bugün

(bkz: winter is coming)

bilmem kaç senelik yobaz belediyeciliğinin mahsullerini hepimizin götüne sokacak depremin ayak seslerinden birisidir..

hepimize hayırlı olsun..
Ters yatırıp düz siktiler kenti. Hep beraber fakir ve orta kesim gidicez. Zenginler istanbul'dan kaçmıştır bile şimdiye.
can kaybının olmaması sevindirici. inşallah bu bir enerji boşalmasıdır daha büyüğünden korur.
Hayatımda ilk defa bir depremi hissettim, ilk defa bir depremde uyanıktım,dışarıdaydım,ayaklarımın altında yaşanan gümbürtüyü sallantıyı hissetmek ne biliyim garipti.
Çok korkuyorum sözlük.
Şu ana kadar ne zaman deprem olursa olsun hep hissetmeyen kişi oldum ama bugün öyle bir sallandık ki... Beni asıl korkutan depremin kendisi değil, insanlar.
Umarım gerçekten bir şey olmaz, bilimsel verilerin sürekli dahası da var demesi beni çok korkutuyor. Bilgisi olan biri mesaj atsın mümkünse konuşmak istiyorum.
Şehir dışında o kadar arkadaşım akrabam var güya sadece ablam ve annem aradı... Alayının anasını sikeyim.
Sabaha karşı 4 civarı yine olacağı söyleniyor umarım söylentidir.
görsel
Aga çerkezköy'de de hissedildi ama ben hissetmedim. Büyük bir depremdi açıkçası, anlatılanlara göre.

Şimdi. Celal Şengör'ün anlattığına göre, büyük bir deprem gelecek. 7.5 büyüklüğünde ve bugünkü onun bulunduğu fayın ucunda olmuş.

Can, mal vereceğiz, çok zor olacak ama korkmayın lütfen. Tedbir alın. Bilgilerin. Konutlarınızı denetleyin, denetlettirin.

Yetkililere hesap soralım, baskı yapalım da bir şeyler yapılsın.
Arapların yüzündendir.

Öyle trolleme filan değil bildiğin Arapların yüzündendir. Şimdi mala anlatır gibi anlatıyorum iyi oku;

Bak dostum kıtaların hareketi devam etmektedir, Arap yarım adası sürekli kuzeye doğru kaymaktadır mesela, hani buranın vatandaşının kuzeye göçtüğü yetmiyor gibi memleketleri de aslında ufaktan ufaktan kuzeye yol alıyor. Şimdi bu bilgi cepte dursun gelelim Türkiye’ye;

Cennet ülkem Türkiyem aslında perte çıkmış şasileri kaymış, podyeleri oynamıştır, Türkiye’nin üstünde Edirne’den taaaa Hakkari’ye kadar uzanan kocaman bi kırık vardır. Aynen köşegenlerinden çaprazlamasına kırılmış bir pötibör bisküvi gibi. Tüm büyük depremler hep bu kırık boyunca olur. Artık cennetmekan Alparslan 1071’de Malazgirt’e geldiğinde koduumun romen diyojeniyle uğraşmaktan memleketi ekspertize sokamadı, biraz acelecene yerleştik mal elimizde patladı amk!

Evet gidelim tekrar Arabistan’a, ne diyorduk Arap yarımadası kuzeye kaydığından Türkiye’nin batısını Doğusundan koparmaktadır. Belki birkaçyüzbin sonra Doğu, Karadeniz ve Anadolu’nun çomarlığıyla ünlü bazı şehirleri sabit kalırken, CHP’nin birinci parti çıktığı, Akdeniz, Ege ve Anadolu’nun aydın yüzü bazı batı şehirleri filan Avrupa’ya doğru götüm götüm yelken açıcak. Artık alkol filan serbest yani ulusalcı kardeşim, yarasın.

Ama yine de hemen sevinme, çünkü Marmara denizinde kocaman bir nasıl desem sismik boşluk var. 99 depreminde kırılandan daha büyük. Çok daha büyük. işte o aniden kırılırsa yarra yering. Ama bir ihtimal Ekrem başkanın tatiline denk gelirse o kurtulur yarım istanbul’la yoluna devam eder artık. Bizim kütük Karadeniz’de olduğundan maalesef ki Kürtlerle beraber kalıcaz. Sizin yolunuz açık olsun bizi unutmayın karşim!
Bir saat kadar metrobus yolculuğu yaptım indiğimde vay anası neler dönmüş serhat moduna girdim. Şehir sallanmıs ben fark etmemisim. Neyse ki yarın burdan gidiyorum. Allah kalanların yardımcısı olsun.
Ben bu gece ölmezsem ölmem ölmem hiç bir vakit diyip bu entry de manidar bir şekilde sonlandırıyorum.
Bizde bu kafa olduktan sonra bir iki aya herşey unutulur geçer gider depremi. 99 depreminden elimizde ötv kaldı ise korkarım hükümet bu işe de el atar ve bir deprem vergisi daha çıkarır. Hazırlık denen olgu sözlüklerde durur öylece.
Eğer az daha şiddetli olsaydı o binaların yüzde 80'i yıkılırdı, dua edin de olmadı, Yoksa olası bir depremde 5 yılda kendine gelemez bu şehir.

O kadar yatırımı ne zıkkıma yapıyorlar bu şehire onu da anlamış değilim. ipini koparan oralarda zaten, anadolu boşaltılıp oraya taşınıyor sanki, istanbuldan başka bir yere yatırım, fabrika haram zaten amk.

Olası bir depremde de böyle görürsün ebeni..

Allah korusun.
Çok geçmiş olsun daha tehlikelide olabilirdi.

Bu deprem sayesinde bazı iletişim servislerini daha yakından tanıma fırsatı yakaladık . Sayelerinde istanbulda yaşayan Yakınlarımızdan bihaberiz. Ki...Halen..
23:20’de hissedilen depremden sonra beylikdüzü sakinleri ve muhtemelen avrupa yakasının çoğu sokaklarda geceyi geçirmeye başladılar.
Çok geçmiş olsun :(. Şu anda izmir/Balçova'dayım köpekler burada çıldırmış durumda. Bu kadar uzak mesafe olmasına rağmen yine de acaba istanbulla mı ilgili demekten kendimi alamıyorum.
beylikdüzünde oturuyorum avcılarda çalışıyorum mağaza giriş katta ve avcılar meydanda önü boş ve geniş alan karşıda cami var. deprem olduğunda sanırım 2 saniyede boş alana koştum koşarken caminin minaresinin yıkıldığına şahit oldum psikolojim allak bullak allah hepimizin yardımcısı olsun.
görsel
17 ağustos tarihinden itibaren geçen 20 yıl boyunca hiç bir ilerleme kaydetmediğimiz bu ufak deprem ile açığa çıktı. her şey tam bir fiyasko... birileri yesin, sömürsün diye 1999 sonrası 20 yılı heba etmişiz. yazık çok yazık.
Güldüren deprem. Engellemeye çalışsam da olmadı. Sevmediğim insanlari öldürmemesi üzücü.