bugün

Turkcell Süper Ligi'nin 5.Haftası'nda fenerbahçe ile Sivasspor'un Sivas 4 Eylül Stadı'nda karşı karşıya geleceği mücadele. karşılaşmanın başlama saati 20.00.
fenerbahçe nin çok rahat kazanacağı maç olacaktır. (bülent uygun faktörü)
enteresan geçmesini beklediğim/umduğum maç.

şöyle ki, sivasspor geçen sene istanbul takimlarina karşı hiç de iyi bir tablo sergilemedi. bunun nedeni de yeneceğim ulan diyerek şuursuzca saldırmasıydı takımlara, hem içerde hem dışarda. şimdi eğer bülent uygun biraz daha haddini bilerek oynarsa, bugün mehmet yıldızın da gününde olması halinde sivasspor rahat bir galibiyet alır.

amma velakin, cümbür cemaatin..

eğer bülent şovmeni "yok hocam hazır alex de yok oh ben sağlı sollu saydırırım bu takıma" derse, mallorca'ya gidiş-dönüş uçak bileti bazıları tarafından posta kutusuna, hatta teknolojik olarak düşünüldüğünde mail'ine yollanacaktır.

sonuç? sivas mı fenerin üstüne biner, fener mi sivasın üstüne biner, onu bilemem. ama maç üst biter, o ayrı.
iddiacıların ve komplo teoricilerinin merakla beklediği maç.
alex'in ilk 11'de başladığı karşılaşma. savunmada önder lugano, orta sahada selçuk maldonado yan yana.
hakem bünyamin gezer. maçı Ertunç Öner sunuyor.
mübarek günde sıradan bir müsabaka. *
sivasspor kalecisi ivankov un selçuk un kafa vuruşunu çıkaramamasıyla 0-1 olan karşılaşma.
selçuk un kafa vuruşu sonrası topun kale çizgisini geçtiğini gören bünyamin gezer in düdüğünü çalıp orta noktaya koşmasıyla 0-1 olan karşılaşma.
ilk yarisi 0-1 bitmi$ kar$ila$ma.
kazım kazım'ın rakibi öldürmeye yönelik hareketine sarı kart verilen karşılaşma.
2. yarısını izlemek üzere beni sıcak evimden, digiturk yayını yapan bir kahvehaneye gönderen maç.

hadi kib, bye.
kazım'ın yaptığı harekete yaygara koparanların, alex'e topsuz ve arkadan yapılan müdahaleye gıklarını bile çıkarmadığı mücadele.

edit: yalansa yalan diyin, seri bir şekilde eksiyi tuşlayacağınıza..
tüm ahalinin tez zamanda alex'e yapılan ve kazım'ın yaptığı müdahaleleri arka arkaya izlemesi gereken karşılaşma. bazılarının fanatiklik uğruna ne komik duruma düştüğünü görmek açısından iyi gelebilir.
kazım'ın direkt sakatlamaya yönelik hareketini hakem bünyamin gezer'in bariz bir şekilde görmesine rağmen sarı kartla geçiştirdiği maçtır.

bu pozisyonun bir benzerini haftasonu manchester united - middlesbroug maçında izledik ve rodrigo possebon'un ayağı kırıldı. pogatetz kırmızı kart gördü tabi ki, muhtemelen büyük de bir ceza alacak.

bizdeki durum ise hakemin olayı sarı kartla geçiştirmesi, kazım'ın yüzsüzce müdahale topaydı işareti yapması ve fenerli futbolcuların utanmadan hakeme itirazı.
volkan babacan'ın devleştiği karşılaşmadır. umarım beni yanıltmaz.

edit:ama neden?? böhüüüü
hakemin ısrarla kazım'ı oyunda tutmaya çalıştığı karşılaşma. durmadan kasti faul yapıp duruyor, ama hakemde tık yok. hadi direkt kırmızı kartı vermedin; versene ikinci sarı kartı.
hakem bünyamin gezer'in skandal yarattığı karşılaşma. bir takım ancak bu kadar katledilir. mehmet yıldız'ın kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonda öyle bir ofsayt verdi ki, yazık!

evet top ilk ayaktan çıktığında mehmet yıldız ofsayt pozisyonunda gibi gözüküyor, ama son kurallara göre top ayağına değmeden ofsayt çalınmıyor. ve mehmet yıldız'a top gelmeden önce fenerli futbolcu kafa ile topa dokunduğu için pozisyonun ofsaytla uzaktan yakından alakası yok.

göz göre göre katletti bünyamin gezer maçı.

edit: eksileyin eksileyin. sinirler çok bozuk normaldir.
maçtaki yorumcu oktay derelioğlu'nun semih'in oyuna girmesi üzerine 'inşallah bu dakikadan sonra faydalı olur' dediği maçtır.
öncesinde aziz yıldırım ve yönetiminin akabinde de luis aragones'in ivedilikle istifa etmesini gözler önüne seren karşılaşmadır. son dakika golüyle maçı kazanabiliriz ama gelecek için tehlike çanları çalmakta. istikrar aranırken istikrarsızlık, kalite diye pespayelik elde edilen bu sezonda büyük başkan artık bırak demekten başka çaremiz kalmıyor. her şey için teşekkürler; ama...

ama işte..

edid-i: yemişiz lan..

(bkz: inna sabirin)
aziz yıldırım'ın ligde takımını şampiyon yapamamasından dolayı yani aç gözlülüğü yüzünden yolladığı zico'nun karşılığını aldığı karşılaşmalardan sadece birisi. alex ferguson veya arsene wenger acaba ligde her sene takımlarını şampiyon mu yapıyorlar merak ediyorum!*
fenerbahçe'nin, volkan babacan'ın yıldızlaşmasına rağmen kaybettiği maç. başka bir yoruma gerek yok sanırım.
sonucu itibariyle, bugünden sonra çok canların yanacağının habercisi olan maç.
maç esnasında yorumcu oktay derelioğlu'Nun sürekli olarak alex'in sakatlığına dem vurması bu yüzden fenerbahçe'nin 10 kişi oynadığını ifade etmesinin ne kadar doğru olduğunu gördüğümüz karşılaşma. zira fenerbahçe ikinci yarıda tekleyen alex yüzünden ataklarını olgunlaştıramamakta, çok iyi niyetli olduğunu gördüğüm daniel guiza'nın ise çabaları boşa çıkmaktadır.

ha bu demek değildir ki sivasspor şanslı bir galibiyet aldı. belki kalede volkan babacan yerine volkan demirel olsaydı skor çok daha farklı olabilirdi. zira volkan babacan öyle toplar çıkardı ki çoğu zaman beynim dondu. pozisyonları algılayamadım. "bu ne lan?" diyip ekrana kilitlendim.

maç hakkında söyleyeceğim bir not daha var. bu sanırım bu sene fenerbahçenin toplamda 10. maçı. milli maçları da sayarsanız 12. bu 12 maçta da oynayan gökhan gönül'Ün hala form tutamamış olması, bir sakatlığın etkisini bu kadar uzun süre üzerinden atamaması ise düşündürücü.

kadro yapısı kanımca vasat olan fenerbahçe'nin (evet yıldız oyuncular olabilir ama kadro derinliği yok) henüz daha sistemini oturtamamış aragones ile çok da başarılı olacağını sanmıyorum.

zico'nun sisteminin bozulmaması gerekiyordu. adam para yüzünden gittiyse kalmalıydı. aurelio'nun ne kadar önemli olduğunu da her maçta görmekten artık bıktım. elin emre belözoğlusuna senede 3.5 milyon euro verip aurelio gibi bir adamı 2.5 milyon euro istedi diye takımda tutmuyorsanız ya bu işi bilmiyorsunuzdur, ya da beyniniz çalışmıyordur..

can sağlığı..
yiğidoların fenerbahçeyi tam anlamıyla şoka soktuğu maçtır. fenerbahçe kafilesi sivas dönüşü aragones i yol üzerindeki bir kaplıcada bırakacaktır.
zico özbekistan'ın skindirik takımlarından birini çalıştırıyor, bizim başımızda avrupa şampiyonu hoca var, he mi?
takımının en önemli adamı seke seke sahada kalmaya çalışırken ön liberonu çıkarıp semih'i sakat sakat oyuna al. ilk yarı - maç sonucu iddaa oynamış aragones.
güncel Önemli Başlıklar