1. 1.
  Türkiye Tekel Bayileri Platformu tarafından yapılan “NEDEN KAPATIYORUZ!” başlıklı açıklamada “Bizler bu ülkede vergisini veren, ticaretini yapmaya çalışan tekel bayileriz. Son 10 yılda sayımız ciddi bir oranda azalmıştır.

  Buna karşılık her köşe başında faaliyet gösteren zincir market sayısında son 1 yılda yüzde 13 artış sağlanmıştır. Artık dayanacak gücümüz kalmamıştır. Bu başlıca sebeplerden ötürü bizler saat 22.00’da uygulanan alkol satış yasağının saat 24.00’e uzatılması için kepenk kapatıyoruz” ifadelerine yer verildi.

  --spoiler--
  * Haksız rekabet içinde kaybolan küçük esnaf için KEPENK KAPATIYORUZ!


  * Alkol satış yasağı sebebiyle 22.00’dan sonra alkol vermediğimiz müşterilerin darbına maruz kaldığımız için KEPENK KAPATIYORUZ!


  * Her sene sigara ve alkole uygulanan zamdan dolayı sahte içki ve kaçak sigaralara artan rağbet yüzünden KEPENK KAPATIYORUZ!

  * Kırmızı ışıkta geçip insanların canına kasteden sürücü 235 TL, uyuşturucu madde satarak insanların sağlığını hayatını tehlikeye atan şahıslar 167 TL ceza öderken, vergisini ödeyip sattığımız bir biradan en az 37 bin TL ceza ödememek için KEPENK KAPATIYORUZ!

  * Sokak aralarına kadar giren zincir marketlerin uygulamış olduğu fiyat politikaları yüzünden bu haksız rekabet ortamında mücadele gücümüz kalmadığından KEPENK KAPATIYORUZ!

  * Saat 22.00’dan sonra alkol satış yasağını fırsata çevirmek isteyen art niyetli kişilerin esnafı sivil polisiz diye kandırmasından dolayı KEPENK KAPATIYORUZ!

  * Bazı illerimizde emniyetin görev ve yetkilerini orantısız kullandığını gözlemlediğimiz için KEPENK KAPATIYORUZ!


  * Trol ile balık avlamanın cezası 1750 TL ve hayvana tecavüz işkence bile kabahatler kanununa giriyor haksız emsalsiz cezalara dur demek için KEPENK KAPATIYORUZ!


  * Televizyonlarda sigara ve alkol görüntüleri mozaiklenirken silahların alkole nazaran zararsızmış gibi gösterilmesi akıl tutulmasıdır. Silah yakalatmak ufak para cezası ama 22.00’den sonra alkol satarken yakalanmak 36.758 TL olduğu için KEPENK KAPATIYORUZ!
  --spoiler--
  19 -1 ... bluebeach
 2. 2.
  desteklediğim eylem, hatta saçma alkol yasağı saati tamamen kaldırılmalı. ülke islami ve islami söylemleri ağızlarından eksik etmeyen muhafazakarların elinde ahlaksızlık çukuruna döndü. gel gör ki, kafalar hala alkol ve alkol satan mekanlarda.
  14 -3 ... sinirleniyorum yine
 3. 3.
  2 hafta Türkiye de ki hiçbir tekel bayi bir sakız bile satmasa ülke batar.

  Desteklediğim eylem.
  7 -1 ... n dakota
 4. 4.
  genç alkolikler rahatsız.

  avrupanın her yerinde böyle bu işler, ülkeyi avrupa standartlarına taşıyan reisin tuttuğu altun ola inş!allah.
  1 -15 ... ibni maymun
 5. 5.
  Siyaset ve terör yuvası camiler kapatılsın, tekeller özgür kalsın.

  Alttan alta ısıtılan saçma bir arap rejimine direnen cesur tekelcilerdir.
  5 -3 ... mitolojide kokorec tanrisi
 6. 4.
  Adamlar haklı lan aslında.

  Bu adamların satmış oldukları ürün dinen caiz olmayabilir. Orası onunla Allah arasında birşey. Ama bu adamlar esnaf lan. Vergisini ödeyen evini geçindiren işinde gücünde adamlar. Her esnaf gibi bazı yaptırımlar uygunabilir ona da eyvallah ancak cezaları çok ağır ve biraz da devletin bu adamlara kötü gözle bakmasından dolayı haksız rekabetten kaynaklanan hakları savunulamıyor. Haksız rekabet dediğim olay aynı malı tekel 5 liraya zincir market 3 liraya satıyor demek değil. Adam kaldırıma tezgah açmış kaçak sigara satıyor sen ona ancak sigaranın maddi değeri kadar ceza kesiyorsun ama ruhsatlı tekelci 22.00’ı 1 geçe alkol satsa ocağını söndürüyorsun. Suçu ne bu adamın?
  3 ... centurion
 7. 5.
  Kapatmayın lan biz nerde içecez aq.
  1 ... ershan kuneri
 8. 6.
  (bkz: imam hatipler kapatılsın tekel bayiler açılsın)

  destekliyoruz. vatandaşın kuru sigarasına bile ilişen bu zihniyet bu işe bir an evvel el atmalı.
  ... kafam bir milyon
 9. 7.
  Gec kalinmis eylem.

  Dandigin biri demis avrupa da boyle diye. Avrupa da su ile yarisiyor market satis fiyati.
  1 -1 ... portatif