bugün

Üniversite hayatı boka sarmış, temiz bir sayfa açmak isteyen kararlı hisseden ama kafasını kurcalayan şeyleri olan birinin yönelttiği sorudur.

Sevdiğim bir bölüm okuyup sevdiğim bir işim olsun istiyorum. Kendimde ders çalışacak istikrarı görüyorum ama bunun doğuracağı neticeleri de bilmek istiyorum.
başlanır. okumanın yaşı yok panpa.
mağara.iso.
Eğer iyi bir bölüm ve geleceğini bu mezuniyet ile garanti altına alacaksan kesinlikle ama kesinlikle başlamalısın.

iibf mezunuyum, o yaşlarda kpss çalışmakla uğraşacağıma ki hala bununla uğraşıyorum keşke yeni bir bölüm bitirseydim bu sürede.
öğrenmenin yaşı olmaz.
27 yaşında ne var ki..37 de bile başlanır.
başlanır tabi. öğrenmenin yeri, zamanı olmaz.
Benim 30 da gitmeye gözüm yemedi yiyen varsa gitsin amk..
38 yaşında başlayan arkadaşım şimdi prof.

gerisini sen düşün.
35 inde başlayan memnun, çocuklar okul ortamına doğuyor.
Personel olarak falan başlanabilir.
27 yasindasin. Zaman ne cabuk gecmis sen bile farkinda degilsin. Bence okumalisin. Neden okuyamayacakmissin ? Git ve oku.
mental olarak hazırsanız 30 yaşın üstünde bitirdiğinizde size işin çömezi olarak davranacakları gerçeğini hazmedebilecekseniz başlanır.
gece gece kafama takıldı tekrar.
Eğitimin yaşı olmaz...
orospu çocuklarına tahmmül edebilirim diyorsan başlanır.

karakterin oturmuşsa işin olmasın. zira bu kadar kansızı istesen bir araya toplayamazsın.

cinsini siktiklerim.

bazı şeyler 18-20 yaşında tolere edilebiliyorda bir yaştan sonra insanın midesi kaldırmıyor.
mezhebine ve meşrebine bağlı.
(bkz: of course)
örgün/ikinci öğretim için; yeni nesil aşırı kötü *, eğer onlarla geçinebilecek dinamik bir yapınız varsa tabi ki başlanır.

açıktan öğretimse kesin başlanır. (28 yaşındayım, açıktan kamu yönetimi okumaya başlayacağım eylülde.)
27 yaşında üniversiteye başlanır. Yaşlara takılmayın.

Kimse hiçbir şeye geç kalmış değil. Bu hayat sizin.