bugün

mezun olduktan sonra yaştan dolayı askerlik şubesinden baka'a ya kaldığını gösteren sarı zarfın geldiği andan itibaren - neden ben 27 yaşında mezun oldum - pişmanlığının yüzdeki halidir. bayanlar için biraz daha farklı tabii...
27 yaşında hala üniversite okuyanların yanında şanslı sayılan kişidir.
Bu insanlara hemen saldırmayalım 30 yasında bitiren insanlar da var ayrıca, hem okumanın da yaşı yoktur.
2. üniversitesinden mezundur. yüksek lisans mezunu olma ihtimali de vardır.
master yaptığınızı da gösterebilir.
okul dışında herşeyle uğraşan ve okula gitmeye bir türlü fırsat bulamayan öğrenci tipidir.
27 yaşındayım ama ikinci üniversiteyi bitirdim bu sene.
bilkent'te hukuk okumayı gösterir.
Şöyle ki: 2 sene kazanmaya çalışmak + 7 sene bitirmeye uğraşmak.
girmek için deliye dönen bünyenin ben bunun için mi kazandım lan bu okulu diye düşünerek bitirmemesidir. aynı zamanda bitirince iş bulamayacak - kendi mesleğini yapamayacak olan kişidir. (bkz: iletişim fakültesi mezunları)
aynı zamanda geçim sıkıntıları nedeniyle bir işte çalışıyordur ve bu nedenle okuluna gerekli özeni gösterememiştir.
bununla birlikte askere elinden geldiğince geç gitmeyi de düşünüyorsa söz konusu durum yaşanır.
(bkz: ben)
hukuk okuyordur. ota boka bırakıyorlardır yada.
(bkz: 27 yaşında hala üniversiteyi bitirememek) bu daha vahimidir. ya geç gelmişsindir ya malsındır. evet ben bir malım. kendi payıma.
bir ihtimal ; 29 yaşında askere gidip 30 ila 35 yaşları arasında düzenli bir iş hayatına sahip olup 37 yaşında evlenmektir. ömürden ömür çalınmasıdır. yazıktır. *
hukuk fakültesi öğrencisidir. ankara, gazi, istanbul gibi bi okulda olması kuvvetle muhtemeldir.
27 yaşında ilkokul mezunu olmaktan kat kat iyidir.
okumanın yaşı olmadığına göre isterse 32 yaşında da mezun olabilecek insandır.
hem geç girip hem de kalınca oluyor.

(bkz: ben)
27 yaşında, işsiz olmaktır.
17 yaşında üniversiteyi kazandıktan sonra bütün üniversite hayatın boyunca küçük kardeş muamelesi görüp, 21 yaşında üniversiteyi dereceyle bitirmek ve sonrasında hemen; erkeksen askere gidip gelmek ve işe girip 23 yaşında evlenip çoluk çocuk sahibi olmakan, kızsan işe girmeyip zengin koca bulup ya da hadi işe girip diyelim yinede 22 yaşında evlenip çoluk çocuk sahibi olmaktan daha iyidir. kendin çocukken çocuk sahibi olmak mallıktır lan. azcık hayatın tadını çıkramak lazımdır. bu da evliyken zor olur.
Evlenmek icin uygun yaş bence 27, okumak icin biraz gec ama okumanında yaşı yoktur.
27 yaşında hala bitirememekten ve hatta kazanamamaktan iyidir. "bitirdin de noldu işsiz kalcan" diye cevap verilebilir.
Normal olan durumdur, abartılmaması gerekir.
27 yaşında hala üçüncü sınıf olmanın yanında gayet başarılıdır.
Özelden mi bitirmiş acaba, sormak lazım.