1. 1.
  turizmi baltalamaya çalışan 3-5 çapulcunun gerçekleştirdikleri eylem. bir saat ara ile üç ayrı bomba patladı. akılları sıra turizmi baltalamak istiyorlar. ayrıca olayda 21 kişi yaralandı.
  ... worldlike
 2. 2.
  AA muhabirinin aldığı bilgilere göre, Marmaris'te saat 24:00 civarında bir minibüste ve 2 çöp kutusunda ard arda patlamalar meydana geldi. Patlamalar nedeniyle 10'u ingiliz turist olmak üzere 21 kişi çeşitli yerlerinden yaralandılar.

  Yaralanan ingiliz turistlerin isimleri şöyle: ''Alex Bedford, Master Louis ve Suzanne Becford, Janet Hughes, Kevin ve Jenifer Smıth, Master Adam Pond, Katherin Urry, Mart Stringer, Dorothy Huger''

  Patlamalarda, ''Seval Gözüaçık ile Özgür Ateş, Sebahat, Erdinç ve Rüzgar Kıvılcım Fırat, Yunus inan, Ayten Dili, Ali Sarıdüz, Caner Çelik'' de yaralandı.

  Yaralılardan 2'sinin isimleri ise henüz belirlenemedi. Yaralıların hayati tehlikeleri bulunmadığı öğrenildi.

  Yetkililer, patlamaların nedenlerinin araştırıldığını kaydettiler.

  Patlamalar sonrasında, Muğla Emniyet Müdürü Mehmet Emin Körpe de Marmaris'e gelerek incelemelerde bulundu.

  Bu arada, polis ve jandarma ekipleri ilçenin giriş ve çıkışlarında denetimlerini sıkılaştırdılar.

  kaynak: habertürk
  ... celibon
 3. 3.
  3. patlamanın kutupsal form'un evinin 50 metre ilersindeki sokakta olduğu patlamalar. bu insan evladı, ikinci bombaya bakmaya gittiğinde 10 metre ötesindeki caddenin bir köşesinde patlamıştır bomba, sonrasında kutupsal'ın eve gerisingeri koşuşu görülmeye değerdir.
  1 ... kutupsal form
 4. 4.
  ne amaçla yapıldığı bir türlü keşfedilememiş patlamalardır. olaylar ilk ağızdan şöyle;

  "marmaris in çarşısı ünlüdür. biz de oturduk çarşıda, meşhur muğla köftecisinde köfte yiyoruz. derken bir anda köfteci bize yaklaştı. dedi ki "otobüste bomba patlamış 14 ölü var". ekmekler elimizde kaldı. hemen adam ekledi tabi "mına kodumunun teröristleri, bir el değmeyen burası kalmıştı.

  yemeklerimizi bitirmeye çalışırken bir anda köfteciye gelen bir adam bağırarak "gima çökmüş beyler" dedi. aniden dumur olduk. yazın gima da çalışan bir arkadaşımızı aradık. onu aradığımızda o da bize 'ya bize de "tansaş çökmüş" dediler' dedi.

  böyle olmayacaktı. köfteciden ayrılıp derhal yola çıktık. çarşı içinden 2 patlama daha duyduk. otobüslere binmeden eve gitmek istiyorduk. yani kısacası kendimizi hiroşima da hissediyorduk.

  ahu hetman hastanesinin önündeki 100 kişiye varan kalabalık olayın ciddiyetini anlatıyordu. otobüs ü gördük sonra. o köftecinin "14 kişi ölmüş" dediği otobüsü. sadece arka kaportası çıkmıştı. gima da yerindeydi. söylentiler çok güçlüydü yani o gece.

  açıp televizyondan haberleri izlemeye çalıştık ama nedense basınımız sansür koymuştu. biz de açtık google news tan okuduk. 11 i ingiliz olmak üzere 21 kişinin yaralandığını öğrendik. bombaların ses bombası olduğunu öğrendik. el bombası olsaydı köftecinin haklı olabileceğini düşündük.

  yaralananlardan çok ölücek olan turizm i düşündü arkadaşlarım. gelmeyecek turistleri.

  neyse ki turistler cesur çıktılar. kaçmadılar. hatta daha çok geldiler."
  ... micro cuts
 5. 5.
  ahh 3 yıl önce amrmaris sahilinde ailemle yürürken 30-40 metre ileride gerçekleşen patlama kaçışmalar gürültüler aklıma kazındı.Ama allahtan bir şey olmadı
  ... mrt5789