bugün

cok yerde konusuluyor deyip kaynak verilmeyen iddaa.
Umarım haberler asılsızdır. Aksi takdirde dedikleri oluyor, şehitler tepesi hiç boş kalmayacak gibi...
Kendi kendimize konuşup oradan buradan bilgi teyit etmeye çalışıyoruz ve medya sessiz olunca daha da çok tırsıyoruz çünkü ülke savaşa girse penguen izletirler aq öyle paranoyak ettiniz bizi ahlâksızlar ordusu.
tele 1 bu haberi geçmiş.

https://tele1.com.tr/rusl...__twitter_impression=true
inşallah haberler yalandır, eğer doğruysa çok kötü...

malesef haberler her yerde.
hala doğru olmamasını diliyorum.

göz göre göre nasıl bunu yapabildiler? nasıl bir vicdan var sizde?

edit: an itibariyle cumhurbaşkanı erdoğan başkanlığında beştepe'de idlip ile ilgili acil güvenlik toplantısı yapılıyor. bu acil toplantıya dayanarak malesef gelen haberlerin doğru olduğu anlaşılabilir. aynı şekilde chp parti myk'da acil toplantıya girmiş bulunmakta.

edit-2: bu saatten sonra bize düşen tek şey birlik olmaktır.
allah namus vatan birlik...
görsel
Söylenen sayılar korkunç, umarım doğru değildir. Rabbim ordunuzu kahraman askerlerimizi ülkemizi korusun.
Allahım inşallah yalandır. Çok acı inşallah yalandır.
Çok twit atarım ama gerçekten artık sözün bittiği yerdeyiz. Maalesef bölgeden kötü haberler geliyor. Yazılanlar doğru. Haber Global’de Canlı yayında 20’nin üzerinde şehit olduğu söyledi.
PKK ve fetö sevicilerin neşe ile yaydıkları, sevinerek paylaştıkları, memnuniyetle doğru olmasını diledikleri söylem.

TSK dışında hiçbir habere ve demece itibar etmeyeceğim.
Bir tane bile adam akıllı kaynak yok. Eğer bu haberler yalansa ki inşallah öyledir, bu haberleri çikaranın iki cihanda yakası bir araya gelmesin. Ölüp ölüp dirildik burda.
Allahsız medya suskun.

Ananızı sikeyim sizin.
bu saatte chp ve akp parti meclisleri ile acil toplantıya başlıyorlar. konu idlib'de son gelişmeler.
Twitter şuan propaganda yapanlardan geçilmiyor. Ekşi de an itibariyle çökmüş durumda.

Sakin olup, olanları doğru düzgün bir kaynaktan beklemekten başka bir şey yapmamak gerekir.

23.35 itibariyle twitterda yayın akışında problem yaşanıyor.

Kaç şehit verildiği ve nasıl bir karşılık verileceği beştepe de yapılan toplantının sonunda söylenir diye tahmin ediyorum.

Hatay valisi 29 şehidimiz var dedi.

Şuan toplam şehit sayımız 33.

Aradan 16 saat geçmesine rağmen Msb, dış işleri bakanlığı ve cumhurbaşkanlığından resmi bir açıklama yapılmadı.

Ülke genelinde internet hızında sorun yaşanıyor.
Umarım asılsız dır dediğim haber.

Birisi 100 şehit demiş, kaynak göstermeden böyle yaymayın bu konuları, yüreğim eridi oturduğum yerde.

O kadar şehidimiz olsa haberler anında son dakika geçerdi ama kanalların hiç birinde bu konuyla ilgili tek haber yok.

Haber yasağı getirilmiş diyorlar da ulan bunun yasağımı olur, kafayımı yediniz.

Çıkalım şu suriyeden ne yapıyoruz orada anlamadım. Kapatın kapıları gönderin türkiyedeki suriyelileride gitsinler kendi ülkelerini kendileri savunsun.
Hava desteksiz “Kuzuları Aslanlara”. Ulan Abd uçamıyor Suriye hava sahasında Abd.
https://mobile.twitter.co.../1233119619323441153?s=20

Hastane civarı karışık.
Konu ne bilmiyorum. Rusya ile alakalı bir durum var sanırım. Onun haricinde şehit haberleri olduğu söyleniyor, umarım doğru değildir.

Rusların tarzını biliyoruz. Onca zaman savaştı ailelerimiz kendileri ile. Türkiye'de ruslar ile savaşıp yine erkeklerimizi kaybettik. Bizim bunlarla böyle bir sorunumuz var. Ülkemize girerler, savaşırız. Sonra başka ülkeye geliriz, bu sefer geldiğimiz ülkenin köylerini basarlar. Böyle bir döngü olduğu için ben ölmeden yine kendileri ile karşılaşacağımızı düşünerek yaşadım hep.

Ruslar güç gösterisi yapmayı sever. Ekonomisi bir savaş için uygun değilse kendilerine güçsüz bir devlet bulurlar, şöyle bir soykırım yaparlar, geri çekilirler. Bir yerde savaş durumu varsa, savaşın ortasında girer, en artist hareketleri yaparlar. Gerilim yaratmayı severler.

Silahsız ülkeler öncelikli hedefidir. O ülkeye girmek için bir yerlerde bombalı saldırılar yaparlar ve şöyle derler.

2 çeçen vatandaş rusya'da bombalı saldırı düzenledi.

Kendi adamlarının yaptığı saldırı çeçenlerin üstüne yıkılır ve yeni bir saldırı yaparlar. Çeçenistan'a girerler. Ukrayna gerilimi yaratirlar.

Eğer ruslar bir şeyler yaptıysa geçmiş olsun. Türklerin bu saldırıyı yaptığını söylerler, türkleri terörist olarak gösterirler. Medyayı parmağında oynatırlar. Ve sonucunda her şeyi kendileri başlatıp planlı şekilde ilerlerler.

O yüzden türkler akıllı olmalı. Kaynak bekleyin. Her söylenene inanmayın. Ruslara hiç inanmayın. Haberlere yine inanmayın. Bir şeyin içinde rus varsa sakin olmayı bilmek lazım.
Öyle günlere doğru gidiyoruz ki az sonra yazacağım son derece basit, kuş kadar aklı olan herkesin düşünebileceği ve dahi de zaten düşünmüş olması gereken sorular sorulamayacak:

istiklal harbini yaptık, halkımız neden yaptığımızı biliyordu. ikinci dünya savaşına girmedik, halkımız neden girmediğimizi biliyordu. Kıbrıs'a çıktık, halkımız neden çıktığımızı biliyordu. Pkk ile mücadele ettik, onun da sebebi herkesin malumu idi.

Uzatmayayım, suriyede ne yaptığmızı, neden yaptığımızı, neyin karşılığında, hangi hesaplar uğruna bunca fedakarlığa katlandığımızı bilen var mı? Türk ordusunun sikik hizb ül tahrir teröristlerinin yanında ne işi var?

Sucukçu muhasebecisi'nin bu ülkeye yaptığı ve daha da yapacağı kötülüklerin sonu gelmeyecek gibi görünüyor. Üstelik de lafa gelince pek vatansever olduğunu söyleyen kıyamet kadar vatandaşın desteğiyle..

Uyanın artık, size doğru düzgün bir açıklama yapmaya tenezzül bile etmeyenlere güvenmeyin.

Bu güne kadar bir bildikleri vardır diye ne dedilerse destek verdiniz. Fetönün önünü açan yetmez ama evet referandumunu mu desem, ihanet sürecini mi desem, diktatörlük sistemi referandumunu mu desem... Sonu hep kötü bitti.

Aranızdaki azgın partizanlara bir diyeceğim yok, lafım gerçekten vatansever olanlara:

Akıllanın artık, yanlış yapıyorsunuz, ülkemize zarar veriyorsunuz...
ALlah aşkına kaynak verin diyen mal aktroller yarın gerçekler çıkınca ne diyeceksiniz?
görsel
görsel

Asılsızdır ...

Sputnik ten bana gelen bilgi şuan yok.
Sakın sakın... Allah’ım nolur yalan haber olsun.
Haber kanallarının "şu kadar rejim gücünü imha ettik" demesi, yol yapmak gibi geldi bana.

inşallah yalan haberdir.

Doğruysa yarın açıklarlar.
Türk Medyası Göre:

1709 Rejim Askeri öldü. 55 Tank ve 3 Helikopter imha Edildi

"Regaip Kandili ve Gerçek Bilgiler"
görsel
görsel
umarım haberler doğru değildir. tek temennimiz şu an için bu olmalı. eğer doğruysa şu yalaklara bir şey söylemek istiyorum. bir gün devran tersine dönecek ve hepiniz yargılanacaksınız. kimse gücünü sonsuza dek sürdüremez.