1. 1.
  ekşi'de gördüğüm yardım kampanyasını buraya taşımayı uygun gördüm. "ölmek istemiyorum" diyen bir anneye ilaçlarını alabilmesi için yapılacak her yardım çok önemli. lafı uzatmayayım.

  annemizin ismi seda ve aşağıda okuyacağınız mektup seda'nın eşinin ablası tarafından yazılmış.

  seda 27 yaşında bir anne.
  bundan 8 ay önce; göbek deliğinden dışarıya taşan bir kitleyle, gittiği bir hastahanede “mide kanseri” tanısı aldı. ve ne yazık ki seda son evredeydi. onlarca doktor gezdik, türkiye’nin 4 bir yanında onkoloji adına isim yapmış doktorlara sonuçlarını gönderdik. seda mide kanseriydi ve en fazla 1 yıllık bir ömrü kalmıştı. vakit kaybetmemek adına doktoru hemen kemoterapiye başlamak istedi. 2 gün içinde kemoterapiye başladık. ilk kemoterapisinden sonra yaklaşık 1 haftalık kardiyoloji yoğun bakım sürecinden geçtik. yoğun bakım aşamasında, sürekli tedaviye devam etmek istemediğini söyleyen bir seda vardı karşımızda. o esnada gittiğimiz başka bir onkoloji profesörü “ne olursa olsun bir insanın yaşama ümidini elinden alamazsınız.” demiştii. öyle de oldu. seda tedavisine kaldığı yerden devam etmek istedi. ilacı, seda üzerinde yarattığı olumsuz yan etkilerden dolayı; değiştirildi. bünyesinin zayıflığı göz önüne alınarak, normalde tek seferde verilen kür 4’e bölünüp haftalık olarak verildi. 2. ilaç ile bir gerileme, durma yakalayamadık. 3. ilaca geçiş yapıldı. ve yine olmadı. yine yayılımının önüne geçilemedi. bu süreçte seda’ya 3 farklı ışın tedavisi programı verildi; kemiklerinde oluşan tümörlerin sebep oldukları ağrıları ortadan kaldırabilmek için. ve nihayet kemoterapi adına alternatifimiz kalmadı.
  hikayenin en başından şu güne kadar altenatif tıp adına duyduğumuz her şeyi, doktorunun da bilgisi dahilinde denedik.
  immünoterapi seda’nın tek ve son çaresi. seda ne olursa olsun, doktorlardan ne duyarsa duysun, fiziki ve ruhsal durumuna rağmen biran olsun pes etmedi. en dayanılmaz ağrı nöbetlerinde bile “ölmek istemiyorum” diye feryat eden bir kadın seda. çünkü seda bir anne. tanıdığınız bir diğer anneden farklı yada uçuk hayalleri yok; kızını büyütmek istiyor, kızıyla güzel anıları olsun istiyor sadece...
  3 haftada bir 23.784 lira tutarında, keytruda isimli ilaç seda’nın son ümidi. ilaç sgk ödeme listesinde yok. bu ilaca ulaşabilecek maddi gücümüz yok, valilik onaylı yardım kampanyası başlattık.
  hayatta her şeyin bir sebebi olduğuna, iyilik yapmanın da bir nasip işi olduğuna inanıyorum. biz bu güne kadar kendi imkanlarımızla, “allah’tan ümit kesilmez.” deyip, elimizden gelen her şeyi yaptık. bundan sonrası iyi yürekli insanların elinde...

  bahsi geçen valilik izni: https://hizliresim.com/P1MpRd

  hesap no: tr72 0001 5001 5800 7308 3367 70 tuğba şahin özyılmaz
  vakıfbank
  aile vekili/hesap sahibi: tuğba şahin özyılmaz
  0544 464 83 68
  ... oetoetoetoet
 2. 2.
  bu da aynı kişinin gelen olumsuz yorumlara verdiği ikinci cevabı:

  öncelikle duruma gösterilen hassasiyet ve ilgiden dolayı herkese teşekkür ediyorum.
  şunu bilmenizi istiyorum ki, seda bu başlığı ara ara da olsa takip ediyor. saçma bir yanlış anlaşılma yüzünden yapılan eleştiriler gerçekten çok üzücü ve kırıcı.
  seda’nın yakınıyım ve ilk günden beri yaşanan her şeyin yakından şahidiyim. seda’ya kanser tanısı konulduğunda kızı 1 yaşındaydı; evet seda emziren bir anneydi. ama yanlış anladığınız nokta şu, seda kemoterapiyi reddetmedi aksine kemoterapiye vakit kaybetmeden başlayabilmek için; birkaç gün kızından uzaklaştı ve ek olarak sütü kesilsin diye ilaç kullandı. (emen bir bebeği, istemediği halde memeden kesmenin ne kadar zor olduğunu tahmin edebileceğinizi düşünüyorum.)
  7ay, 3 farklı protokolle kemoterapi aldı. bütün tedavi planlarına uydu. ancak kemoterapiden bir cevap alınamadığı için immünoterapiye geçiş yapıldı. keyfi bir durum olsaydı, valilik bu kampanyayı onaylamazdı zaten.
  ... oetoetoetoet
 3. 3.
  imkanı olan herkesin yardım etmesi insanlık görevidir.
  2 ... saint andre
 4. 4.
  yaşamak herkesin hakkı.
  burada anne vurgusu ayrımcılığın dik alası da umarım anne olmayanları yardıma layık görmeyen bu insanlar bile yardım görerek şifasını bulur.
  1 ... strawberry blonde
 5. 5.
  devlet ne sike yarıyor? tek işi bizden çalıp zenginlere aktarmak mı?
  ... david addison
 6. 6.
  Bulunduğu ilin valisinin ve sağlık bakanlığının yardım etmesi gereken annedir.

  Vatandaş ne yapabilir, devlet baksın..!
  ... crouch kimdir lo