bugün

valla bu allahsızlık, şerefsizlik ve haysiyetsizliktir. cuma hutbe konusu diyanetten gelir müezzinler de ona uymak zorundadır.

lan bir vicdanlı adam da çıkıp atatürk'ü de anmıyor. çok kötü beddua ediyorum çok.
oğlum yıllardır din devlet işleri birbirinden ayrıdır, atatürk laik bir insandı diyen sizler değil misiniz. dine olan yaklaşımınız da aşağı yukarı belli sayılır. cuma hutbesinde atatürk'ün anılmasını istemeniz biraz garip değil mi?

bence atanın kendisi de isminin anılmasını istemezdi. zira atatürk ilhamını, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya yaşamdan almış bulunan bir insan.

ben değil kendisi söylüyor arkadaşlar.
https://youtu.be/BzwDUiSBmRA?si=xhS_K0Nl8LfYrMzj
--spoiler--

oğlum yıllardır "din devlet işleri birbirinden ayrıdır, atatürk laik bir insandı" diyen sizler değil misiniz. dine olan yaklaşımınız da aşağı yukarı belli sayılır. cuma hutbesinde atatürk'ün anılmasını istemeniz çok saçma değil mi?

--spoiler--

ülkeyi kuran insanlara cuma hutbesinde teşekkür edip rahmet okumak laiklikliğe aykırı bir durum değil. ama okumamanın bahanesine buna dayandırmak akla ve mantığa aykırı bir durum maalesef.
isabet olmuş hiç gerek yok ağızlarına almasınlar.
din işini yaparken niye devlet adamından bahsetsin, yoksa siz laik değil misiniz?
Sikimizde değil.

Bayrak asın, kutlamalara katılın.

Cumhuriyeti yıkamayacaklarını gösterin.

O meydan okuyorsa.

Meydan okumanın kralını gösterin!

Titresin 3 kuruşluk yobazlar!
Sanki yeni bir şeymiş gibi niye habire önümüze koyup duruyorsunuz ki adamların yaptığı şey yeni değil hadi ilk defa olsa neyse diyeceğim şüphesiz.. Adamların Atatürk kelimesine bile alerjisi var. CHP içinde bile kimileri Atatürk diyemiyorken bu siyasal islamcılar mı Atatürkü anacak gözünüzü seveyim komik olmayın..
--spoiler--
ülkeyi kuran insanlara cuma hutbesinde teşekkür edip rahmet okumak laiklikliğe aykırı bir durum değil. ama okumamanın bahanesine buna dayandırmak akla ve mantığa aykırı bir durum maalesef.
--spoiler--

Okundu.
Kahraman şehit ve gazilerimizin ruhuna fatiha okundu. Gazi Mustafa Kemal Paşa'ya da okunmuş oluyor.
Zaten gitmiyorum cumaya camiye.

Camiler çok bozmuş yav.
biz de cuma hutbesinden bahsetmeyelim...
ama şehit ve gazilerimizin demiş zaten. fatih sultan mehmet falan diye de teker teker söylememiş. genel olarak anmış gazi ve şehitleri ama cumhuriyet bayramı diye söylemesi gerekirdi ismini. gerçi dinciler pek atatürkçü olmazlar o yüzdendir. şaşırtmayan olay zira ilk kez yaşanmamış bu durum.
Zaferi yenilen taraf kutlamaz.
O pis ağızlarıyla atanın adını anmamaları tam isabet olmuş.
şerefli imamlar da var...

https://twitter.com/malig...Uonv12J_PH-IrXtg&s=19
Bu hiç hoş değil. Gazi ve silah arkadaşları sayesinde bu ülke namusunu kurtardı. Ayıptır yapılan...
cumaları da, hutbeleri de, islamları da kendilerinin olsun atatürk bana yeter. çünkü onlara çoooook büyük gelir, kaldıramazlar.
Ama ama tayyibistanı tayyip kurdu, tayyip beyi anmışlarsa tamamdır bence. Cumhuriyet hala yıkılmadımı yahu?
Bitmedi gitti nefretleri ata bunlara ne yaptı ise.
Şehit ve gazilerimize okunması bence yeterli. Ulu önder Gazi atam'da her cuma hutbesinde okunsun istemezdi şahsen. Ama belki 100.yıl niyetine en azından bu gün edilse güzel ve anlamlı olurdu.

Bence pek de büyütmemek gerek.
1 numaralı bahaneleri şu ;

"efendim gazi mustafa kemal hutbelerde adının anılmasını istememiş"...

lan sanki atatürk'ün her dediğini yaptınız, her sözüne saygı gösterdiniz de !

yobaz ile delikanlılık asla yan yana gelemez bu orospu çocukları yakın/uzak bütün tarih boyunca böyleydiler. koy götüne gitsin !
Ulu önder mustafa kemal atatürk’ ün adını hiçbir gericinin ağzından duymak istemediğimden iyi olmuştur. Bırakın o her zaman olduğu gibi temiz ve milletin kalsın, yobazlar yobazlıklarına devam etsinler.
görsel
divlit din işlirindin izik dirsin liiklik vir bi ilkidi.
Bu konuda yarın gerçekten de bir kaos bekliyorum.