bugün

başlayan zirvedir.hadi uuserlar bastırın.
(bkz: gaza getirmek)
yalan olmuş zirvedir. 10.000 başlığı hangi sözlük görebilmiştir ki tarihinde.
(bkz: yalan olmak)
1234567 nci entry ye biran önce ulaşılmasını sağlayacak girişimdir. hatta zannımca zirvenin gerçek niyeti sabırsız yazarın ipi gögüsleme hevesidir.
inançlı olunması gereken zirvedir. ilk olmak her zaman bir kişiye ya da bir şeye mahsus olabilir. 10000 bilgi içeren başlık açan ilk sözlük de uludağsözlük olacaktır. ensenizi karatmayın.
tüm ukteleri bitirmenin farz olduğu, an itibariyle istatistiklerinin amaç için yeterli olduğu, ancak katılım ve paylaşım seviyesinin artması gereken zirve. çünkü, düzmantıkla 2 saatte açılan 570 başlık hedefe ulaşmayı garantiliyor, ama 4'ten sonra azalacak popülasyonu düşününce, hızlandırmak şart gibi görünüyor.
çok özür dilerim ama bunu yazmak zorundayımdır. ortalama her entry 3 saniye gibi bir sürede girilirse ve bu entryler ayrı başlıklarda olursa aynı tempoyu kaybetmemek şartıyla 8,333333... saat gerekmektedir. şimdi bende bu zirveye destek verenlerdenimdir ama daha çok yazar gerekmektedir. inşallah gerçekleşecek ve ben burada g*t olacağımdır.
amaçlı bir sanal zirve. fakat amacına ulaşması biraz zor gözüküyor.

içler dışlar çarpımından;

2 saatte 500 başlık

24 saatte 6.000 başlık
biraz kasmak adına gözlerde fer bırakmayan, inat uğruna yorgan yaktıran zirve. google'da bilgi peşinde koşarken kültür patlaması yaptırıyor insana.
alternatif bir öneri için 27 ocak 2007 cumartesi grev çağrısı başlığından

--spoiler--
"sözlüğün amacını hatırlatmak, islamcılık - milliyetçilik - sosyalizm bermuda şeytan üçgeninden ve tartışmalarından bir gün olsun uzaklaşmak, herkesi bir amaç doğrultusunda birleştirmek" sözleriyle ifade edilen ancak sözlüğün amacının ve herkesin birleşeceği amacın ne olduğunu açıklamak hususunda yetersiz kalan; nitelik yetersizliğine karşı nicelik yeterlilik düşüncesiyle de kısır bulduğum 27 ocak 2007 cumartesi 10000 baslik zirvesine alternatif öneridir.

öneriyi biraz detaylandırmak gerekirse:
1) bundan 5-10 yıl sonra sonra da aranacak ve arayanın sorusuna cevap olacak başlıklar açılmalı ve enrtyler girilmelidir.
2) herhangi bir başlığın altına gerçekten başlığı tanımlamıyorsa (bkz: ) girilmemelidir.
3) sözlük formatında forumu çağrıştıracak enrty girilmemelidir.
4) apolitizasyonun şekilsiz geometrisinde* akıp giden hayatımıza inat alabildiğine politik, alabildiğine gerçek hayattan olmalıdır yazılanlar.
--spoiler--
başlığın ilk girisinde idealleri ayrıntılı bir şekilde dile getirilmiş zirve. şu an online olan bütün yazarların bu zirveye katılmadığını düşünerek, bilgi içermeyen entrylerden mesuliyet kabul etmemektedirler bu zirvenin idealist yazarları.
hemen katıldığım zirvedir.
bir gün: 24 x 60 x 60 = 86400 saniye
10000 başlık için 86400/10000 = 8,64 saniyede bir başlık olmalı
saat 3:00 itibarıyla 1250 başlığa ulaşılmalı örneğin. şu an ise 700 civarı. hedefe ulaşılması pek mümkün görünmüyor. hem ulaşılsa ne olacak?
niye böyle bir kampanya düşünüldü anlamadım. nitelik > nicelik
yukarıdaki yazan sayının "* sadece yeni açılan başlık sayısı olmadığını hesaba katmak gerekir. öncden açılmış başlıklar da solda görünüyor. sözlük yöneticileri yanlışsam düzeltsin. açık başlığa girdi girmek yerine başlık açalım.
an itibariyle nitelik/nicelik oranının göbek attırdığı, hayatın anlamı aranmadığı sürece her telden bilginin bulunduğu, bütün başlıkların sıfır olması gerekmediği, sadece 10000 yeni bilginin sözlüğe girilmesini amaçlayan, esprili başlık müdavimlerini aldı bir telaş zirvesi.
(bkz: ben inandım sizler de inanın)
bi çeşit ossurmadan sıçma çabasıdır.
(bkz: cocuklar costu bi kere)
(bkz: e biz çıkalım siz takılın)
destek veriyoruz ama bu saatte bu kadar oluyor zirvesi. ben biraz daha girerim sonra uyurum zirvesi.
(bkz: inanmak başarmanın yarısıdır)
(bkz: bütün sozluk elele hep beraber 10000 başlıga)
yaklaşık 1-2 saattir sözlüğe ara ara bakıyorum, sürekli başlık açılıyor. "allah allah ne oluyor lan?" derken gördüm zirveyi. her ne kadar zirveyi isteyenlerin bana kızacağını bilsem de şunu söyleyeyim yanlış planlanmış bir zervedir. örnek olarak 5 hazirandaki 5000 başlık zirvesi verilmiş, evet ben de katılmıştım o zirveye ama o zaman uludağsözlük'ün okuru diye bir şey yok gibiydi. kendimiz yazıyor kendimiz okuyorduk. şimdi var mıdır bilemem ama olduğu söyleniyor, uludağ sözlük ekşi sözlük'ten sonra gelen sözlük deniyor. bu zirve ne olursa olsun okuru sözlükten uzaklaştırır. bir okuma isteği bırakmaz. sürekli aşağı akan bir sol frame de bence kimsenin tercihi değildir. sol frame tabii ki aşağı akacaktır ama ben bir başlığı okuduktan sonra, ondan sonra hangi başlıklara entry girilmiş görmek isterim. bu zirve bunu imkansız kılıyor. dolayısıyla sözlüğün hazirandaki durumu şu andan çok farklı olduğu için o daha mantıklıydı, (ki o zaman bile benim şimdi hak verdiğim bazı eleştiriler gelmişti) ama şimdi çok yanlış bir iş çok.

heee bize okur lazım değil, biz kendimiz yazıp okuyoruz "böyle iyi" diyenler için söylenecek bir şey yoktur elbet.

son olarak peki biz bu "açığı" nasıl kapatacağız diye bir soruyu aklından geçiren varsa ona da bir cevap bulayım da akıllar bulanık kalmasın. bu işi yapmak isteyen ve insanlar kendi aralarından haberleşir (adam başı 200 başlık açacağını düşünüyorum) her insan bir gün yazar, hem sol frame rahat olur, hem amaca (tabi amaç bilgi yüklemekse, gerçi bilginin ne olduğu da tartışılır ya neyse...) ulaşılır ya da en mantıklısını söyleyeyim zaten yazmak için buradasınız kardeşim, özel bir gün belirlemeye gerek var mı? isteyen istediği zaman yazsın, ama böyle olunca olmuyor...
okunmak için önce bir şeyler yazılması gerekir mantığıyla, hedefine ulaşmaya çalışan zirve. okunması gereken özel bir başlıksa zaten ara bölümüne yazılıp ulaşılabilir, herhangi bir bilgi başlığıyla bu hızla akan şerit arasından pek çok şey bulunabilir. ama okunmak istenilen başlık küfür etme sanatı ise, bilgi yüklemesinden dolayı arka sayfalara doğru kayması çoğu kişiyi rahatsız edebilir. çevreye verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileyip, küreğe tekrar sarılıyoruz öğle yemeği arası kıvamındaki bu açıklamadan sonra.
(bkz: yürüyün be uludağ sözlük yazarları)
ayrıca an itibariyle, ekşi sözlükte başını almış yürümüz hepimiz xxx iz konulu kampanya nedeniyle sol frame' in ebesi bu yaşında hamile kalmışken ikisini karşılaştırıp gurur duyulmasını sağlayan zirve.