1. 1.
  hakkari'deki hain saldırı. ilk belirlemelere göre 3 askerimiz şehit oldu.

  edit: hakkari-şemdinli.
  3 -2 ... klimandjaro
 2. 2.
  (bkz: kandilin bir ucundan girip diğer ucundan çıkmak)

  az sonra bu minvalde giriler dolacak burası. görün olm işte gerçeği, savaşarak bitmeyecek. bitse bile 10 sene sonra daha sert geri dönecek, yüzleşin yeter ulan yeter. azıcık kafanızı çalıştırın be.

  ölen askerlerimizin ailelerine sabır diliyorum, (bkz: vatan sağolmasın).
  2 -8 ... arguman bitmez gonullerde
 3. 3.
  merak etmeyin ramazan çıksın bayran tatili bitsin sevgili başbakanımız kanınızı yerde koymayacak ama önce tatilini bitirmesi gerekiyor.
  5 -1 ... kurkcu dukkani sahibesi
 4. 4.
  3 askerin hayatını kaybetmesi, 3 askerin de yaralanmasıyla sonuçlanmış mayın patlamasıdır. en büyük soru işareti ise mayın kimin mayını ? tsk yine kendi mayınıyla kendi askerini mi öldürdü ? yoksa pkk'nın döşediği mayınlar yüzünden mi askerler hayatlarını kaybetti ? tsk'nın vereceği yanıt ise şimdiden belli: hain pusu.

  http://www.cnnturk.com/...
  3 -4 ... anarsistkedi
 5. 5.
  hepsini bir araya toplayıp şehit ailelerinin ellerine vereceksin, cezalarını muallakta kalan hukuk ve adalet sistemi değil içi yanan anneler babalar verecek. bakın ozaman her şehdimizin ruhu birkez daha şad olacak.
  2 ... ruhsuz muyum neyim
 6. 6.
  alıntıdır.
  " Hakkari'nin Şemdinli ilçesi’nde askeri konvoyun geçişi sırasında meydana gelen patlamada 3 asker öldü, 3 asker de yaralandı.
  Edinilen bilgilere göre patlama, Şemdinli ilçesi Övenç bölgesinde meydana geldi. Askeri konvoyun geçişi sırasında meydana gelen şiddetli patlamada, ilk bilgilere göre 3 asker öldü, 3 asker de yaralandı. Yaralı askerler Hakkari Askeri Hastanesi'ne kaldırılırken, bölgede sürdürülen operasyon devam ediyor."
  1 ... imkansizligin kekremsi tadi
 7. 7.
  şimdi burada ne söyleyelim?

  küfür mü edelim?

  öbür tarafta nasılsa cezalarını çekecekler?!

  ben sıkıldım artık. yemin ediyorum sıkıldım bu sivrisineklerden. kanımızı fark etmeden milim milim içiyorlardı, artık öyle değil gördüğünüz gibi. bir tabak var içi türk askerinin kanıyla dolu. o tabaktan nemalanan barış güvercininden tutun, demokrasi demokrasi diye ağlayan yavşaklara kadar hepsinden sıkıldım. bu böyle gitmeyecek onları kanlarında boğmak gerekiyor, türk askerinin kanında değil.
  1 -2 ... noblesse oblige
 8. 8.
  vatan sağ olsun..

  bu sözü 12 haziran seçimlerinden bu yana her şehit için söylüyorum ki, 2.5 aylık sürede kaç defa söyledim hatırlamıyorum. ama hatırlamak istiyorum. yine saymak, ama çift haneli rakamlara ulaşmamak. şimdi bu üç evladın anasının-babasının halini düşünün. düşünün lütfen. bayram geliyor, yarın arife. bayramda mezarlar ziyaret edilecek. belki bu üç genç ölmese, anası-babası başkalarının mezarları başında dua ediyor olacaktı. şimdi ise çok farklı. evlatlarını, hayattaki en değerli varlıklarını teröre kurban verdiler. ama yine o baba çıkıp, vatan sağ olsun. bir oğlum daha olsa yine gönderirim. ben giderim. artık yeter bitsin bu terör. diyecek, ki kime diyecek? üç-beş komutan cenaze törenine katılacak, başbakan çıkıp yine şunu bunu bekliyoruz diyecek. ama bu üç can'dan daha fazlası yine gidecek.

  2 gün sonra bayram, bayram geldi. teröristler, diğer bayramlar gibi bu bayramı da zehir ettiler türk milletine. bitsin artık, kahvaltı sofrasında ailemle muhabbet ederken, bir anda televizyondaki son dakika haberlerini görmek istemiyorum. herkes istemiyor. şehit anneleri, babaları, eşleri ve çocukları; hiçbirimiz bu kanın daha fazla akmasını istemiyoruz.

  2 gün sonra bayram. yine teröre lanet okunacak, yine devlet büyükleri mücadelemize devam edeceğiz diye ahkam kesecek, yine bizim evlatlarımız ölecek.

  vatan sağ olsun.
  3 -2 ... bi kere o el bi inicek
 9. 9.
  sabrımız taştı diyen bayramdan sonrasını bekleyen bir başbakanın derhal gerekenin yapılması emrini vermesi gereken türkiye'yi yasa boğmuş saldırıdır.
  2 ... apol10
 10. 10.
  bu sorunun savaşla çözülemeyeceğini asla kabul etmeyecek şovenist tosunların "vatan sağolsun", "kahrolsun pkk", "ırak'a girelim höö" ve asker kaçağı ülkücü ergenlerin "bütün kürtler ölsün" diyerekten tepki göstereceği hadisedir efendim.

  üç insan bir defa daha boş yere ölmüşlerdir.

  şoven zihniyet sağolsun. daha çok insan ölür bu kafasızlıkla bu ülkede.
  4 -3 ... volkan2386