bugün

sivasspor'um affetmez.
2-0 veya 2-1 beşiktaşın alacağı maçtır. golleri kimler atar bilmem o kadar şey olamadık daha.
8jknin taca çıkan topuna gol verdi vasıfsız hakem.
muhtemelen jimnastik kulübünün hakem etkisiyle kazanacağı maçtır. yazık..
Taca çıkan topa devam deyip gol olan maç. Türkiye burası takımına göre muamele. Nasılsa rakip teknik direktör eski futbolcuları ses etmez. Evet.
oo hayırlı işler
beşiktaş ın balını sikeyim ilk yarı kesinlikle 1-1 olmalıydı.
Kahretsin yine yendik.
Saplaya saplaya gidiyoruz.

Siradaki gelsin.
yıllardır hakemlerin kollamalarıyla şampiyon olan renklileri kudurtan maç.

oğuzhan 150 milyon len mq bile gol attı.

sen benim her gece efkarıımm...

kudurun renkliler.
ilk gol gol değilmiş.ama yenilen sivas olunca umurumda değil.
Biz bu sene küme düşmesek yeter. istanbul'dan biri olacaksa beşiktaş olsun.
20-45 dakikalar arasını izlediğim maç.

Oyunu geride bekleyerek kabul eden meşitaşın aksine Sivas önde basarak top kazanmaya çalıştı, Beşiktaş merkez ortasahasında ise buna karşı reaksiyon gösterecek bi adam yoktu. O yüzden rosier veya Rıdvan şapkadan tavşan çıkarsın da bi şekilde rakip yarı sahaya geçelim diye düşündüler, çoğunlukla da geçemediler. Sivas'ın kazandığı toplar da dönüp gol olmasın diye sık sık tatlı sert fauller yaptılar. Hakem bu süre zarfında kartlarını kanaatkar kullanmasaydı necip ve Rıdvan sarı görürdü diye düşünüyorum.

Fauller özellikle Hakan Arslan'ı hedef aldı çünkü çabuk ve zeki bir topçu. ilk yarıda Sivaslı nigı kardeşimiz sol çaprazdan girip tavana vurdu, tehlikeli pozisyondu. Mesela bu pozisyonda hakan güzel bi ara pası verdi ama genel olarak necip/Rıdvan ikilisi hakanı döndürmedi. Bu fauller Hakan'ın kudurup kırmızı kart görmesinde etkili olmuş olabilir.

Tatlı sert Faullere rağmen Sivas bu süre içinde bi 10 dakika kadar oyunu kontrol altına aldı, bana kalırsa maçın kırılma noktası bu 10 dakikadır. Sivas bu süre zarfında saplayabilmiş olsaydı başka bir maç izlerdik. Yatabare'nin kafası direkten döndü falan, 1-2 pozisyonları oldu.

Yer yer mensahın ve nkoudou'nun driplingleri tehlike yarattı. ikisi de bu periyotta iyiydiler, mensah çok iyi atlet ama 3. Bölgeye geldiğinde ne yapacağını bilmiyor, biraz kararlı olsa maç erken kopabilirdi. Birkaç tane kontra atak, mensahın 3. Bölgede topu eveleyip gevelemesi yüzünden eridi.

Gözlemlerim bu kadar. Sivas'ın yaptığı, daha doğrusu yapmaya çalıştığı şeyi tam olarak uygulayabilen takım meşitaştan puanı alır. Meşitaşım orta sahada top tutacak, tempo ayarlayacak, düzgün ayaklı bir almancıya ihtiyaç duyuyor, bu çok net. Oğuzhan olur veya başkası olur, onu bilemem ama orta sahayı böyle elin oğluna teslim ederseniz her akşam böyle sahadan gülerek ayrılmanız biraz zor.

Eyyorlamam bu kadar. Gözlerinizden öpering, iyi geceler.
Beşiktaş'ın ilk golü öncesindeki taç pozisyonu:
görsel
beşiktaşlıların fizikçi kesildiği maçtır. sergen abi bile dedi dışarı çıktı diye ama gel gör tinerli kafaya anlat anlatabilirsen.
yahu arkadaş anlamıyorum ben bu renkli ergen tayfayı, ilk golün ofsayt olup olmadığını anlamaları için superman olmaları lazım ama alayı taca çıktığından emin. topun izdüşümü olsun, yere temas ettiği alanın değil tüm küre biçiminin çizgiyi geçmiş olması gerektiğini bilmeleri falan, onlar da ayrı mesele.

ilkgolü saymasan 2 tane fazladan atılmış gol var, ilk yarıdaki bir kaç sivasspor atağı haricinde tek kale oynanmış bir oyun var, ama işte rakibin böyle sığır olunca anlatamazsın.

kuralı kaideyi bile büker, gördüğünü görmedim de der, diyorlar çünkü amk, dertleri futbol değil, beşiktaş...