bugün

bir süre önce trendyol denen siteden oto ısıtıcı aldım ürünün performansı düşük olduğu için iade talebinde bulundum ve ürünü PTT Kargo ile ettim. iadenin kabul edilmediği ürünün kullanıldığı ve teknik servis raporu almam gerektiği söylendi. Bende 14 gün içinde ürün arızalı olsa dahi ki ürün arızalı da değil iade hakkım olduğunu suç işlediklerini söyledim. iademi kabul etmediler. Bir diğer durumda siteye üye olmadan alışveriş verdiğim için faturamı görüntülemek için gönderilen linke tıkladığımda üye girişi yapmamı istiyor çağrı merkezinden fatura talebinde bulunmama rağmen fatura da gelmiyor.işin ilginci hem ürüne el kondu hem fatura yok hemde para gitti.Daha önce bu konuda tectübeli yazarlardan yardım beklemekteyim.
Tüketici mevzuatı uyarınca mesafeli satışlarda hiçbir gerekçe göstermeden ürünü 14 gün içinde iade almak zorunda satıcı. Almıyorsa kendi bileceği iş. Tüketici hakları hakem heyetine başvurun, 7-8 ay sürer ama neticede lehinize karar çıkar. Gidin onu bir de icraya koyun ekstra masraf çıksın faizi de talep edin. iyice girsin.
Selam trend yıl bu konuda muhattanın değil..

Aldığın firma ile temasa geçmen lazım.

Firma yı sıkıştırman dağa doğru olacak.
şikayetvar a yaz.
Şikayetvar.com faydalı olabilir.
https://www.sikayetvar.co...kabul-etmiyor-suc-isliyor
bende ütü aldım trendyoldan. trendyol express teslim almış ayvayı yedim. ürün elime ulaşamayacak.
Trendyoldan aldığım bazı ürünlerden ben de pişmanım. Artı ucuza aldığım ürünü göndermeyip zam yaparak bir hafta sonra satmaya başladı.

Resmen bir hafta paramın üstüne yattı. Rezil bir site.
ısıtma performansının kötü olması yanıltıcı reklam kullandıklarına işaret eder.

tüketici hakları ilgilenir 30 gün sonra sonuç alırsın.
Ülkenin çivisi çıktı. Gücü gücü yetene anlayışında adamlar ticaret yapıyor ve sözleşme yükümlülüklerine uymuyor, kanun yasa yönetmelik tanımıyor. Böyle davrananlar için söylenecek en hafif tabirle dolandırıcılık sahtekarlık demek bile az gelir.
Bunlar bu gücü nereden alıyor?

Bir internet (veya bayi dükkan mağaza elden satış yapan vb) ticaret oluşumu sattığı mal hizmet için sorumludur.
Bana ne diyemez.
Sattığı ürünün iadesi veya sattığı ürünün (mağazasında ya da internet ortamında) arızalı bozuk vs vazgeçme cayma durumunda alıcı-múşteri ile ürün tedarikçisini başbaşa bırakamaz.

internet ortamında ticaret yapan kişi aldığı malın iade satış ödeme aşamasında ürün tedarikçisi ile değil, ürünü satan site ile muhatap olur.

Basit olarak durum bu.

Tüketici haklarına başvurun.
28.12.2020 saat 17:12 trendyol müşteri hizmetleri ile tekrar görüşüldü:
Ben:aradan bir ay geçti ne ürün,ne parası , nede fatura var elimde
trendyol:faturanızı en kısa sürede göndereceğiz,birlikte çalıştığımız firmalar bize görsel atarlar görselde ürünün kullanıldığı belli olursa ürün iade alınmaz.
Ben:görselden ürünün kullanılıp kullanılmadığını nasıl anlıyorsunuz?
trendyol:............
trendyol:cayma hakkına göre kullanılan bir ürün 14 gün içinde iade alınmaz.
ben:böyle bir madde mevzuatta yok nerenizden uyduruyorsunuz?
ne diyim bilmiyorum.
iki gun evvel amazondan 200tl civarinda bir ürün aldım (usb ethernet adapter) urun çalışıyor hizi düşük 100 mbps alamadığım için iade etmek istedim. Urun sizde kalsın dediler para hesabıma geçti.
konuyu uplayalım lütfen mağazayıda ifşa edeceğim.
günler sonra gelen edit:trendyol iadeyi dün akşam gerçekleştirdi iadesi kabul olmayan ürünü de kargoya vermiş geliyor ne yapayım bilemedim.
güncel Önemli Başlıklar