1. 1.
  irticai faliyetlerin artması(sincandaki kudüs şehitlerini anma gecesi vs.), son olarak da sarıklı, cüppeli tiplerin başbakanlıkta misafir edilmesinden sonra 28 şubat tarihli ünlü mgk ile son bulan;refahyol hükümetinin sonunu getiren ve literatüre postmodern darbe terimini sokan süreç
  8 -6 ... bluto
 2. 2.
  iyi bir eleme sürecidir. sarıkla cübbeyle ortalıkta gezen tipler bir anda jakoben laisizm in usakları olmuslardır.

  fakat bu arada inancına yasamak isteyen bir sürü insan mağdur edilmis, tanklar caddelerde yürütülmüs ve bu ülkede hala gücün sözü nün gectiği ispatlanmıstır.

  daha soraki sürecte fisleme operasyonları ve refah partisinin kapatılması gerceklesmistir. sarıklılardan rahatsız olan güclülerin 1. meclis e dis bileyen tavrı tekrarlamaları ve bu hükümeti alaşağı etmeleri de bu sürecin sonucudur.

  konusulması gereken ne refah ın kapatılaması, ne de irticadır. önemli olan o sürecte varolan hükümet etme probleminin demokratik olmasını istediğimiz bir ülkede tankla, topla çözülmesidir.
  5 -6 ... sosyoklon
 3. 3.
  bir ihtiyaçtı ve gerçekleştirildi, denge önemlidir ve bunu türk silahlı kuvvetlerinden başkası sağlayamıyacaktır,ta ki aydınlanma her ülkem vatandaşında gerçekleşene kadar. demokrasi sonsuz özgürlük demek ve ya en mükemmel yönetim şekli demek deildir sadece ve sadece bilinen ve çoğulu temsil eden yönetim şekli demektir ve daha iyisi ne yazık ki yoktur.
  3 -20 ... hec
 4. 4.
  Antidemokratik bir müdaheledir.Postmodern bir darbe gibi söylenerek şirin gösterilmek istese de özünde darbeyi içeren hiçbir hareket demokratik değildir.Eğer bir sorun varsa demokratik yollarla çözülmesi en iyi yoldur.
  işin en ilginç yanı "demokrasiye ayar verdik" diyerek darbenin mimarı olan paşaların büyük şirketlerin başına geçmeleri ve sahip oldukları batık bankalara rağmen yargılanmamalarıdır.Yani işlerine gelince demokrasiyi kullanmışlardır.
  28 Şubat sözde irticayı hedef alsa da malasef dindar kesim üzerinde adil olmayan bir baskı süreci başlatmıştır.
  8 -8 ... italiano
 5. 5.
  marmara sermayesinin yeşil sermayeye karşı atağı olarak da okunabilir. irtica bahanesiyle demokratik hareketlerin de üzerinden tanklar geçmiştir. darbeler tarihinde özgün sayılmayacak bir yere sahiptir yine de; birbiriyle yenişemeyen devlet içindeki kliklerin ankara semalarında jetleri uçurduğu vakitlerden çok sonra tanklar yürümüştür bu kez.
  4 ... zibende
 6. 6.
  o zamanki türkiye'de,rejime verilen ayardır.ancak bu günkü durumun pek de farklı olduğu söylenemez.doğuya giden bir gemide batıyı seyretmek,gerçek bir vatandaşa acıdan başka bir şey vermez.
  3 -5 ... gothic evil
 7. 7.
  tamamen ekonomik sebeplerden olduğunun söylenemeyeceği kanısındayım;benzin olsun gıda ürünleri olsun dış borçlanma olsun artmaktaydı ancak fitili ateşleyen irticai faliyetler olmuştur.
  4 -2 ... disco inferno
 8. 8.
  10 yılda bir yapılan "uygun adım marş" niteliğindeki darbelerin sağ'a denk geleni... iyi oldu diyesim var ama yine de darbedir işte, asker karışmıştır yönetime.. olmaması lazım, hayır olmamalı.. ama olacak yine.. miadı doldu.. 10 yıl oldu.. geleneksel türk darbelerinden beşincisi yakındır.. hayırlısı bakalım..

  edit: eh, ileri görüşlülük değil elbette bu, 10 senede bir yapılır dedik değil mi? 27 nisan 2007 yeni bir muhtıra..
  1 -1 ... lyla
 9. 9.
  postmodern darbe ile başlayan süreçtir, türkiye'ye '80 ve '60 darbelerinden bile daha çok zarar vermiştir. maalesef her darbede olduğu gibi yine ülkemizi hem kültürel, hem sosyal, hem de ekonomik açıdan yıllarca geriye götürmüştür. hâlâ sürecin devam ettiğini savunan köşe yazarları mevcuttur. tek temennimiz artık bitmesi ve bir daha yaşanmamasıdır.
  3 -2 ... kutt
 10. 10.
  sincanda yapılan kudüs şehitlerini anma gecesinde türk bayrağının imdirilmesi,hizbullah liderlerinin posterlerinin asılması ile başlayan olayların sonucunda tankların sincan sokaklarından geçmesi ve hatta bir tankın kasıtlı olarak bozulmuş süsü verilerek sincanda bırakılması ile devam eden,daha sonrada çiller erbakan koalisyonunun ve devamında da erbakan`ın sonun getiren olaylar dizisine kamuoyunda verilen isimdir,
  bu olaydan sonra erbakan hükümeti çillere devretmek istemiş ama demirel bunu kabul etmeden görevi mesut yılmaza vermiştir
  bu olayın nedenleri ise sadece bukadar da değildir,o güne kadar koalisyon hükümetinin uyguladığı kadrolaşma,türban olaylarındaki artış ve radikal kesimlerin seslerini rahatça duyurmaya başlamaları,bazı refah partisi milletvekillerinin konuşmaları tansiyonu sürekli yükseltmiştir, son olarak erbakanın başbakanlıkta şeyhlere yemek vermesi ve sarıklı cüppeli bir sürü insanın başbakanlığa gelmesi çok büyük tepkilere neden olmuştur, 28 şubatta toplanan mgk`da bazı kararlar alınmış ve hayata geçirilmiştir.
  dönemin cumhurbaşkanı süleyman demirel koalisyon ortağı olan tansu çilleri köşke çağırıp olacakları anlatması ve koalisyonu bozma çağrısı da sonuç vermemiş ve olaylar bu noktaya gelmiştir,
  ayrıca ordunun bir batı çalışma grubu kurması da darbe olacağı beklentisine yol açmıştır,
  her ne kadar 60 yada 80 ihtilallerine benzemese de tarihte yerini alcak,türk siyasi tarihine damgasını vurmuş önemli bir olaydır, çok büyük dersler çıkarılmalıdır...
  3 -1 ... dazzy