessizlik" neyin sessizliği onu anlamadım..

Dünya mı başına yıkıldı..

Canını mı aldılar..

neyin sessizliği bu..
Cahil beyanatıdır. Önceki hükumetler devrinde de erkeğin yanına kadın, kadının yanına erkek oturamıyordu. Hatta şöyle ki daha öncesinde karı koca bile yan yana oturamıyordu. Böyle saçma bir uygulama vardı. Bunun hükumetler ile bağlantısı yok. Bu bağlantıyı kurmak tek kelime ile cahillik.
Ayrica bir şeyin rezalet olabilmesi için ortada bir düzensizlik ve kuralsizlik olması gerekir. Sence seninki hangisine uyuyor? Bu konulmuş olan bir kural ve buna tüm şirketler uyuyor. Kadın erkek birlikte binmek istiyorsan metro turizmi bi dene derim.
Aynı bileti 3 5 kişiye satıyorlar belki içlerinden birinden kadın denk gelir sana. 3 5 bir koltuğa 3 5 yan koltuğa çapraz eşleşmede kadına satılmış ise şansın var demektir.
Rezalet falan değil mantıklı bir uygulama. Otobüsün muavinine bile güvenemezken nasıl yanında otursun o kadın senin? Hepimizin anası bacısı var. Kadın da erkek de rahatsız olur kimse kusura bakmasın.
Ya şu -de'leri, -da'ları bir doğru yazın arkadaş. "Devrin de"den sonrasını bir türlü okuyamadım valla. Acaba Nasıl bir rezaletti?