bugün

http://www.stargazete.com/guncel/27-mayis-ta-inunu-nun-buyuk-payi-var-haber-264246.htm

celal bayar ile 24 yıl önce yapılan bir röportaj hakkındaki haber.

en çok tiksinti verici, ürpertici kısım ise şudur;
--spoiler--
Menderes asıldıktan sonra -oradaki subaylar sırf onu darağacında sallanır vaziyette görmek istedikleri için- cansız bedenini yeniden ipe çekmişlerdir.
--spoiler--
gel de sev bu adamları, memleketin a*ına koyup bir de pişkinlik etmeleri kendilerinden soğumak için en geçerli sebeptir.
bayrak taşımıştır kendisi.
gayet olağan bir roldür, gayet masumane, gayet demokratik. sonuçta bir başbakan'ın gırtlağına yağlı ilmek takmaktan daha doğal ne olabilir ki?
--spoiler--
düşeceksiniz, düşeceksiniz sizi ben bile kurtaramayacağım!.
--spoiler--
darbeden kısa bir süre önce inönü meclis kürsüsünden dp lilere böyle sesleniyor, ancak dp liler ismet inönü nün içini boşaltıp saman doldurmaktan bahsediyor, topkapı, kayseri olaylarını teşvik ederek ortamı germeye uğraş veriyorlar. ismet inönü nün eski bir asker olması nedeniyle tsk içindeki subaylarla iletişim halinde olması doğal, ancak ben darbenin planlanma aşamasında bir rolü oldugunu düşünmüyorum zira emir komuta zinciri içerisinde gerçekleşmiş bir darbe değil. inönü nün genelkurmay başkanı ile değil, bir kaç albayla muhattap olarak darbe planlaması fikri mantıklı değil,

kaldı ki darbeden sonra inönü nün menderes ve arkadaşlarını " asmayın, meşru kılarsınız, kahraman olurlar " şeklindeki uğraşları da bilinen bir gerçek.

bırakın artık adamın yakasını!.
güncel Önemli Başlıklar