bugün

27 ekim tarihli dolar kurudur. Dolarla borcum olmadığı için beni bağlamayan kur ayrıca. Evet.
8,15'i görecek kurdur.
Yahu merak etmeyin yarın 5 kuruş aşağı iner ulan ne düştü dolar be resmen yere çakıldı diye manşet atarlar.
Düşük türk lirasi ihracatçîyı coşturur diyor bazi g.tü boklular.
Ulan sanki ülkede herkes sanayici amk.
Alt tabakanın ebesi skiliyor onu soran yok.
Kaldırmış kurdur inmiyor.
Çarşamba ya kadar stabil hatta hafif düşme eğilimli.. Perşembe ve Cuma yükselişe geçecektir. Nedeni ABD seçimleri..
düşük tl'nin ülkeyi coşturması durumu bizim gibi tembel milletler için geçerli değildir. çin gibi japonya gibi üretim yapıp ihracatın dibine vuran ülkeler içindir. bizde düşük tl'nin tek anlamı var; yüksek enflasyon. fabrikanı büyüt diye verilen kredilerin tamamıyla araba alındığını japonlar duysa intihar eder utançtan.
Eski PlayStationcılar bilir, iyi oynadığımız peş peşe goller attığımız maçlarda bazen yeniliriz. içten içe rakip için ulan bu göt nasıl da çevirdi maçı diye düşünürüz ama renk vermemek için "ben zaten salmıştım" deyip tribünlere oynarız ya...
Bu amklarım da aynısını yapıyor işte.
"Ben dolara bakmıyorum" da ki bakış ben zaten salmıştım bakışıdır.
an itibariyle 8.13 tl gören kurdur.

kısa vadede 128 milyar dolar dış borcu olan bir ülke için doların 1 kuruş bile yükselmesi cebimizde ki paraların uçup gitmesi anlamına geliyor. her gün her saniye daha fakirleşiyoruz.
Bakan berat Albayrak’ı hiç ilgilendirmeyen kurdur.
görsel
Oraya bakmıyoruz. Bakmamak için içimizi açan şeyler koyuyoruz.
dolar nereye gitmiş

ama

uuu gılişdaaa haylaaa isdifaa edmeyyooo.
8.15 inanılmaz gerçekten inanılmaz.

bir ülkenin batışını canlı canlı izliyoruz, ama maalesef o ülke bizim ülkemiz.
rte nin bi kaş iki göz işaretiyle
7 tl ye indireceği kurdur. hep söylerim
rte varsa sıkıntı yok demektir. evet..
8.5 güncellemesi yayımlandı.. 1-2 güne türkiyedeki anıran diroitlere gelir.. millet bahçesinde 2 keyif çayı alana sahte düğün doları hedayeymiş.
Damat gibi dolara bizde bakmayalım yoksa piskoloji kalmıyacak.
Doların arttığını ne zaman görsem.
Bu resim aklıma geliyor aqqq

görsel
8 tl olmadan önce dolar almıştım ama buna rağmen içim acıyor sözlük. paramız eriyor. ekonomiyi bu hale getirenler bir an önce ülke dışına sürülmesi gerekiyor. osmanlının son yıllarını yaşıyor gibiyiz. tek fark, başımızda atatürk yok. bu deyyusları atması gerekenler bunları o koltuklara getirenlerdir. bizler söyledik, yazdık. başka bir şey yapacak gücümüz kalmadı. tüm mesuliyet çomarların.
iki hafta önce "acelesi yok iki hafta sonra veririz" diye düşündüğümüz bir siparişin güncel fiyatına bin lira üzeri ilave edildi. Böyle şansa *ıçayım!
onların planı varsaa

reyizinde bir bildiği vaaa

hele bir 10 olsun

göreceh o amariğaaaa

osssssmanlı tohadı geliyaaaa.
an itibariyle 8.19 tl

2020’nin ilk 8 ayında 23,2 milyar dolar cari açık verildi. Yılın 30 milyar dolar civarında bir açıkla kapanması bekleniyor.
kasım ayında sadece bankaların 6 milyar dolar borç ödemesi var özel sektörün borcuyla birlikte bu dış borç nasıl ödenecek belirsiz.
Yakında iğneden ipliğe her şeye zam gelecektir.
güncel Önemli Başlıklar