bugün

13 agustos 2008 fk partizan fenerbahce maci'nın rovanşı olan şampiyonlar ligi 3. ön eleme turu 2. maçı.
27 Ağustos Çarşamba günü Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanacak Fenerbahçe-Partizan maçının bilet fiyatları ise şöyle:

Telsim ve Migros Tribünü: 66 YTL

Fenerıum Üst (H-I): 132 YTL

Fenerıum Alt (G): 205 YTL

Fenerıum Alt (B-F): 255 YTL

Fenerıum Alt (C-E): 305 YTL

(bkz: ayıp ama arkadaş)
bu sefer maça gideceğim diyerek büyük bir gazla sitesine girmemle hayal kırıklığına uğradığım maç. sanki şampiyonlar ligi finali oynuyor yahu. ben o parayı bir ayda kazanıyorum...
tam bir avrupa klubü gibi bilet sattığı maçlardan birisi. fakat ne yazıkki biz ne kadar para kazanabiliyoruz avrupaya kıyasla.

(bkz: haklı serzenişler)

(bkz: aziz baba duy sesimizi) *
bilet fiyatları çok olsa da bu sene bilet fiyatlarının turnuvaya göre belirlendiğini düşünürsek aslında çok değildir. yani şampiyonlar ligindeki tüm maçların bilet fiyatları bu şekilde olursa kimse ağzını açıp tek kelime etmemeli. ama çeyrek finale, yarı finale çıkınca fiyatlar arttırılırsa ayıp olur.
ne olursa olsun şampiyonlar ligi ön eleme maçı olması ve yaz mevsimine denk gelmesinden dolayı, amacın, taraftarı stada toplamak olması gereken ve bunun da uygun bilet fiyatlarıyla olması gereken maçtır.

bakın rakip takımın ülkesindeki medya, taraftarın maça ilgisizliğini gündemine taşımış ve bunu lehlerine bir unsur olarak görmüşlerdir.*
90 dakika sonunda :

3-3 ve ustu beraberlikler ya da partizan galibiyeti durumunda partizan in tur atlayacagi,*

2-2 lik skor sonucunda uzatmaya gidecek,

diger tum skorlarda ise fenerbahce mizin tur atlayacagi mac.

2-1 koyduk editi : fenerbahcemize cl de basarilar.
deplasmanda alınan 2-2 lik beraberliğin bu maç için avantaj teşkil ettiği, büyük ihtimalle Fenerbahçe'nin tur atlayacağı maç.
3-1 biteceğini tahmin ettiğim maç ayrıca.
fenerbahçe' nin partizan' ı sahaya gömeceği maç olacaktır.
beklentilerin aksine fenerbahce'nin i$inin fazlasiyla zor oldugu kar$ila$ma.

ilk macta aralarina atilan her topta sos veren edu-lugano ikilisi diarra'ya kar$i aciz durumlara du$ebilir. partizan'in milli takimda ki 3 as futbolcusunun da dondugunu du$unursek turun kolay gelmeyecegini soyleyebiliriz.

fenerbahce'nin turu gecmesi yine de muhtemel ama boyle du$unmemin sebebi fenerbahce'nin cok iyi bir takim olmasindan ziyade partizan'in cok gucsuz olmasi. gucsuz dedigime bakmayin, dinamo kiev gibi kontratak futbolunu cok iyi oynuyorlar. kolay bi mac olmayacak..

ayrica bilet fiyatlari konusuna deginmek gerekirse;

http://www.1907.biz/?p=2479
fenerbahçe için çok ama çok zor geçecek karşılaşma. tuttuğum takımı bilen biliyor ama bunu tamamen bunu bir kenara bırakarak yazıyorum.

fenerbahçe bu maça semih şentürk ve büyük ihtimalle edu dracena'dan yoksun çıkacak. özellikle edu'nun olmaması büyük sorun, çünkü yerine oynayacak adam yok. kimse bana can arat ya da yasin çakmak demesin. gülerler adama. aynı zamanda ön libero sorunu had safhada. ve en önemlisi partizan'ın ilk maçta oynamayan ve belkemiğini oluşturan oyuncular bu sefer sahada olacak.

kontraya çok hızlı çıkan bir takım partizan. bu zamana kadar yanında edu'nun oynamasına alışmış olan lugano can ya da yasin'in olası bir adam kaçırması sonucu çok erken kırmızılık olabilir. çünkü maçın hakemi mejuto gonzalez. çok kart kullanıyor ve partizan bunun üzerine oynayabilir.

kısacası çok zor maç.
beklentilerin aksine, partizan'ın öyle kontratak montratak pozisyonu bulamayacağı, çanakkale geçilmez taktiğiyle oynamasına rağmen muhtemelen yarım düzine gol yiyerek fenerbahçe'ye boyun eğeceği maç olacak.

bu kadar kehanetin ardından tanımımızı da yapalım:

partizan kafilesinin boğazın eşsiz manzarası eşliğinde rakı balık muhabbeti yapmasına imkan sağlayacak maçtır. *daha ötesi değil. *
partizan'a uefa kupasında başarılar diyeceğimiz maçtır.
fenerbahçeli olmakla birlikte öyle fark mark, havada uçuşan röveşatalar, mükemmel goller falan beklemediğim maçtır. kaplumbağa hızıyla oynayan bi takımın gayet ciddi bi avrupa maçında rakibini gole boğacağını hiç sanmıyorum.

muhtemelen bi ton eksiyle birlikte ''ne biçim fenerlisin lan sen düdük?'' sualleriyle karşı karşıya kalabilirim ama bu gene de çok sevdiğim takımımın ne yazık ki ''yetersiz'' olduğu gerçeğini değiştirmez. bi şekilde fenerbahçe zaten partizan'ı eleyecektir. beraberlik dahi yeterlidir gruplara kalmaya ama ya sonrası? karamsar ve kapkara bi tablo çizmek istemem ama bu seneki orta sahayla pek ileri gidebileceğimizi sanmıyorum. muhtemelen bi önlibero gelicek. o da olsa olsa colsa olur zira bu saatten sonra hiç bir takım en iyi adamını satmak istemez.

kısacası yanlış bi transfer politikası izleyen fenerbahçe yönetiminden mütevellit geçen yılki çeyrek finali görebileceğimizi sanmıyorum. ha takım başarılı olsun da ben göt olayım hiç mühim değil. ama uğur boral'la, maldonado'yla, burak yılmaz'la olacaksa bu iş şimdiden göt olmuşumdur demektir.
edu, semih ve selçuk un forma giymeyeceği karşılaşmadır.
medyaya inat, çekemeyenlere inat, ona inat, buna inat, güzel futbol ve bol golle kazanacağımız maçtır. *
ayrıca;
*
fanatikliğin hala revaçta olduğunu gösteren maçtır. ama şimdi biz kalkıp ''inşallah galatasaray elenir, umarım beşiktaş fark yer'' diyo muyuz? elbette hayır. dersek onlardan ne farkımız kalıcak?
edu, semih ve selçuk'Un forma giyemediği için karaları bağladığımız karşılaşma...

inanması zor ama orta sahada selçuk şahin'e kaldık. oynayamadığı için düne kadar neredeyse tesislerden süpürgeyle kovalanması gündemde olan maldonado oynayacak yerine.

hangi değerler kaybedildi son yıllarda bakalım.

luciano, anelka, appiah, aurelio ve tuncay...

şimdi bunlar olsa fena mı olurdu ha? kalır mıydık selçuk'a, maldonado'ya, kazım kazım'a!
fenerbahçe'nin ciddi eksiklerine ve son zamanlardaki formsuz haline rağmen, partizan'ı rahat geçeceğini düşünüyorum. formsuz ve eksik fenere ile formda ve tam kadro gelen partizana(geçen maç 5 as futbolcuları eksikti) bakınca, bir kaza olur mu diye düşünmeme rağmen fenerbahçe kalitesini gösterecek ve galatasaray ile beraber devler ligine geçecektir.
ciddi ciddi kuşkulandığım maçtır. şu kadroda güvenebildiğim iki adam var sadece. biri alex diğeri ise semih şentürk. ama semih yok onun yerine beşiktaş'tan kovulan burak yılmaz oynayacak. müthiş oldu bu sene fenerbahçe müthiş(!)

umarım negatif bişiler olmaz. ha eğer olursa aziz yıldırım transfer yapmayı değil de artık bu işi bıramayı düşünmeli. 32 yaşındaki colsa'yı kasımpaşa bile oynatmaz be büyük başkan!
3 korner 1 penalti kuralinin ilk defa denenecegi karsilasma.
fenerbahçenin elenmesinin mucize olduğu karşılaşma.
ilk macta alinan 2-2lik skorun bile taraftari rahatlatmaya yetmedigini dusunursek fenerbahce icin kolay mac olmayacaktir. Hayir gecen seneki ne olursa olsun fener bu maci da asilir alir havasi kayboldu o bakimdan. bakalim bu macla geri gelecek mi.
emre belozoglu'nun da oynayamayacağı karşılaşma.

http://www.sporx.com/futbol/sligi/123213/
denizli maçındaki gibi oynayacaksak kaybedeceğimiz maçtır.