1. 1.
  öncelikle (bkz: 4 haziran 2006 pazar 5000 başlık zirvesi)

  sözlüğün amacını hatırlatmak, islamcılık - milliyetçilik - sosyalizm
  bermuda şeytan üçgeninden ve tartışmalarından bir gün olsun uzaklaşmak, herkesi bir amaç doğrultusunda birleştirmek için düşünülmüş zirve.

  neden bu zirveye gerek var ?

  efendim, benim gibi her düşünceye saygılı olmaya ve dinlemeye çalışan birisi, bir yılda toplam 20 kez eksi oy vermiş olan ben, son 1-2 haftadır bu sayıyı ikiye katlamış durumdayım. çünkü sözlük bu sürede, bilgi kaynağı olmaktan daha çok bir entry üstündekini kasteden hakaretler günlüğüne dönüştü. bunlardan geri kalan %30 luk kısmın %60 'ı da birbirlerini kategorize eden, aynı ortamda bulunmak istemediği ya da gerçek olsa komik olurdu türü tiplere hitaben yazılmış, ne bileyim, osururken sıçan kız, gülerken ağlayan pompacı, pantolununu çorabının içine sokan erkek modeli gibi başlıklardan oluşan, bazen benim de katkımı içeren başlıklardan oluşuyordu. sol frame in ebesinden aldığım duygu yüklü bir mektup sayesinde böyle bir işe yeniden girişmeye karar verdim. 5000 başlık zirvesinde el ele verdiğim yazarlara da durumu bildireyim, yine beraber elimizden geleni ardımıza koymayalım, alnımızda bilgilerden bir çelenk entry girelim istedim. Özelden atılan mesajları gün gelir kanıt olarak kullanırım diye silmediğim için, 5000 başlık zamanında tebrik ve yardımlaşma için mesaj yollayanlara bir bakayım, yine haber vereyim diye düşündüm. Ama çoğunun pozisyonu şu şekildeydi.

  birinci nesil yazar offline

  genel bugün 0
  bu hafta 0
  geçen hafta 0

  bu isimlerin başında ise zirve sırasında benden bile çok çalışan asiti kaçmış kola geliyordu. insanların bir şekilde bu ortamdan kaçtığını düşünerek bu duruma bir dur demek gerekli diye düşünüyordum ki, hemen akabinde stevemcqueen e güle güle dedik.

  olası önyargılara cevap

  geçen yıldan tecrübeli olduğumuz şu soruları ve yorumları yine bekliyoruz ;

  10 bin başlık girince başımız göge mi erecek ?

  tabii ki en başta karşılaşılacak soru. hayır başımız göge ermeyecek, ama onlarca kişiyle aynı amaca hizmet etmenin keyfini süreceksin. imece bilincine kavuşacaksın. sadece bilgi içerikli yazılar yazacağın için bilgilerini sınama, eğer ukteleri dolduruyorsan yeni bilgiler edinme şansı yakalayacaksın.

  başlıkları takip edemiyorum çabucak değişiyor

  gün sonunda sınav yapmayacağız bugün sözlüğe neler girildi diye .zaten bu siteye girmiş olmanın ideal sebebi birşey öğrenmek olduğu için arama bölümüne yazarsan, istediğin başığa ulaşırsın.

  açtığım başlığa kimse bir şey yazmıyor

  kendi çapında esprili bir başlık açmış altına yazan yok diye tepkili model diye hemen kategorize edebileceğimiz siz türkler nasıl diyor, celebrity olma, bir cümle okuyup kahkahadan ölme meraklısı bu tipler için bugün resmi tatil olacak, kusura bakmayın.

  başlık açtım, girime oy verilmiyor

  bu bilgi birisine lazım oldukça artı oyunu verecektir biraz sabret. aslında oy yiğidin kamçısıdır diye de bütün bilgi içerikli girileri artı oylama zirvesi de yapabiliriz bak iyi aklıma getirdin.

  zirveye katılım

  efendim zirveye katılmak çok kolay. hatta istemeden bile katılabileceğiniz bir zirve kendisi. çünkü cumartesi gecesi 00:01' den sonra online olabileceğiniz her yerde zirveye katılabilirsiniz, ta ki, aynı günün 23:59'una kadar. ama zirveye gelmeden önce azık niteliğinde bir ukte patlaması gerekiyor. böylece hem bu uktelerin hem de bu uktelerin çağrıştırdıklarının başlığa dönüşmesiyle amaca kolayca ulaşılabilir. ancak amaca ulaşmak konusunda gayet idealist olmak gerekiyor, üye olan her yazarın altına entry girsen zaten 6000 başlık eder gibi bir ucuzculuğa mahal vermek istenmiyor. atom fiziğinden , astral yolculuktan, zirkonyum elementinin ürün tasarımında kullanılmasından bahsedilsin diye yola çıkacağız. bunun dışındaki entry sahipleri zirveye katılmayan ve ilgisi olmayan, diğerleri grubundadır. sonradan gördük 10000 başlığınızı diye bu entryleri gözümüze sokmayın.

  ben haziran ayındaki zirve sırasında yüzlerce başlık düşünmüş ve bunların içini doldurmak için aramalar yapmış, biraz da üzerenize uslübümdan serperek word dosyası halinde biriktirip zirveye hazırlanmıştım. siz de benzeri bir ön hazırlık yapabilirsiniz.

  zirve öncesi gaz

  haziran ayında bildiğiniz ya da daha üye bile olmadığınız için bilmediğiniz gibi uludağsözlük popüler değildi ve geceleri 2-3 kişinin online olduğu bir topluluktu. ayrıca çok da yavaş,f5 tuşunu harap eden bir hali vardı. biz bu haldeki bir sözlükte 5300 bilgi içeren başlık açmayı başardık. (bilgi içerikli olmayanlar ile bilgi içerikli başlığa girilen ikinci entryler birbirini götürüyor bu denklemde) Sözlüğün şu anı içinse güle oynaya gögüslenecek bir ip gibi duruyor. Ayrıca Fikirlerinden nefret ettiğiniz biris ile el ele iş yapabilme kapasitesini sınıyor. erkekler açısından askerlik dönemi her telden insanla aynı odayı paylaşma, kızlar içinse evlilik dönemi damat eşrafı ile seviyeli muhabbet edebilme kapasitesini ölçme deneyi. ben tek başıma 1000 bilgi içerikli başlık açabilir miyim diye bir denem içine gireceğim. sözlüğümüzde yer alan 6000 girisi olup 300 başlık açabilmiş, bkz ve geyik muhabbeti yazarları için de istatistiklerini düzeltmek için iyi bir fırsat olacaktır.sorularınızı ya da küfürlerinizi özelden mesaj atabilirsiniz, 27 ocak'da görüşmek üzere. zirveye katıldığınız için şimdiden teşekkürler.
  11 -5 ... impayatoy
 2. 1.
  internet kafeden de olsa katılıp, katkıda bulunacağım zirvedir.

  +rep*
  2 -2 ... nokia şarzı
 3. 2.
  katılım sayısına göre madalya yaptıracağım zirve. lütfen kesin katılımcılar adlarını yazdırsınlar. sonra sorun çıkınca organizasyon zaafiyeti diyorsunuz. ayrıca sözlüğün ebesinin bir kez daha böyle bir toplu tecavüze dayanacağını sanmıyorum.
  1 -1 ... arjen robben
 4. 3.
  (bkz: komikimben)
  -1 ... komikimben
 5. 4.
  çok tepki alacağı için katılanların dirayetli olması, zirve saatinde yazarlarla polemiğe girip amaçtan sapmaması gereken zirve. en idealist hayallerin zirvesi. bunu başardıysam, üniversiteyi de bitiririm benzeri gaz yüklemesi yapıyor katılanlarda, evet yapıyor.
  1 -1 ... impayatoy
 6. 5.
  (bkz: dave mustaine)
  -1 ... dave mustaine
 7. 6.
  arkamızdan atlı mı koşuyordur? yetişmemiz gereken bir yer mi vardır? kimle yarışıyoruzdur? benim bildiğim sözlüklerin amacı eğlenmektir, ama o aptal forum sitelerindeki gibi değil. zeka seviyesinin daha yukarlarda olduğu biçimde eğlenmek.
  biri bize limit mi koydu şu kadar başlığınız olmazsa kapatıyoruz sözlüğünüzü diye? ya da para mı alıyoruz açtığımız her başlık için?
  bırakın da insanlar istedikleri zaman istedikleri gibi açsınlar başlıklarını. bir gün içinde haldır haldır 10 bine tamamlayacağız diye kasmanın neresi eğlenceli ki?
  2 -5 ... witch
 8. 7.
  bilinenin aksine sözlüğün ilk amacının bilgi almak olduğunu hatırlatmayı amaçlayan zirve. herkesin istediği gibi başlık açılırsa, o zaman forum istesine dönüleceğinden haberdar yazarların dört gözle beklediği, sadece bir gün boyunca sürecek, daha sonra yine sözlüğü alışılagelmiş hodri meydan tartışma platformu formatını istemeye istemeye teslim edecek buluşma.
  1 -1 ... impayatoy
 9. 8.
  o gün bir zirveye katılacağım için sadece sabah destek verebileceğim zirvedir. yani etkisiz eleman olarak belki afrika kıtasındaki ülke isimlerini yazarımdır.
  -1 ... markasiz
 10. 9.
  bilgi içeriği istenen her türlü ukte verilerek de pasif katılımın sağlanabileceği zirve.
  1 -1 ... impayatoy