1. 1.
  eskişehir atatürk stadı'nda oynanacak tsl 8. hafta mücadelesidir.*
  2 ... i belong to che
 2. 2.
  saat 19:00'da eskişehir atatürk stadı'nda başlayacak olan tsl 8. hafta maçı.
  ... minik mavi balina
 3. 3.
  her şeyden önce, eskişehirspor taraftarı için alışılmış, diğer taraftarlar için ise sürpriz mahiyetinde bir olayın gerçekleşeceği maç.
  yılların özlemini dindirmek için kalpleri pır pır atan taraftarın, eskişehirspor yönetimince adeta cezalandırıldığı maçtır aynı zamanda. zira bu karşılaşmada en düşük bilet fiyatı, yani açık tribün için düşünülen fiyat, * 50 ytl olarak belirlenmiştir. bu sebeple taraftar yönetime karşı oldukça kızgındır. asgeri ücretin 500 lira olduğu bir ülkede ve her evden en az iki kişinin maça gelmek için çabaladığı bir şehirde 50 liraya bilet satmak düpedüz taraftarı söğüşlemek, bu büyük sevgiyi bir rant kapısına çevirmektir. eskiden bolca gördüğümüz oğlunu alıp maça gelen babalara, o çocuğun gözlerindeki heyecana rastlanamayacaktır bu maçta malesef. ama büyük eskişehir taraftarı büyüklüğünü gösterecek, gerekirse yemesinden içmesinden kesecek ve bu maç için bilet bulacaktır. üzüldüğüm tek nokta bu maçtan sonra oynanacak fenerbahçe maçında, fenerbahçeli futbolcuların gerçek sevgi göremeyeceği ihtimali.
  2 ... nevergoeswell
 4. 4.
  açık tribündeki bilet fiyatı 50 ytl, kapalı tribündeki bilet fiyatının 100 ytl, vip tribünündeki bilet fiyatının ise 200 ytl olduğu karşılaşmadır.

  kısacası büyük başkan (?) halil ünal'ın eskişehirspor taraftarına yaptığı büyük iyilik, büyük babalıktır.
  -------------------------------------
  karşılaşmayı eskişehirspor açısından değerlendirelim.

  galatasaray 23 ekim 2008 tarihinde kendi evinde yunan ekibi olimpiakos'u ağırlayacak *.
  karşılaşma bitiminde ise galatasaraylı futbolcular yorgun olacak ve pazar günü deplasmanda oynanacak olan eskişehirspor karşılaşmasına pek asılmayacaklar tahminimce.

  eskişehirspor bu durumu çok iyi değerlendirirse hem üç puanı cebine koyar, hemde takım ve şehir için inanılmaz derecede moral olur.

  fakat 23 ekim 2008 galatasaray olimpiakos maçının skorunu görmeden pek birşey söylemek mümkün olmayabilir.

  kısacası eskişehirspor'un galatasaray karşısında sergileyeceği futbol, galatasaray'ın olimpiakos karşısında alacağı sonuca bağlıdır.

  karşılaşmayı galatasaray açısından değerlendirelim.

  galatasaray şu sıralar uefa kupasına endekslenmiş durumda ve eskişehirspor karşısında oynayacağı karşılaşmayı pek düşünmemekte.
  ayrıca galatasaray'da bulunan eksikler olimpiakos maçının sıkıntılı oynanmasına neden olacaktır.

  olimpiakos karşılaşması bitiminde ise teknik direktör skibbe oyuncularını eskişehirspor karşısında oynayacakları mücadeleye hazırlayacaktır, fakat olimpiakos karşısında enerjileri tükenen oyuncular eskişehir karşısında performansı düşük ve pek etkili olmayan bir oyun sergileyebilir.

  fakat * galatasaray eskişehir karşısında 1 yada 2 gol bulursa ve maçı bu şekilde tamamlarsa hiç sürpriz olmaz.
  ... eses taraftari porsuk canavari
 5. 5.
  uzun bir aradan sonra iki takımın ligde karşılaşması ve birbirleriyle kucaklaşmasını dilediğimiz maçtır.
  ... heredot1923
 6. 6.
  hem eskişehirli olan hem de galatasaray' ı destekleyen insanları iki arada bir derede bırakan maçtır.
  (bkz: kendinden bilmek)
  edit: acayip subjektif bir entry olmuş, değerli moderasyon silerse hayır demem.
  1 ... legend of the stranger
 7. 7.
  hem eskişehirli olan hem galatasaray'ı destekleyen hem de bursa'da ikamet eden insanları iki arada bir derede bırakan maçtır. gerçekten tam arada kalmışlar. *
  (bkz: başkasından bilmek)
  3 -1 ... minik mavi balina
 8. 8.
  hem eskisehirli olan, hem galatasaray'ı destekleyen, hem bursa'da ikamet eden hem de istanbul havası solumuş insanları ortada bırakan maç.
  (bkz: bir arkadaştan bilmek)
  1 -2 ... kill for you
 9. 9.
  27 ağustos 2008 Steaua Bükreş Galatasaray maçı'ndan sonra deplasmanda 31 ağustos 2008 Kayserispor Galatasaray maçı'nda 0-0 berabere kalarak puan kaybeden, 2 ekim 2008 Galatasaray ac Bellinzona maçı'ndan sonra ise yine deplasmanda 5 ekim 2008 bursaspor galatasaray maçı'nda 2-1 yenilerek puan kaybeden galatasaray'ın, 18 eylül 2008 ac Bellinzona galatasaray maçı'nda sonra deplasmanda 21 eylül 2008 kocaelispor galatasaray maçı'nda olduğu gibi galip gelmesi gereken, 23 ekim 2008 galatasaray olympiakos maci'nda sonra oynanacak deplasman maçı.
  2 -1 ... minik mavi balina
 10. 10.
  eskişehirsporlu taraftarların mükemmel bir şov hazırlayacağı karşılaşmadır * *.
  ... eses taraftari porsuk canavari